Logo
Logo

Cebulki tulipanów | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Tulipany to jedne z najpopularniejszych kwiatów uprawianych w ogrodach. Prosta budowa zachwyca swym urokiem, a duża ilość odmian sprawia, że kompozycje z tulipanów prezentują się niezwykle efektownie. Dodatkowym atutem tych wspaniałych kwiatów jest fakt, że doskonale nadają się na kwiaty cięte. Jak sadzić cebulki tulipanów i gdzie kupować, aby rośliny pięknie rosły?

Spis treści
Jak sadzić cebulki tulipanów? Gdzie kupić cebulki tulipanów?

O czym pamiętać przy sadzeniu cebulek

Cebulki tulipanów należy sadzić w odpowiednim terminie, inaczej rośliny nie wyrosną na czas i nie będą ozdabiać ogrodu wiosną. Najlepiej sadzić je we wrześniu lub październiku (przy wyjątkowo ciepłej jesieni można to zrobić w listopadzie) tuż po zakupie, co zapobiegnie ich wysuszeniu lub zgniciu.

Tulipany najlepiej sadzić w słonecznych miejscach na glebie obojętnej lub kwaśnej. Podłoże powinno być spulchnione i odchwaszczone. Cebulki należy umieszczać spiczastą końcówką do góry w przygotowanych wcześniej dołkach i z zachowaniem około 10-15 cm odstępu.

Przede wszystkim zdrowe cebulki

W przypadku roślin bulwiastych ważna jest nie tylko prawidłowa pielęgnacja i termin oraz sposób sadzenia, ale również dobrej jakości cebulki. Muszą być one odpowiednio przechowywane i zabezpieczone na czas transportu, aby rośliny z nich wykiełkowały, a kwiaty były w dobrej kondycji. Dlatego bardzo ważne jest, aby cebulki tulipanów i innych roślin kupować w dobrym sklepie ogrodniczym, który dba o każdy szczegół.

Tulipan pojedynczy Mix 15 cebulek
Tulipan pojedynczy Mix
Tulipany pojedyncze mix cebul o kwiatach w różnych barwach i kolorach. W mieszance znajdują się rośliny kwitnące na żółto, czerwono, fioletowo, kremowo, a także odmiany dwubarwne.
Kup online w naszym sklepie
Tulipan Blushing Lady
Tulipan 'Blushing Lady'
Tulipan Blushing Lady to odmiana dorastająca do wysokości 45 cm i kwiatach w kształcie kielicha, w kolorze płomieni – intensywnie żółty z czerwonymi językami na zewnętrznych płatkach. W opakowaniu znajduje się 10 cebulek.
Kup online w naszym sklepie
Tulipan liliokształtny Burgundy
Tulipan liliokształtny 'Burgundy'
Tulipan liliokształtny Burgundy to odmiana dorastająca do wysokości 55 cm o pociągłych główkach kwiatów z wywiniętymi na zewnątrz krańcami płatków, w kolorze purpury. W opakowaniu jest 10 cebulek.
Kup online w naszym sklepie
Tulipan pełny Angelique
Tulipan pełny 'Angelique'
Tulipan pełny Angelique to odmiana dorastająca do wysokości 45 cm o pełnych kwiatach i barwie przechodzącej z intensywnego różu od środka do zewnątrz w coraz jaśniejsze odcienie. W opakowaniu jest 10 cebulek.
Kup online w naszym sklepie
Tulipan papuzi Black Parrot
Tulipan papuzi 'Black Parrot'
Tulipan Papuzi 'Black Parrot' to odmiana tulipana, która dorasta do 50-60 cm wysokości. Jest to odmiana późna, kwitnąca w maju. Jej kwiaty są charakterystyczne – czarne, z czasem przebarwiające się na ciemno fioletowo. W opakowaniu jest 12 cebulek.
Kup online w naszym sklepie


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: artellliii72/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Cebulki tulipanów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Cebulki tulipanów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl