Logo
Logo

Sadzenie dalii po majowych przymrozkach: o czym należy pamiętać?

Pytanie czytelnika: Kocham dalie i kupiłam ich dość sporo w sprzedaży wysyłkowej. Kiedy mogę posadzić ich karpy do ogrodu?

Spis treści
Kiedy i gdzie sadzić dalie? Jak uprawiać dalie? Jak je sadzić? O czym nie wolno zapomnieć? FILM: Jak i kiedy sadzić dalie?

Termin i miejsce sadzenia dalii

Jeżeli nie mieszkasz w naprawdę ciepłym zakątku kraju, z posadzeniem dalii wstrzymaj się do drugiej połowy maja, bo są to rośliny, które nie przetrwają wiosennych przymrozków!

Wybierz dla nich wystawę południową lub zachodnią w pełnym słońcu. Miejsce powinno być osłonięte od silnych wiatrów.

Wymagania i sposób sadzenia dalii

Przekop glebę z dobrze przerobionym kompostem, aby zapewnić daliom składniki odżywcze i dobry drenaż.

Jeśli karpy są przesuszone, przed sadzeniem należy włożyć je na 2-3 godziny do wody. Następnie umieszczamy je na głębokości 5-7 cm, przysypujemy ziemią i nie zapominamy jej uklepać.

O czym pamiętać?

Przy każdej roślinie od razu wbij palik, aby później nie uszkodzić korzeni. Pamiętaj, aby przywiązać dalie do palika miękkim sznurkiem, kiedy rośliny podrosną.

Regularnie usuwają boczne pąki, aby uzyskać kilka większych kwiatów, ale jeśli się na to nie zdecydujesz, będziesz się cieszyć ich większą liczbą, choć będą mniejsze.

FILM: Jak i kiedy sadzić dalie? 

Make Your Life Greener / Youtube

Zdjęcie tytułowe: iBulb

Autor
Sadzenie dalii po majowych przymrozkach: o czym należy pamiętać?
Sadzenie dalii po majowych przymrozkach: o czym należy pamiętać?
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)