Logo
Logo

Cebulki narcyzów | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Narcyz to niezwykle popularny kwiat, który chętnie uprawiany jest w ogrodach, ale może być również wykorzystany jako kwiat cięty i ustawiony w wazonie, stanowiąc wspaniałą ozdobę. Narcyz jest łatwy w uprawie i pięknie wygląda na rabatach, w donicach, czy na trawnikach. Charakteryzuje się pięknymi, wytrzymałymi kwiatami o nietypowym wyglądzie, który nadaje roślinie niepowtarzalnego charakteru. Kiedy i jak sadzić narcyzy? Gdzie najlepiej kupować cebulki kwiatów?

Spis treści
Jak sadzić narcyzy?
Gdzie kupić cebulki narcyzów?

Jak sadzić narcyzy?

Narcyzy to wieloletnie rośliny bulwiaste, co oznacza, że wyrastają z cebulek, które należy sadzić w sierpniu lub we wrześniu. Można to zrobić również na początku jesieni, ale warunkiem jest ciepła aura. Jednak im szybciej się to zrobi, tym większa szansa na prawidłowe ukorzenienie się roślin. Cebulki należy umieszczać w dołkach o głębokości około 10-15 cm i w podobnych odległościach. Im większa cebulka, tym głębszy powinien być dołek i większa odległość między kolejnymi roślinami.

Gdzie kupić cebulki narcyzów?

Cebulki narcyzów i innych kwiatów są bardzo narażone na uszkodzenia, przesuszenie i gnicie. Dlatego niezbędne jest ich prawidłowe przechowywanie, co zapewni jedynie dobry sklep ogrodniczy. Cebulki narcyzów najlepiej sadzić bezpośrednio po ich zakupie, aby nie doszło do przedwczesnego kiełkowania lub ich uszkodzenia.

Narcyz pojedynczy Mix 15 cebulek
Narcyz pojedynczy Mix
Roślin dorastające do 55 cm wysokości i kwitnące w różnych barwach i odcieniach żółtego oraz pomarańczowego.
Kup online


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Erika Varga/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Cebulki narcyzów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Cebulki narcyzów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)