Logo
Logo

Gardena prezentuje nowości na wiosnę i lato 2020 r.

Pomysłowe i wygodne rozwiązania od marki Gardena pozwolą zadbać o każdy ogród. Niezależnie od wielkości, doskonale sprawdzą się na balkonie, w ogródku przy podmiejskim segmencie, czy sporej działce za miastem. Narzędzia z nowego katalogu na rok 2020 pomogą miłośnikom zieleni zatroszczyć się o ogród kompleksowo – podczas podlewania, koszenia, pielęgnacji drzew i krzewów czy uprawy roślin.

ZIELEŃ W MIEŚCIE – NARZĘDZIA CITY GARDENING

Coraz więcej osób przeprowadza się do miast, ale nie chce rezygnować z własnej zieleni. Z pomocą przychodzą narzędzia, które ułatwiają pielęgnowanie własnego ogrodu na tarasie lub balkonie. Do wyrobu mamy, m.in. maty do sadzenia lub formowania krzewów [1], balkonowe zestawy narzędzi ogrodniczych [2] (np. sekator, łopatka i pazurki do spulchniania), czy donice do tworzenia ogrodów wertykalnych [3].

Ciekawym rozwiązaniem będzie też zasilany energią słoneczną zestaw aquaBloom do podlewania zieleni podczas np. długiego urlopu [4]. To urządzenie składa się z pompy, sterownika oraz panelu słonecznego z akumulatorami, co pozwala na automatyczne podlewanie roślin bez podłączania do prądu lub kranu. Jeden zestaw aquaBloom zapewnia nawodnienie 20 roślin w tym samym czasie.

Zestaw aquaBloom (479 zł), ogród wertykalny, zestaw podstawowy (227 zł), balkonowy zestaw narzędzi ogrodniczych (149 zł).

ZIELEŃ W MIEŚCIE – NARZĘDZIA CITY GARDENING

KOSZENIE DUŻYCH I MAŁYCH OGRODÓW

Osoby lubiące wypoczynek w ogrodzie docenią nowe roboty koszące smart Sileno [1]. To jedne z najcichszych robotów koszących na rynku, ich praca jest niemal niesłyszalna dla ucha (tylko 58 dbA). Nie trzeba się również martwić ich obsługą – pracują niezależnie od pogody i można je łatwo zaprogramować do samodzielnego koszenia lub sterować nimi przy pomocy telefonu komórkowego za pomocą bezpłatnej aplikacji.

Jeśli posiadamy mniejszy trawnik, około 50 m2, możemy sięgnąć po prostą w obsłudze akumulatorową kosiarkę ręczną [2]. Praca z nią jest równie łatwa i niewymagająca, co posprzątanie pokoju odkurzaczem. A przy tym kosiarka jest ekologiczna! W utrzymaniu porządku w ogrodzie pomocna będzie też podkaszarka [3], która skosi trawę w miejscach niedostępnych dla kosiarki. Nowe modele posiadają obrotową głowicę oraz osłonę zabezpieczającą rośliny rosnące przy trawniku.

Akumulatorowa kosiarka ręczna w zestawie z akumulatorem, model Li 18/22 (891 zł), robot koszący smart Sileno (od 4113 zł), podkaszarka akumulatorowa w zestawie z akumulatorem, waga 1,7kg, model SmallCut Li-23R (430 zł).

NARZĘDZIA DO KOSZENIA DUŻYCH I MAŁYCH OGRODÓW

TNIJ I PODCINAJ WYGODNIE I BEZ ZMĘCZENIA

Cięcie to jedno z podstawowych zadań w ogrodzie, dlatego w tym roku Gardena wprowadza narzędzia, które posiadają dużą siłę cięcia, są ergonomiczne i przede wszystkim lekkie. Największą innowacją są nożyce 2w1 EnergyCut [1], które pozwalają przycinać cieńsze i grubsze gałęzie, dzięki dwustopniowej przekładni. Jeśli w ogrodzie marzą się nam efektowne cięcia i fantazyjne formowanie krzewów np. bukszpanu, znakomitym wyborem będą nożyce PrecisionCut [2] o prostych ostrzach. Do wyższych żywopłotów przydadzą się teleskopowe nożyce TeleCut [3], ich aluminiową rękojeść można wydłużyć nawet o 20 cm, co zwiększa zasięg i siłę nożyc.

Nożyce do żywopłotu PrecisionCut (130 zł), nożyce 2w1 EnergyCut (216 zł), nożyce do żywopłotu TeleCut (249 zł.

NARZĘDZIA DO PRZYCINANIA

PODLEWAJ MĄDRZE

W katalogu Gardena 2020 znajdziemy też nowe, wodoodporne zraszacze wahadłowe z linii Aqua [1] i AquaZoom [2] do równomiernego, wolnego od kałuż nawadniania kwadratowych i prostokątnych powierzchni. Zraszacze przeznaczone są do podlewania trawników, grządek warzywnych i rabatów kwiatowych. Wykonano je z tworzyw najwyższej jakości, co zapewnia im dużą trwałość i wytrzymałość na lata – są objęte aż 5-letnią gwarancją. Urządzenia dostępne są w rozmiarach S, M i L w zależności od podlewanej powierzchni.

Jeśli decydujemy się na nawadnianie ręczne wygodnym wyborem będą lekkie węże tekstylne LianoTM [3]. Podczas gdy standardowe węże są ciężkie w przenoszeniu i łatwo się łamią, węże LianoTM można łatwo przenieść podczas prac w ogrodzie, a narożniki pokonują bez skręcania i załamywania. Nie uszkodzi ich ciągnięcie po tarasie, przez krzaki czy kolczaste róże, są także odporne na wysokie i niskie temperatury.

Wąż LianoTM, 10 m (218 zł), zraszacz wahadłowy AquaZoom, rozmiar S (156 zł), zraszacz wahadłowy Aqua, rozmiar S (87 zł).

NARZĘDZIA DO PODLEWANIA

Gardena logo

Więcej informacji o produktach na www.gardena.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Gość Waldi

02-03-2020 19:26

Gdzie to wszystko kupić?

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl

 

 
Twoja strona ogrodu