Karmniki dla ptaków | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Karmniki dla ptaków, Sklep ZielonyOgródek pl

Dokarmianie ptaków to wspaniała okazja, aby pomóc im przetrwać zimę i dostarczyć odpowiedniego pożywienia. Ważna jest regularność i dobór odpowiednich produktów, aby nie zaszkodzić zwierzętom. Poza pokarmem kluczowe znaczenie ma również karmnik dla ptaków, który powinien być wykonany z naturalnych materiałów i zapewniać ochronę przed wilgocią. Na co zwrócić uwagę, kupując karmnik i jakie są korzyści z jego ustawienia?

Posłuchaj
00:00
75
Spis treści
Zalety posiadania karmników dla ptaków Wybór odpowiedniego karmnika Gotowe karmniki dla ptaków – gdzie kupić?

Dlaczego warto wieszać karmniki dla ptaków?

  • Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne dla przetrwania pojedynczych osobników, ale i całych gatunków ptaków. Zapewniają bezpieczny i stały dostęp do pożywienia, który jest wielkim wsparciem dla zimujących gatunków.
  • To idealny wybór dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy poza pomocą ptakom mają również możliwość ich codziennej obserwacji.
  • Dodatkowo karmnik może stanowić wspaniałą ozdobę balkonu lub tarasu, zwłaszcza że można go zawiesić w różny sposób: na balustradzie, na ścianie, czy na pniu.

Jaki karmnik dla ptaków wybrać?

Karmniki dla ptaków powinny być wykonane z trwałych i bezpiecznych dla zwierząt materiałów. Najlepsze do tego są drewniane deski, które nie ulegną zniszczeniu pod wpływem deszczu i są w pełni naturalne, a więc bezpieczne dla ptaków. Ważny jest również sposób wykonania karmnika – warto zwrócić uwagę, aby nie było żadnych odstających, czy ostrych elementów, o które ptaki mogłyby się zranić.

Dla większości ptaków najlepiej sprawdzi się karmnik w kształcie budki/domku, gdyż jego daszek i ścianki zapobiegają zamoknięciu i zepsuciu się pokarmu, co mogłoby zaszkodzić ptakom.

🟢 Zobacz trendy ogrodowe sezonu 2025: aranżacje, kompozycje, inspiracje

Karmnik dla ptaków – kupić, czy wykonać samodzielnie?

Karmnik kupny jest jednak zdecydowanie bezpieczniejszy dla odwiedzających go ptaków niż taki, który sami zbijemy z ostałych po remoncie desek. Odpowiednie materiały i solidna konstrukcja niwelują ryzyko, że ptaki się zranią. Dodatkowo zazwyczaj kupny karmnik prezentuje się dużo lepiej od tego wykonanego samodzielnie.

W sklepie można znaleźć zarówno tradycyjne karmniki dla małych ptaków, jak i specjalne konstrukcje do podawania kuli tłuszczowych, po które chętnie sięgną np. sikorki.

Polecane gotowe karmniki dla ptaków

Karmnik dla ptakow, Sklep ZielonyOgrodek
Trójkątny karmnik dla małych ptaków
Karmnik wykonany z drewna, który można powiesić na gałęzi. Drewno sprawia, że łatwo go zamontować w różnych miejscach. Jest dostępny w 3 kolorach.
Kup tutaj
Karmnik dla małych ptaków mocowany do ściany
Drewniany karmnik z możliwością przymocowania do drzewa lub ściany – posiada otwór w na tylnej ściance do łatwiejszego montażu.
Kup tutaj
Karmnik dla ptaków na kule tłuszczowe | Progarden
Karmnik dedykowany do umieszczenia w nim kul tłuszczowych dla ptaków. Jest wykonany z metalu oraz tworzywa sztucznego.
Kup tutaj

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: TheOtherKev/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Redakcja poleca
Dzwonek z nasionami dla ptaków
Dzwonek z nasionami dla ptaków
Karmnik dla ptaków na sypki pokarm Prosperplast
Karmnik dla ptaków na sypki pokarm Prosperplast
Kula Gigant, pokarm dla ptaków, 1 szt. – 550 g
Kula Gigant, pokarm dla ptaków, 1 szt. – 550 g
Metalowy karmnik dla ptaków na kule tłuszczowe 23 x 8,5 cm
Metalowy karmnik dla ptaków na kule tłuszczowe 23 x 8,5 cm
Obserwuj
Autor
Sklep ogrodniczy Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka opisują i podpowiadają, jakie produkty warto znać.

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Więcej na ten temat
Nowa seria naturalnych nawozów – odkryj moc zeolitu. Czy to będzie hit sezonu 2025?
Treści naszych partnerów
Porady na ten tydzień
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Jak wykonać oczko wodne z betonu? 2 sposoby Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne?
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Przeczytaj także
Jak nawozić trawnik wiosną? Praktyczne porady Nawożenie iglaków | Czym nawozić wiosną, latem i jesienią? Wiosenne nawożenie roślin ogrodowych | Jak to zrobić dobrze? Pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów. W jaki sposób, kiedy i czym przycinać?
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Przeczytaj także
Narzędzia do cięcia drzew i krzewów Przycinanie forsycji: krok po kroku i bez błędów! Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu. Inaczej jej zaszkodzisz i nie zakwitnie! Uprawa dereni w ogrodzie – polecane gatunki i odmiany, które warto posadzić!
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści