Logo
Logo

Zimowanie papryki i pomidorów | To możliwe, ale trudne!

Pytanie czytelnika: Czy można przezimować rośliny pomidorów i papryki? Sezon już prawie się skończył (jest połowa października), ale pogoda wciąż sprzyja uprawie. Wiem, że lada dzień zrobi się zimno, więc zastanawiam się, aby schować krzaczki do domu. Czy to w ogóle ma sens?

Czy można przetrzymać pomidory i paprykę przez zimę?

Pomidory i papryki (słodkie i chili) najlepiej uprawiać każdego roku z nasion. Ich zimowanie jest kłopotliwe i nie doprowadzi do większych plonów w kolejnym roku!

Można wprawdzie przezimować chili, ale papryczka lubi widne miejsce, umiarkowaną temperaturę oraz wysoką wilgotność powietrza i częste wietrzenie (ale nie zimnym powietrzem), a warunki te trudno utrzymać w zimowym (mocno ogrzewanym i ciemnym) pomieszczeniu.

Zimujących papryczek i pomidorów nie wolno nawozić. Podlewanie trzeba ograniczyć do minimum, tak by rośliny nie zwiędły. Usuwaj regularnie suche i martwe liście, by nie pokryły się pleśnią! Podlewanie i nawożenie trzeba wznowić wiosną, dopiero gdy roślina ponownie zaczną rosnąć.

Zdjęcie: PublicDomainPictures

Autor
Zimowanie papryki i pomidorów | To możliwe, ale trudne!
Zimowanie papryki i pomidorów | To możliwe, ale trudne!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

Gość qwe321

09-01-2022 11:43

CO ZA BREDENIE! Zimowanie krzaka papryczki nie da większych plonów niż hodowanie nowego od nasionka?

Gość Zniesmaczony

13-06-2021 10:07

O papryce widać nie macie pojęcia... Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd...

Gość Pan Pomidor

13-02-2021 18:20

Nie ma sensu zimowanie krzaków pomidorów!!! W warunkach domowych (bez dodatkowego doświetlania) nie utrzymamy roślin w zdrowiu. Będą miały wybujałe pędy i żółte liście. Szkoda naszej nadziei i beznadziejnej pracy. Lepiej po sezonie wyrzucić krzaczki na kompost.

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl