Logo
Logo

Opryski na chorobę brzoskwini | Co? Jak? Kiedy stosować?

Chroń rośliny przed wyniszczającym działaniem choroby grzybowej jaką jest kędzierzawość liści, która atakuje głównie drzewka brzoskwiń, nektarynek i migdałowce.

Spis treści
Na co najczęściej choruje brzoskwinia?
Jak leczyć chorobę brzoskwini?

Groźna choroba brzoskwiń

Sprawcą kędzierzawości liści jest grzyb Taphrina deformans, który zimuje w spękaniach kory w postaci zarodników. Kiełkują one wczesną wiosną więc zabieg ochronny, by był skuteczny, trzeba wykonać we właściwym terminie, nim łuski pąków zaczną się rozszerzać. Gdy grzyb wtargnie do komórek rośliny będzie już za późno, by go zwalczyć!

Polecany produkt
15,26 PLN
Produkt naturalny, uzyskany z mieszaniny zoptymalizowanych Iecytyn.
Zobacz ten produkt w naszym sklepie

Krok po kroku

  • Termin zabiegu
    Obserwuj drzewka i nim zaczną nabrzmiewać pierwsze pąki, opryskaj je odpowiednim preparatem (patrz niżej). Wykonanie zabiegu po tym terminie nie będzie skuteczne! Zabieg powinien być wykonany w suchy dzień, przy temp. powyżej 5 stopni.
  • Preparat
    Zastosuj fungicyd miedziowy: Miedzian lub dodynowy: Syllit (jednym z nich lub naprzemiennie) lub naturalny: Lecitec.
  • Wykonanie
    Używając opryskiwacza ciśnieniowego, upewnij się, że wszystkie liście i łodygi zostały dokładnie pokryte! Niedokładny zabieg to częsta przyczyna porażki!

 

Niektóre odmiany brzoskwini, jak 'Harnaś', 'Velvet' są bardziej odporne na chorobę, ale niestety nie ma odmian, które są całkowicie odporne!

Zdjęcie: Tsaag Valren /  CC BY-SA 4.0 / Link

Autor
Opryski na chorobę brzoskwini | Co? Jak? Kiedy stosować?
Opryski na chorobę brzoskwini | Co? Jak? Kiedy stosować?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Twoja strona ogrodu