Logo
Logo
7
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Mączka bazaltowa jako dodatek do gnojówek roślinnych

Mączka bazaltowa powstaje ze skał wulkanicznych i charakteryzuje się niezwykle bogatym składem. Ogrodnicy chętnie stosują ją do nawożenia roślin. Sprawdza się także w walce ze szkodnikami oraz w ochronie przed chorobami grzybowymi. Mączkę warto dodać też do kompostu oraz gnojówek.

 

Dlaczego warto dodać mączkę bazaltową do gnojówki?

Mączka bazaltowa dodana do gnojówki roślinnej (np. gnojówki z pokrzywy) wzbogaci ją wieloma cennymi składnikami mineralnymi, a przede wszystkim tlenkiem krzemu, który może stanowić nawet 50% jej składu. Krzemionka jest cenna zwłaszcza w pielęgnacji roślin podatnych na choroby. Wzmacnia ich liście i pędy oraz wspiera ich odporność.

Mączka bazaltowa jako dodatek do kompostu
Mączka bazaltowa jako dodatek do gnojówki
Wysokiej jakości mączka bazaltowa, dzięki której wiele Twoich problemów z roślinami w ogrodzie odejdzie w zapomnienie! Mączka jest w pełni bezpieczna dla środowiska, ludzi, zwierząt i owadów. Posiada wiele niezbędnych i cennych składników mineralnych bardzo potrzebnych roślinom w okresie wzrostu i nie tylko. Dodatkowo, pośrednio wspomaga też walkę z chorobami i szkodnikami roślin. Może być stosowana w uprawach ekologicznych.
Kup w naszym sklepie!

Ponadto mączka bazaltowa wspiera działanie mikroorganizmów i tym samym przyspiesza procesy zachodzące w gnojówce. Wiąże także amoniak, dzięki czemu zapach, mogący odstraszać wielu ogrodników przed stosowaniem roślinnych gnojówek, zostaje zneutralizowany.

Ile mączki dodać do gnojówki?

By mączka bazaltowa mogła korzystnie działać w czasie powstawania gnojówki i zauważalnie ją wzbogacić składnikami mineralnymi, poleca się użycie 1 niedużej garści na 10 l płynu.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: kolaż – waldenstroem, robertohunger / Depositphotos
G.T.

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu