Karmniki dla ptaków | Galeria ogrodowych stołówek Galeria
1 z 30
Źródło: nataba / AdobeStock
Wiszący na gałęzi drzewa ażurowy karmnik, przypominający kształtem klatkę dla ptaków umożliwia karmienie drobnych ptaków, takich jak sikorki. Sprawdzi się w ogrodzie w stylu angielskim.
2 z 30
Źródło: Andriy Blokhin / AdobeStock
Przyklejany do szyby od strony ogrodu karmnik to rozwiązanie dla osób, które chcą obserwować ptaki z bliska. Jednak sprawia, że pod oknem i na parapecie trzeba często sprzątać ptasie odchody.
3 z 30
Źródło: tattootroy / Pixabay
Wykonany z tworzywa karmnik w kształcie parasolki. Wygląda uroczo i sprawia, że pokarm nie moknie.
4 z 30
Źródło: iMarzi / AdobeStock
Aby karmić ptaki, nie trzeba kupować karmnika. Można powiesić na drzewie "ciastka" dla ptaków lub umieścić stopiony tłuszcz z ziarnami w skorupce orzecha kokosowego.
5 z 30
Źródło: Linas T / AdobeStock
Prosta drewniana konstrukcja umożliwia wsypanie ziarna dla ptaków, a także zawieszenie słoniny. Zewnętrzne żerdzie pozwalają drobnym ptakom przysiąść w czasie jedzenia.
6 z 30
Źródło: iMarzi / AdobeStock
Zamiast bożonarodzeniowego wianka z bombkami można zawiesić w ogrodzie metalową obręcz ze smakołykami dla ptaków, na przekład z jabłkami i ziarnami zatopionymi w tłuszczu.
7 z 30
Źródło: iMarzi / AdobeStock
Szaszłyk z pokarmem dla ptaków wygląda atrakcyjnie i pozwala ptakom wygodnie przysiąść. Zawieszony na długim sznurku będzie trudno dostępny dla kotów.
8 z 30
Źródło: iMarzi / AdobeStock
Czy karmnik musi być wiszącym domkiem? Nie koniecznie! Jeśli masz ogród w stylu naturalnym lub leśnym, pokarm, taki jak ziarna słonecznika, możesz wysypywać na pniu lub innej płaskiej powierzchni.
9 z 30
Źródło: TrudyHarper / Pixabay
Ażurowa tuba z daszkiem zmieści dużo większych lub mniejszych orzechów, które ptaki mogą dziobać przez kratkę w każdym miejscu.
10 z 30
Źródło: TootSweetCarole / Pixabay
Betonowy płaski karmnik będzie odpowiadał nie tylko małym, ale też większym ptakom, takim jak wrony, gawrony, sójki, sroki czy dzikie gołębie. Jest prosty i może ładnie skomponować się z zielenią. A przy tym łatwo go napełniać i czyścić.
11 z 30
Źródło: schauhi / Pixabay
Dzięcioły wabi do karmników pokarm taki jak tłuszcz z ziarnami lub słonina. Aby łatwiej było ptakom spożywać, warto tego typu pokarm włożyć do ażurowego karmnika. Daszek zapobiega zamakaniu.
12 z 30
Źródło: satynek / Pixabay
Sikorki uwielbiają dziobać wiszącą słoninę, więc warto ją zawiesić na drucie lub sznurku na gałęzi drzewa lub pod tradycyjnym karmnikiem.
13 z 30
Źródło: RBEmerson / Pixabay
Płaska, ażurowa klatka z dużymi oczkami może zawisnąć nawet przy pniu wysokiego drzewa. Takie zabezpieczenie pokarmu sprawi, że nie zjedzą go koty lub inne drapieżniki.
14 z 30
Źródło: Ralphs_Fotos / Pixabay
Stylowa drewniana restauracje pozwala korzystać z pokarmu naraz wielu ptakom. Porządny dach zabezpiecza jedzenie przed deszczem i śniegiem, a szerokie boczne ścianki przed wymiataniem ziaren przez wiatr.
15 z 30
Źródło: Petra Richli / AdobeStock
Ażurowa obręcz pełna orzeszków ziemnych wygląda apetycznie i estetycznie.
16 z 30
Źródło: Mellsva / AdobeStock
Zabezpieczenie karmnika ścianką od strony zachodniej, od której zazwyczaj wieją wiatry, pozwoli ptakom spokojnie jeść w czasie zimowej zawieruchy. Boczne koszyczki to idealne miejsca do włożenia kul czy jabłek.
17 z 30
Źródło: schauhi / Pixabay
W siatki, w których sprzedaje się kule tłuszczowe ptaki mogą się zaplątać. Dlatego lepiej wyjąć kule z siatek i włożyć je do wiszącej, drucianej spirali.
18 z 30
Źródło: KaiMiano / Pixabay
Japoński model wielopoziomowego karmnika – stylowy i bardzo praktyczny. Jednocześnie może korzystać z niego wiele gatunków ptaków.
19 z 30
Źródło: JamesQube / Pixabay
Kowaliki lubią jeść drobne ziarna. Niełuskany słonecznik będzie im smakował. Do tego karmnika naraz można wsypać sporo ziarna, które będzie się zsypywać na dół. Daszek i pojemnik z tworzywa zapobiegają zamakaniu jedzenia.
20 z 30
Źródło: herbalife / Pixabay
Jeśli chcesz samodzielnie zrobić karmnik dla ptaków, wybierz gałązki brzozowe. Biała kora wygląda ładnie i naturalnie.
21 z 30
Źródło: heOtherKev / Pixabay
Karmnik w kształcie kropli wody, wykonany z ażurowej metalowej siatki. Jest mało rzucający się w oczy, ale z pewnością zauważą go wszystkie ptaki w ogrodzie.
22 z 30
Źródło: apnear40 / Pixabay
Stylowy, urokliwy wiszący karmnik, przypominający starą karuzelę. Płaska misa z niezbyt wysokim rantem jest łatwa do umycia.
23 z 30
Źródło: iMarzi / AdobeStock
Kolejny karmnik do zrobienia samodzielnie – skórka z grejpfruta wypełniona stopionym tłuszczem i różnorodnymi ziarnami. Dodatek w postaci owoców na pewno znajdzie amatorów.
24 z 30
Źródło: hbieser / Pixabay
Ciasta dla ptaków można wieszać w każdym zakątku ogrodu, na gałęziach drzew i podporach do pnączy.
25 z 30
Źródło: Hans / Pixabay
Klasyczny drewniany karmnik, ale ze ściankami z tworzywa. Pozwala na raz wsypać więcej pokarmu, niż ptaki zjadają w ciągu dnia. Dobry model dla zapracowanych i na działki, które odwiedzamy tylko w weekend.
26 z 30
Źródło: GeorgeB2 / Pixabay
Karmnik z szerokim rantem pozwoli skorzystać z pokarmu dużej liczbie ptaków na raz.
27 z 30
Źródło: GeorgeB2 / Pixabay
Prosta tuba z tworzywa z małymi otworami na dole – dobra stołówka dla sikorek, mazurków i innych małych gatunków ptaków.
28 z 30
Źródło: DroolingDogs / Pixabay
Foremka do ciasta zawieszona na łańcuszku doda ogrodowej przestrzeni bajkowej atmosfery. Na jej dnie zmieści się sporo ziarna.
29 z 30
Źródło: Carola68 / Pixabay
Kolorowa drewniana restauracja z czerwonym dachem. Solidna i przestronna.
30 z 30
Źródło: Arcaion / Pixabay
Klasyczny karmnik z brzozowego drewna. Jak każdy powinien zostać umieszczony na słupie ok. 1,7 m wysokości.