Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

VIII edycja wystawy z cyklu "Wśród Nocnej Ciszy"

Muzeum Pałac w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska oraz Sigma International zapraszają na ósmą już edycję  bożonarodzeniowej wystawy z cyklu "Wśród Nocnej Ciszy". Wystawa odbywać się będzie w dniach 4 - 18 grudnia 2011 roku, w godzinach 10.00 - 16.00. Wstęp na nią jest bezpłatny.

W tym roku prace wykonają Mistrzowie florystyki oraz uczniowie szkół florystycznych, motywem przewodnim tegorocznej edycji jest koło. Zaprezentowane zostaną dekoracje świąteczne okien, drzwi, parapetów, mebli, a zwiedzający dowiedzą się, w jaki sposób samemu przyozdobić własny dom, czy mieszkanie, aby nadać mu odświętny charakter. Floryści wykorzystają w swoich pracach świeże kwiaty, m.in. hiacynty oraz poinsecje.

W ramach wystawy w dniu 8 grudnia 2011, w godzinach 10.00 - 17.30  odbędą się warsztaty z rysunku secesyjnego. W dniach 17 - 18 grudnia 2011 po wcześniejszej rezerwacji miejsc będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych zatytułowanych "Przedświąteczny weekend w Wilanowie" (rezerwacja@wilanow-palac.pl). Zajęcia odbędą się o godz. 10.30 i 13.30. W dniu 17 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się również uroczysty koncert Harmonium Duo "Akordeon pod choinkę".

fot. Sigma international fot. Sigma international

Wystawa Wśród Nocnej Ciszy cieszy się dużym uznaniem Warszawiaków i na stałe wpisała się w kalendarium imprez kulturalnych organizowanych w okresie bożonarodzeniowym. Odwiedza ją średnio 6 tys. osób, wśród których są miłośnicy piękna, przedstawiciele mediów, zorganizowane wycieczki z najdalszych krańców Polski oraz liczne grupy turystów. Wystawa stanowi idealną okazję do podpatrzenia pomysłów profesjonalistów na dekoracje świąteczne.

Patronat medialny nad wystawą objęli: Radio dla Ciebie, kwartalnik Bukiety, portale branżowe: asflor.pl, forumkwiatowe.pl, e-florystyka.pl, dlaflorystow.pl oraz miesięcznik Weranda i portal extraprodukt.pl.


źródło i zdjęcie: Sigma International

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu