Logo
Logo

Narzędzia do grabienia | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Praca w ogrodzie to przede wszystkim porządki i pielęgnowanie naszej "zielonej przestrzeni". Niezbędne do tego są odpowiednie narzędzia, a w szczególności narzędzia do grabienia. Dobór odpowiednich narzędzi jest niezwykle ważny, aby prace przebiegły szybko, a ich efekt był naprawdę efektowny. Rodzajów grabi jest wiele, a ich przeznaczenie może się znacząco różnić. Jakie są najpopularniejsze grabie i czym różnią się poszczególne rodzaje.

Spis treści
Które narzędzia do grabienia są potrzebne w ogrodzie? Jakie są rodzaje grabi i do czego służą? Które narzędzia do grabienia warto wybrać? Gdzie je kupić?

Najpopularniejsze narzędzia do grabienia

Największą popularnością cieszą się grabie klasyczne. Są niezbędnym narzędziem w każdym ogrodzie i umożliwiają wykonanie wielu prac, takich jak wyrównywanie ziemi po przekopywaniu. Zęby grabi klasycznych swym wyglądem przypominają grzebień – są proste i jednakowej długości.

Rodzaje narzędzi do grabienia i ich przeznaczenie

Na rynku jest wiele rodzajów grabi, które różnią się przeznaczeniem i budową. Warto kupić kilka rodzajów grabi, aby usprawnić prace ogrodowe.

  • Grabie klasyczne – najbardziej uniwersalne. Są odpowiednie do uprzątnięcia resztek po przycinaniu roślin, czy plewieniu. Nadają się również do wyrównania ziemi po jej przekopaniu.
  • Grabie do trawnika – mają ostre, dłuższe niż grabie klasyczne zęby, które ułatwiają utrzymanie trawnika w dobrym stanie. Pozwalają dotrzeć do zalegającego filcu i go usunąć.
  • Miotłograbie – czyli grabie do liści. Niezbędne do szybkiego zebrania liści na jesieni.
  • Grabie kabłąkowe – służą do spulchniania ziemi i wyrównywania grządek.
  • Grabie polowe – największe dostępne grabie. Idealne do zbierania skoszonego siana.

Grabie klasyczne, miotłograbie, grabie kabłąkowe – które narzędzia do grabienia wybrać?

Grabie zazwyczaj mają drewniany lub metalowy, a właściwie aluminiowy trzon. Drewniany uchwyt jest cięższy i mniej odporny na uszkodzenia, ale jego dużą zaletą jest stosunkowo niska cena.

Grabie aluminiowe są lekkie i bardzo trwałe. Grabie różnią się również budową. Grabie klasyczne mają równo rozłożone, średniej długości zęby. Grabie do liści mają rozłożysty kształt, przypominający wachlarz. Natomiast grabie kabłąkowe posiadają kabłąk w kształcie litery „D”, który m.in. chroni zasadzone rośliny w trakcie pracy.

Kup swoje narzędzia do grabienia!

Grabie Wolf-Garten, Sklep ZielonyOgrodek pl
Grabie 35 cm | Wolf-Garten
Wykonane z masywnej stali grabie DR-M 35 multi-star® o szerokości roboczej 35 cm. Idealne do grabienia czy wyrównywania grządek. Do końcówki potrzebny jest uchwyt.
Przejdź do sklepu online
Grabie do Trawnika Wolf-Garten, Sklep ZielonyOgrodek pl
Grabie do Trawnika | Wolf-Garten
Specjalne grabie do trawnika przystosowane do wyciągania z murawy obumarłych źdźbeł trawy. Idealne do stosowania po wertykulacji. Nadają się do wyrównywania mniej zbitej gleby. Narzędzie z serii multi-star®.
Przejdź do sklepu online
Grabie Kabłąkowe Wolf-Garten, sklep ZielonyOgrodek pl
Grabie Kabłąkowe | Wolf-Garten
Grabie wykonane z twardej stali polecane do rozdrabniania ziemi i wyrównywania grządek. Narzędzie z serii multi-star®, do którego potrzebna jest odpowiedni uchwyt.
Przejdź do sklepu online
Miotłograbie Regulowane Wolf-Garten, Sklep Zielony Ogródek
Miotłograbie regulowane
Miotłograbie z serii narzędzi Wolf-Garten multi-star® są regulowane, co pozwala na dobranie takiej szerokości pracy jaka jest nam potrzebna. Porządne wykonanie i dobrej jakości stal sprawiają, że będą używane przez wiele sezonów.
Przejdź do sklepu online
Trzonek Aluminiowy 150 cm Wolf-Garten, sklep ZielonyOgrodek pl
Trzonek Aluminiowy – 150 cm | Wolf-Garten
Bardzo lekki i stabilny uchwyt aluminiowy o długości 150 cm stanowi idealne uzupełnienie narzędzi do czyszczenia systemu multi-star®.
Przejdź do sklepu online
Trzonek Jesionowy 150 cm Wolf-Garten, sklep ZielonyOgrodek pl
Trzonek Jesionowy 150 cm | Wolf-Garten
Trzonek drewniany wykonany z drewna jesionu europejskiego. Jest bardzo solidny, stabilny i posiada certyfikat FSC®. Długość 150 cm. Pasuje do wszystkich narzędzi multi-star® firmy WOLF-Garten. 
Przejdź do sklepu online

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Sklep ZielonyOgrodek.pl ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Narzędzia do grabienia | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Narzędzia do grabienia | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl