Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo
31
Okazje

Ogród z wrzosami

Ogród z wrzosami wcale nie musi być rozległym wrzosowiskiem na skraju lasu. W każdym, nawet malutkim ogrodzie można założyć wrzosową rabatę, która będzie ciekawie wyglądać od połowy września do późnej jesieni. Wystarczy, że zapewnimy roślinom odpowiednie podłoże i słoneczne stanowisko. Zobacz 13 ogrodów z wrzosami i zainspiruj się!

 

Wrzosy (Calluna) są popularne wśród właściciel ogrodów, balkonów i tarasów przede wszystkim ze względu na termin kwitnienia. Ich kwiaty zaczynają rozwijać się pod koniec sierpnia, gdy większość innych roślin kończy powoli zaczyna szykować się do zimowego spoczynku. Wrzosy najlepiej prezentują się sadzone w grupach, po kilkanaście sztuk. Osiągają 20-50 cm wysokości. Warto robić z nich plamy barwne, wykorzystując odmiany kwitnące na różne kolory i charakteryzujące się odmiennym zabarwieniem liści oraz pokrojem. Obok wrzosów dobrze jest sadzić karłowe krzewy o podobnych wymaganiach, aby stanowiły dla nich tło w pozostałe miesiące i dodały kompozycji dynamiki.

Decydując się na uprawę wrzosów trzeba pamiętać, by zapewnić im odpowiednie warunki, jeśli chodzi o podłoże (kwaśne, przepuszczalne, mało zasobne w składniki pokarmowe) i stanowisko (słoneczne i ciepłe). Jeśli mamy zamiar uprawiać wrzosy w pojemnikach na balkonie lub tarasie, zadbajmy o drenaż (warstwa żwiru lub keramzytu na dnie doniczki) oraz osłonę przed mrozem (jeśli chcemy, by rośliny przetrwały do wiosny). Jesienią kompozycje w donicach świetnie ubarwią różnokolorowe dynie. Zobacz galerię ogrodów z wrzosami w różnym stylu!

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (31)
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu