Logo
Patron serwisu
Ochrona drewna na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Oczko wodne z gotowej formy | Najprostsze do wykonania!

Jak w szybki sposób zbudować niewielkie oczko wodne? Co zrobić, żeby zbiornik był prosty w wykonaniu ale też trwały i wytrzymały na warunki pogodowe? Sprawdź gotowe formy do oczek wodnych i poznaj ich zalety.

Spis treści
Czy warto wykonać oczko wodne z gotowej formy? Jak zbudować oczko wodne z formy?

Zalety gotowych form do oczek wodnych

  • Formy do oczek wodnych są wytwarzane z trwałych materiałów – najczęściej z grubego polietylenu lub z żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym.
  • Wielkość oraz kształty gotowych form do oczek wodnych są bardzo zróżnicowane i można wybrać taką, jaka będzie dla nas najlepsza. Możemy też dobrać odpowiadający nam kolor i fakturę (czarny, beżowy, turkusowy, brunatnym itd).
  • Boki są wyprofilowane w półki, na których można umieścić rośliny.
  • Formy są lekkie i łatwe w transporcie. Nawet większe produkty są przewożone w kawałkach, by łatwo i szybko złączyć je na miejscu.

Jak nawadniać ogród bez wysiłku? Wybierz odpowiedni sprzęt, który zaoszczędzi Twój czas i wodę
Przeczytaj także
Jak nawadniać ogród bez wysiłku? Wybierz odpowiedni sprzęt, który zaoszczędzi Twój czas i wodę

Prosta budowa oczka wodnego z formy

Jedynym utrudnieniem przy wykonaniu oczka wodnego z gotowej formy jest konieczność bardzo starannego osadzenia zbiornika w podłożu i wypoziomowania go.

Wykop musi być o ok. 30 cm szerszy, niż sama forma, aby po ustawieniu móc obsypać ją ziemią. Forma nie musi być całkowicie zagłębiona w ziemi.

Następnie wystarczy wlać wodę, umieścić odpowiedni filtr, zadbać o napowietrzenie. A na koniec ozdobić brzegi – kamieniami, cegłami i roślinami.


Zdjęcie tytułowe: Robert Ramsay / Pixabay

Autor
Oczko wodne z gotowej formy | Najprostsze do wykonania!
Oczko wodne z gotowej formy | Najprostsze do wykonania!
Budujemy Dom

Największy w Polsce budowlany portal internetowy i miesięcznik dla budujących i remontujących dom przedstawia krok po kroku etapy powstawania domu od wykopu pod fundament do zawieszenia lustra w łazience oraz inspirujące reportaże ogrodowe.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)