Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
3
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Ogród jako drugi salon | Styl vintage i letnie kwiaty cebulowe

Styl vintage w ogrodzie? Czemu nie! To jeden z popularnych trendów. Letnie cebulki doskonale się w niego wpisują i pomagają zmienić przestrzeń na zewnątrz w drugi salon.

 

Jak stworzyć ogrodowy salon w stylu vintage?

Tradycyjnie

Lubisz tradycję? Cenisz sobie wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie i masz słabość do lokalnych przedsiębiorców? Wiele innych osób również czuje się najlepiej z tym, co znają. Ogród to idealne miejsce, w którym można stworzyć tradycyjną atmosferę dzięki ulubionym kwiatom.

Harmonijnie

Połączenie staroci i przedmiotów w stylu vintage pozwala stworzyć w ogrodzie nowoczesną atmosferę, w której czujemy się bezpiecznie i w której możemy odpocząć w przytulnym miejscu do siedzenia. Rośliny, które mamy w naszych ogrodach od lat, są niezwykle cenne i zasługują na dużo miłości oraz uwagi. W połączeniu z nowymi nasadzeniami tworzą harmonijną całość.

Przytulnie

Ogród jest taki przytulny, że zaczyna przypominać drugi salon. Letnie cebulki, takie jak dalie, liatry, lilie i begonie, tylko podkreślają to wrażenie. Doskonale uzupełniają również pozostałe rośliny. Połącz letnie cebulki w delikatnych, szarawych odcieniach z ciemnymi, uspokajającymi kolorami.

Źródło: iBulb

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:2
Tydzień 47, Sentencja nr:2
Rośliny ogrodowe można nawieźć nawozami fosforowymi i potasowymi. UWAGA! Jesienią nie powinno się stosować nawozów azotowych, gdyż przedłużają okres wegetacji roślin, co może stać się przyczyną ich zmarznięcia.
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu