Logo
Logo

FILM: Domowe sposoby na przegonienie kreta z ogrodu | Czy zepsute jajka i sierść psa zadziałają?

Kret w ogrodzie to utrapienie. Niszczy trawnik i podkopuje rośliny sprawiając, że chorują albo nawet obumierają. Dowiedz się z krótkiego filmu, jak skutecznie przegonić kreta z ogrodu!

Domowym sposobem na przegonienie kreta jest na przykład użycie zepsutego jajka! Jak to działa? Sprawdź na filmie i zobacz kilka innych sposobów na wyproszenie kreta z ogrodu.

► Skuteczne, domowe sposoby na przegonienie kreta

Źródło: Ogrodnik Tomek / Niech Żyje Ogród! X-NEWS.pl


Na filmie zobaczymy, jak przegonić czułego na zapachy kreta używając jajka czy też kłębków z sierści psa. Dodatkowo dowiemy się jak w tym celu stosować karbid.

Po tych zabiegach koniecznie zdejmij ziemię z kopca i usuń zniszczoną trawę. W opróżnione miejsce wsyp torf zmieszany z podłożem i zastosuj dosiewkę – specjalną mieszankę nasion szybko kiełkujących traw. Dzięki temu puste miejsca na murawie nie zarosną chwastami.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Krzysztof Jaracz/Pixabay

Autor
FILM: Domowe sposoby na przegonienie kreta z ogrodu | Czy zepsute jajka i sierść psa zadziałają?
FILM: Domowe sposoby na przegonienie kreta z ogrodu | Czy zepsute jajka i sierść psa zadziałają?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

Gość Piotr

25-02-2022 09:46

Trzeba wybierać sposoby do potrzeb. Na małym trawniku zadanie zdaje nawet sierść kota :), ale na dużych działkach, na których jest cała masa kretów, niestety trzeba sięgać po "mocniejszą" broń. (dwa lata temu uśmierciły naszego 5 letniego świerka).

Gość Agata

25-06-2020 11:21

Sierść psa świetnie odstrasza krety. Jak się u mnie zagnieździły to kupiłam sobie kilka niedrogich woreczków kunagone z mieszanką sierści i zakopałam je w kretowiska. Szkodniki dość szybko wyniosły się z mojej posesji.

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl