Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
2
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Zakupy ogrodnicze – w sklepie stacjonarnym czy internetowym?

W uwielbiamy przesiadywać w swoich ogrodach. Nieraz właśnie ze względu na nie decydujemy się na przeprowadzkę z dużego miasta na wieś, bo po prostu chcemy postawić dom, który dałby nam dostęp do dużej zielonej strefy, w obrębie której zawsze moglibyśmy swobodnie wypoczywać. Tę strefę trzeba jednak właściwie zorganizować. A do tego celu przydadzą nam się różnego rodzaju sadzonki czy gotowe kwiatki, ale też i artykuły ogrodnicze, różne typy oświetlenia, meble wypoczynkowe czy produkty typowo dekoracyjne. Gdzie to wszystko możemy kupić? Oczywiście w sklepach ogrodniczych! Nawet te sklepy dzielimy jednak obecnie na dwie kategorie. Na zakupy możemy więc albo wybrać się do tradycyjnego stacjonarnego marketu, albo zrealizować je od razu przez Internet.

 

Zakupy ogrodnicze w sklepie stacjonarnym

Zalety

Pomimo wysokiej popularności sklepów internetowych niektórzy z nas cały czas wolą tradycyjne, stacjonarne sklepy ogrodnicze, które pozwalają nam na dokładne sprawdzenie produktów i przyjrzenie się im z bliska na żywo. To jest właśnie najważniejsza zaleta centrów ogrodniczych.

Internetowy sklep ogrodniczy jest w stanie zaoferować nam atrakcyjne ceny produktów, duży wybór nietypowych towarów czy profesjonalną obsługę, ale nigdy nie pozwoli nam na dotknięcie każdej rzeczy i sprawdzenie jej z bliska. Czasem taka ocena pozwala nam na zrobienie lepszych zakupów. Zamawiając rzeczy przez Internet, nigdy jednak tak do końca nie wiemy, co ostatecznie do nas przyjdzie i czy będziemy z tego zadowoleni.

Wady

W sklepach stacjonarnych często panuje tłok, a już zwłaszcza w godzinach popołudniowych, kiedy to wszyscy kończą już pracę i ruszają na zakupy. Nierzadko też markety tego rodzaju mają mocno ograniczony wybór produktów. Dysponują ograniczoną ilością przestrzeni, dlatego nie mogą w niej umieścić wszystkich rzeczy, które byłyby w stanie zainteresować klientów. Jeżeli więc zależy nam na jak największym wyborze, powinniśmy jednak zwrócić się w kierunku nowoczesnych zakupów online.

Zakupy ogrodnicze w sklepie internetowym

Zalety

Pomimo wszelkich wad internetowych sklepów, a tak naprawdę ich jednej wadzie, zakupy online są w tym momencie najlepszym sposobem pozyskiwania fajnych, jakościowych i przy tym całkiem tanich artykułów ogrodniczych. Sami bardzo szybko się o tym przekonamy. Prawie każdy sklep ogrodniczy online, nawet ten zupełnie nowy i póki co nieznany szerszej publiczności, zaoferuje nam do wyboru znacznie więcej produktów od każdego innego marketu stacjonarnego. Szeroki asortyment ułatwi nam zakupy. Nareszcie będziemy mogli przebierać w zróżnicowanych produktach, nie musząc godzić się na żadne kompromisy, a zawsze sięgając po to, po co naprawdę chcielibyśmy sięgnąć. Zakupy online są też oczywiście wygodne. Realizując je, z łatwością porównujemy sobie parametry i ceny produktów, by od razu odrzucać te kiepskie i wybierać te, które naprawdę byłyby dla nas najlepsze.

Wady

O jednej jedynej wadzie zakupów online już sobie wspomnieliśmy w akapicie na temat kupowania rzeczy w sklepach stacjonarnych. Zakupy online więcej wad po prostu nie mają. Nie bez powodu chwalą je sobie absolutnie wszyscy i prawie wszyscy chcą z nich teraz aktywnie korzystać.

Podsumowanie

Wybór jest chyba prosty. Niby tak, ale dla dokonania najwłaściwszej decyzji możemy złączyć ze sobą te dwie opisane wyżej metody robienia zakupów. Najpierw, gdy tylko mamy zamiar kupić jakiś nowy artykuł ogrodniczy, udajmy się do sklepu stacjonarnego i tam na żywo popatrzmy sobie na różne przedmioty, a nazwy tych najciekawszych zapiszmy sobie w telefonie komórkowym lub na kartce. Z notatkami udajmy się do domu i włączmy internetowy sklep ogrodniczy, szukając w nim znalezionych wcześniej przedmiotów. Dzięki temu będziemy mogli kupić je w najniższej możliwej cenie. Z kolei sklepy stacjonarne pozwolą nam przyjrzeć się tym rzeczom z bliska.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: cunaplus / Depositphotos
G.T.

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Systematycznie sprawdzamy nasze rośliny na obecność chorób – przede wszystkim chorób grzybowych. Usuwamy porażone gałęzie i utylizujmy je zaraz po wycięciu.
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Na balkonie i tarasie w puste miejsca dosadzamy rośliny sezonowe, kwitnące jesienią, np. chryzantemy, wrzosy i jesienne wrzośce.
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Systematycznie zbieramy warzywa ciepłolubne, do których należą np. dynia, ogórki, papryka czy pomidory.
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 38, Sentencja nr:1
Tydzień 38, Sentencja nr:1
W połowie września możemy rozpocząć sadzenie roślin cebulowych (wybierajmy cebule duże i zdrowe). Głębokość sadzenia powinna być równa 2-3-krotnej wysokości cebul (na glebie piaszczystej cebule sadzimy nieco głębiej). Miejsce sadzenia cebul warto okryć na zimę korą lub słomianymi matami.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT