Logo
Logo

Ziemia do warzyw | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Uprawa własnych warzyw to doskonały sposób na zdrowe i smaczne plony, przy których mamy pewność o wysokiej jakości uprawy. Chcąc uzyskać dorodne warzywa o bogatym smaku, niezbędne jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Nawadnianie, nawożenie, odpowiednie stanowisko i dopasowane jakościowo podłoże wpływają na wzrost roślin i smakowitość części jadalnych. Jaką ziemię do warzyw wybrać, aby cieszyć się bogactwem plonów?

Spis treści
Jaką ziemię do warzyw wybrać? Gotowa ziemia do warzyw – dlaczego warto ją kupić? Zobacz, gdzie kupić najlepsze gotowe podłoże

Jaką ziemię do warzyw wybrać?

Poszczególne gatunki warzyw mogą mieć odmienne wymagania glebowe, jednak nie są to znaczne różnice, a większość warzyw będzie dobrze rosnąć na żyznej, lekko przepuszczalnej ziemi.

Podłoże dla większości warzyw powinno mieć lekko kwaśny odczyn, co pozwala na optymalny pobór składników pokarmowych i wody.

Warto wiedzieć, że niektóre warzywa, jak np. cykoria, czy burak dobrze poradzą sobie całkiem dobrze nawet na ubogim podłożu, ale zapewnienie im większej ilości składników pokarmowych pozwoli na szybszy wzrost i obfitsze plony.

Gotowa ziemia do warzyw – dlaczego warto ją kupić?

Gotowa ziemia do warzyw to najprostszy sposób na zapewnienie uprawom odpowiedniego podłoża zarówno pod względem przepuszczalności, jak i kwasowości. To również pewność, że w podłożu znajdują się wszystkie składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego wzrostu. Co więcej, odpowiedni skład oraz proporcje poszczególnych składników pokarmowych, jakie znajdują się w gotowej ziemi, sprawiają, że warzywa są bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i choroby.

Gotowa ziemia do warzyw będzie optymalnym wyborem niezależnie od zasianych, czy zasadzonych gatunków, a więc sprawdzi się zarówno do pomidorów, brokułów, jak i cebuli.

 

Zobacz polecane produkty

Ziemia DO ZIÓŁ I WARZYW Natural+
Ziemia DO ZIÓŁ I WARZYW Natural+
Gotowe podłoże do ziół i warzyw Natural+ to produkt powstały na bazie torfu. Stanowi idealne podłoże do uprawy warzyw i ziół w ogrodzie.
Kup online!
Podłoże uniwersalne ziemia do roślin warzywnych i ozdobnych, Sklep ZielonyOgrodek pl
Ziemia UNIWERSALNA, podłoże do roślin warzywnych i ozdobnych
Ziemia uniwersalna stanowi mieszankę torfu niskiego i wysokiego z przeznaczeniem do uprawy większości roślin domowych i ogrodowych.
Kup online!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do warzyw | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do warzyw | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl