Logo
Logo
28
Okazje
Artykuł na: minutę

Recykling choinki – jak wykorzystać gałązki iglaków?

Pytanie czytelnika: Jak najlepiej wykorzystać choinkę po świętach? Nie chcę jej wyrzucać na śmietnik. Czy można ją jakoś wykorzystać w ogrodzie?

 

Nie wyrzucaj bożonarodzeniowego drzewka na śmietnik!

Niepotrzebną choinkę najlepiej przerobić na ściółkę, która rozsypana pod roślinami powstrzyma rozwój chwastów i lekko zakwasi glebę. Idealnie nada się pod borówki, rododendrony i azalie oraz wszystkie inne rośliny wrzosowate, które najlepiej rosną w kwaśnej glebie.

Jeśli masz mechaniczną rozdrabniarkę (rębak), możesz szybko rozdrobnić jej gałęzie, ale najpierw lepiej potnij drzewko na małe kawałki, aby duże gałęzie nie zablokowały maszyny. Możesz także gałązki świerkowe wykorzystać jako stroisz do ochrony roślin przed mrozem, wyrzucić gałązki na kompost lub przekazać drzewko do lokalnej kompostowni. Wiele z nich przyjmuje choinki po Nowym Roku i przerabia na ziemię kompostową.

Zdjęcie tytułowe:Cloudyyyyy/Pixabay

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

Gość Natalia

14-01-2022 19:31

Zachęcam Was do obdarowania Alpak poświąteczną choinką. Mówię o tym na swoim kanale https://www.youtube.com/watch?v=CROeLO2XXZ8 Świerk, sosna to przysmaki dla alpaki 😀😄🌲 Tak więc Zero Waste i wspieranie zwierząt. Wielkimi miłośnikami igieł z choinek są także konie, ...

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl
NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu