Logo
Logo

Ziemia do ziół | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Do ziół można zaliczać warzywa i niewielkie rośliny zielne, ale również krzewy i drzewa, a nawet niektóre grzyby. Najprostszym sposobem pozyskania ziół jest ich zbiór ze stanowisk naturalnych, ale zioła również uprawia się na skalę przemysłową, jak i na własne domowe potrzeby. Jaka ziemia do ziół będzie potrzebna do uprawy w ogrodzie, w domu, a jaka na balkonie? Wybierz najlepszą ziemię do ziół!

Spis treści
Dlaczego warto kupić specjalną ziemię do ziół? Jaką ziemię do ziół wybrać?

Dlaczego warto kupić specjalną ziemię do ziół?

Jest to pytanie retoryczne, ponieważ każda roślina potrzebuje do wzrostu odpowiedniego podłoża, niemniej odpowiedź jest warta nakreślenia. Polska jest światowym liderem w produkcji ziół, można więc domniemywać z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że dostępna w handlu ziemia w workach do uprawy ziół jest mieszanką doskonale do tych upraw dostosowaną. Taka ziemia spełnia wszelkie wymagania wilgotnościowe oraz zawiera składniki mineralne niezbędne do zdrowego wzrostu ziół.

Jaką ziemię do ziół wybrać?

  • Ziemia do uprawy ziół powinna być przede wszystkim ekologiczna, a więc zawierać wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego.
  • Najczęściej bazą takiej ziemi jest torf oraz kompost albo kompostowana kora, które służą zarówno jako magazyn składników odżywczych, jak i obszar zatrzymujący wilgoć.
  • Jednocześnie do ziemi dodawane są frakcje luźniejsze, które zapewniają dobre napowietrzenie podłoża.
  • W zależności od rodzaju uprawianego zioła taką ziemię można wzbogacić o nawożenie albo dodatkowo napowietrzyć dodając np. piasku.

Ziemia do ziół Gotowa ziemia do ziół, Natural+
Gotowe podłoże do ziół i warzyw Natural+ to produkt powstały na bazie torfu. Stanowi idealne podłoże do uprawy warzyw i ziół w ogrodzie.
Kup online w naszym sklepie!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: tookapic / Pixabay

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do ziół | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do ziół | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (15)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl