Logo
Logo

Recykling choinki: jak wykorzystać gałązki iglaków?

Pytanie czytelnika: Jak najlepiej wykorzystać choinkę po świętach? Nie chcę jej wyrzucać na śmietnik. Czy jest jakiś sposób na jej recykling? Czy można wykorzystać w ogrodzie jej gałęzie?

Wykorzystanie gałązek z choinki po Świętach
3 główne sposoby na recykling

1. Ściółka z rozdrobnionych gałązek iglaków

Niepotrzebną choinkę najlepiej przerobić na ściółkę, która rozsypana pod roślinami powstrzyma rozwój chwastów i lekko zakwasi glebę. Idealnie nada się pod borówki, rododendrony i azalie oraz wszystkie inne rośliny wrzosowate, które najlepiej rosną w kwaśnej glebie.

Jeśli masz mechaniczną rozdrabniarkę (rębak), możesz szybko rozdrobnić jej gałęzie, ale najpierw lepiej potnij drzewko na małe kawałki, aby duże gałęzie nie zablokowały maszyny.

2. Ochrona przed mrozem z gałązek z choinki

Możesz także gałązki świerkowe wykorzystać jako stroisz do ochrony roślin przed mrozem.

3. Kompostowanie

Możesz także wyrzucić gałązki na kompost lub przekazać drzewko do lokalnej kompostowni. Wiele z nich przyjmuje choinki po Nowym Roku i przerabia na ziemię kompostową.


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcia tytułowe: Emilia/Pixabay, Cloudyyyyy/Pixabay

Autor
Recykling choinki: jak wykorzystać gałązki iglaków?
Recykling choinki: jak wykorzystać gałązki iglaków?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Gość Natalia

14-01-2022 19:31

Zachęcam Was do obdarowania Alpak poświąteczną choinką. Mówię o tym na swoim kanale https://www.youtube.com/watch?v=CROeLO2XXZ8 Świerk, sosna to przysmaki dla alpaki 😀😄🌲 Tak więc Zero Waste i wspieranie zwierząt. Wielkimi miłośnikami igieł z choinek są także konie, ...

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Twoja strona ogrodu