Logo
Logo

Łatwy sposób na chwasty? Naturalnie, że TAK!

Nie chcesz już więcej męczyć się podczas ręcznego usuwania chwastów? Szukasz skutecznego, ale naturalnego preparatu, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianych roślin raz na dobre? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Substral AntyChwast TOTAL Ultra to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy poszukują naturalnych rozwiązań w ogrodzie, nie chcą używać preparatów opartych na glifosacie czy innych substancjach chemicznych, ale zależy im na 100% skuteczności.

Spis treści
Czy naturalny preparat może skutecznie zwalczać chwasty? Jak prawidłowo stosować Substral AntyChwast?

Jak skutecznie pozbyć się chwastów?

Chwasty to nieproszeni goście, którzy wcześniej czy później pojawią się w każdym ogrodzie i na każdym podjeździe. Nie dość, że psują estetykę ogrodu, to są silną konkurencją dla roślin uprawnych! Ich widok niejednego ogrodnika może doprowadzić do rozpaczy, a ręczne usuwanie nie dość, że jest pracochłonne, to często jest też nieskuteczne, bo chwasty szybko odrastają.

Wcale nie musisz spędzać wielu godzin na uciążliwym pieleniu, ani stosować toksycznych herbicydów. Możesz użyć naturalnego preparatu, którego skuteczność porównywalna jest z glifosatem. Działa już działa w kilka godzin, wykorzystując naturalne substancje do zwalczania chwastów. Już nie musisz stosować nieskutecznej soli i octu, które długo zalegają w glebie!

Substral AntyChwast TOTAL to linia naturalnych produktów chwastobójczych oparta w 100% na naturalnej substancji aktywnej – zawierają organiczny kwas pelargonowy, który występuje m.in. w olejkach eterycznych pelargonii.

P o l e c a n y    p r o d u k t

  Substral AntyChwast TOTAL Ultra

Substral AntyChwast TOTAL Ultra
Naturalny preparat na chwasty

Dostępny w formie koncentratu (do rozrobienia) lub preparatu gotowego do użycia.

Dowiedz się więcej

Substral AntyChwast TOTAL Ultra to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy poszukują naturalnych rozwiązań w ogrodzie, nie chcą używać preparatów opartych na glifosacie, czy innych substancjach chemicznych, ale zależy im na 100% skuteczności. Kwas pelargonowy, działa równie skutecznie, a jest przy tym bezpieczny dla środowiska!

Jak działa?
Substral AntyChwast TOTAL Ultra

Preparat niszczy zielone, nadziemne części roślin, mające bezpośredni kontakt ze środkiem. U roślin opryskanych następuje zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratacja (odwodnienie), a następnie zahamowanie wzrostu, deformacje i zamieranie. Idealnie sprawdza się także do odchwaszczania ścieżek, podjazdów, patio oraz do stosowania wokół podstawy róż, krzewów i drzew. Warto podkreślić, że można nim zwalczać chwasty pod drzewami owocowymi i krzewami winorośli, ponieważ działa kontaktowo: tylko na zielone części roślin i nie uszkadza tych zdrewniałych.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych (w tym plecakowych opryskiwaczy ciśnieniowych). Najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w warunkach sprzyjających intensywnemu ich wzrostowi. Działa w różnych warunkach pogodowych, jednak najlepsze efekty uzyskuje się po zastosowaniu w ciepłe i słoneczne dni.

Substral AntyChwast TOTAL - efekt widoczny po 24 godzinach

Wystarczy zaaplikować ciecz roboczą na liście, aby AntyChwast zaczął działać. Ten środek działa przez zieloną część powodując ich deformację. Niszczy komórkowe błony i wpływa na ich dehydratacje, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie. Na zdjęciach widoczny efekt po 24 godzinach od opryskania!

10 POWODÓW
Dlaczego warto wybrać Substral AntyChwast?

 • Szybko działa! W sprzyjających warunkach, widać pierwsze efekty nawet po 2 godzinach od zastosowania.
 • Jest w 100% naturalny! Substancja aktywna to kwas pelargonowy.
 • Nie zawiera glifosatu! Jest równie skuteczny, a przy tym w pełni bezpieczny.
 • Nie zalega w glebie! Ulega biodegradacji. Charakteryzuje się szybkim rozkładem w środowisku naturalnym.
 • Nie jest toksyczny! Jest bezpieczny dla zwierząt i środowiska naturalnego.
 • Jest uniwersalny! Skutecznie zwalcza wiele gatunków ogrodowych chwastów.
 • Jest wygodny w stosowaniu! Dostępne są zarówno opakowania w formie wydajnego koncentratu, jak również w gotowego do użycia spray’u.
 • Niszczy tylko zielone części roślin! Nie uszkadza części zdrewniałych.
 • Ma krótki okres karencji! Umożliwia ponowne sadzenie lub wysiew 24 godziny po aplikacji.
 • Ma długi okres stosowania! Można go stosować w ciągu całego sezonu wegetacyjnego, po wschodach chwastów.

Substral AntyChwast Total - przygotowanie cieczy roboczej

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie.

DOBRE RADY
Jak zwalczać chwasty?

 • PRZECZYTAJ instrukcję-etykietę stosowania środka ochrony roślin, którą znajdziesz z tyłu butelki. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje i zalecenia, dotyczące zasad bezpiecznego stosowania preparatu.
 • ODMIERZ odpowiednią dawkę koncentratu. Maksymalna/zalecana dawka środka do jednorazowego zastosowania to 23 ml preparatu na 300-500 ml wody. Taka ilość cieczy roboczej wystarczy do opryskania powierzchni 10 m2.
 • PRZYGOTUJ opryskiwacz ciśnieniowy, by wykonać ciecz użytkową bezpośrednio przed zastosowaniem. Odmierzoną ilość środka wlej do opryskiwacza częściowo napełnionego woda, a następnie wymieszaj ciecz i dolej wody.
 • OPRYSKAJ dokładnie roślinę preparatem! Pamiętaj, że środek działa kontaktowo, gdzie kropla cieczy użytkowej styka się z rośliną. Nie przemiesza się wewnątrz rośliny, dlatego tak ważne jest dokładne pokrycie chwastów! Najlepiej opryskiwać suche rośliny w temperaturze powyżej 10°C i podczas bezwietrznej i słonecznej pogody.
 • CZEKAJ aż środek zacznie działać (przy optymalnych warunkach pierwsze efekty widać już po 2-3 godzinach od zastosowania)! Kwas pelargonowy niszczy błony komórkowe roślin, co prowadzi do szybkiego odwodnienia tkanek. Procesy fizjologiczne (w tym fotosynteza) zostają zahamowane, a roślina obumiera.
 • POWTÓRZ zabieg, jeśli chwasty odrosną. Odstęp między zabiegami: 7-21 dni.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia: luzgareva, oocoskun / Depositphotos oraz Paweł Romanowski


Artykuł powstał we współpracy z marką SUBSTRAL

 

Autor
Łatwy sposób na chwasty? Naturalnie, że TAK!
Łatwy sposób na chwasty? Naturalnie, że TAK!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)