Logo
Logo

Cebulki dalii | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Dalie to wyjątkowe kwiaty, które latem można spotkać w wielu ogrodach. Wyrastają one z cebulek i pięknie kwitną. Jakie wybrać i jak je posadzić, aby ich kwiatostany były okazałe i dorodne?

Spis treści
Jak sadzić cebulki dalii? Jakie cebulki dalii wybrać i gdzie kupić?

Jak sadzić cebulki dalii?

Dalie (Dahlia) mają bulwiasto zgrubiałe korzenie, dlatego w ogrodnictwie zaliczane są do tzw. ogrodowych roślin cebulowych i tym samym ich organy podziemne określa się jako cebulki. Tak samo jak w przypadku wszystkich roślin z tej grupy, przy sadzeniu dalii należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 • Stanowisko
  Miejsce pod uprawę powinno być dobrze nasłonecznione oraz być ciepłe (mieć temperaturę ok. 20°C). Dalie najlepiej wzrastają w glebie przepuszczalnej, bogatej w próchnicę oraz dobrze spulchnionej o pH równym 6,5-7,0.

 • Kiedy
  Cebulki dalii można posadzić w ogrodzie wówczas, gdy miną wiosenne przymrozki (druga połowa maja). Chcąc przyśpieszyć uprawę można je najpierw posadzić w pojemnikach.

 • Jak
  Podczas sadzenia trzeba uważać na to, aby nie uszkodzić cebulek. Bulwy należy włożyć do wykopanych dołków, w taki sposób, aby miejsce ich zrastania znajdowało się tuż pod warstwą ziemi. Warto ją zmieszać z substratem roślinnym wzbogaconym nawozami.

  W przypadku odmian wysokich odstęp pomiędzy cebulkami powinien wynosić 0,5 m, a odmiany karłowate należy sadzić w odległości ok. 25 cm.

Jakie cebulki dalii wybrać i gdzie kupić?

Wysoka jakość bulw jest niezbędna do tego, aby kwiaty prawidłowo się rozwijały. Decydując się na zakup cebulek trzeba zwrócić uwagę na to czy nie są uszkodzone lub nadgniłe. Zdrowe sadzonki wydają dorodne kwiatostany i w wyjątkowy sposób zdobią każdy ogród.

Dalia (Dahlia) 'Onesta'
Dalia (Dahlia) 'Onesta'
Kup online
Dalia (Dahlia) 'Vassio Meggos'
Dalia (Dahlia) 'Vassio Meggos'
Kup online
Dalia (Dahlia) 'Frencliff Ilussion'
Dalia (Dahlia) 'Frencliff Ilussion'
Kup online

Tekst: Redakcja Zielony ogródek.pl, zdjęcie tytułowe: Michael Kauer / Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Cebulki dalii | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Cebulki dalii | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (13)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl