Logo
Logo
2
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak wyprosić mrówki z balkonu? Naturalnie!

Filiżanka kawy, ulubiona książka, słońce, cisza...i nagle pojawiają się one. Mrówki spacerują sobie po balkonie jak gdyby nigdy nic. I nieważne, czy mieszkamy na parterze, czy na trzecim piętrze. Okazuje się, że mrówki są alpinistkami i wejdą wszędzie. Jak więc sobie z nimi poradzić? Warto zastosować domowe, naturalne metody, które tańsze i równie skuteczne (jak chemiczne preparaty), a przede wszystkim bardziej naturalne.

 

Czym odstraszyć/przepędzić mrówki z balkonu?

Balkon to zazwyczaj miejsce odpoczynku, dlatego by tak zostało, warto podjąć działania, by wyprosić nieproszonych gości – mrówki. Możemy użyć specjalnych preparatów, granulatu, żelu, produktu w formie aerozolu. Naturalne odstraszacze są nie tylko tańsze, ale i bezpieczniejsze dla środowiska. Nie zaszkodzą małym dzieciom i zwierzętom. A mrówki i balkon? Muszą sobie poszukać innego miejsca do mieszkania.

Mrówki nie lubią proszku do pieczenia. Wystarczy rozsypać go w miejscu, gdzie spacerują. Podobny efekt uzyskamy za pomocą sody oczyszczonej. Gdy dysponujemy dużym tarasem, podłogę można spryskać roztworem wody i sody oczyszczonej. Nie zaszkodzi położyć na podłodze (i parapecie) skórki z cytryny lub zmielony pieprz ziołowy. Mrówki nie lubią takich zapachów, dlatego szybko zrezygnują ze spacerów po naszym balkonie.

Oczywiście można próbować szukać balkonowego gniazda, ale jest to trudne w mieszkaniu w bloku, ponieważ gniazdo może być zupełnie poza naszym zasięgiem. Takie rozwiązanie jest bardziej trafne, gdy mrówki ulokowały się w mieszkaniu.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: area0404 / Pixabay
G.T.

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!