Logo
Logo

Kuklik 'Bohema Pink' (Geum 'Bohema Pink')

Kuklik 'Bohema Pink' (Geum 'Bohema Pink') | Przeczytaj opis rośliny, zobacz zdjęcia i dowiedz się o niej więcej. Poznaj jej wymagania, zastosowanie oraz wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.
 • Dekoracyjność: kwiatostany, kwiaty
 • Gleba: żyzna, próchniczna, świeża
 • Kolor kwiatów: różowe
 • Kwiaty: pełne, duże
 • Odczyn gleby: lekko kwaśna
 • Pokrój: wzniesiony
 • Wysokość: ok. 30 cm
 • Okres kwitnienia: IV, V
 • Trwałość liści: sezonowe
 • Wilgotność: gleba umiarkowanie wilgotna
 • Stanowisko: słońce
 • Zastosowanie: ogrody wiejskie, skalniaki, rabaty, obwódki rabat, brzegi zbiorników wodnych, w grupie, ogrody przydomowe
 • Spis treści
  Opis rośliny Wymagania i uprawa Pielęgnacja Zastosowanie Ciekawostki Gdzie kupić?

  Kuklik (Geum) odmiana 'Bohema Pink' PBR to wyjątkowej urody bylina z rodziny różowatych (Rosaceae). Jest to polska odmiana kuklika ogrodowego.

  Jak wygląda kuklik 'Bohema Pink'?

  Kuklik 'Bohema Pink' to bylina, osiągająca ok. 30-35 cm wysokości. Tworzy rozety ciemnozielonych, złożonych liści wyrastających z jej korzeni spichrzowych wczesną wiosną.

  Odmiana 'Bohema Pink' zakwita wcześnie, bo już na przełomie kwietnia i maja, i kwitnie do czerwca. Wyróżnia się bardzo dużymi – osiągającymi do 5 cm średnicy, pełnymi kwiatami o kolorze różowo-czerwonym. Są one usytuowane na rozgałęzionym, purpurowym pędzie i skierowane ku górze i na boki. Płatki korony są pomarszczone i pofalowane, otaczają zebrane w środku żółte pręciki i słupki.

  Wymagania i uprawa kuklika 'Bohema Pink'

  Kuklika 'Bohema Pink' najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym, aby wytworzył jak najwięcej kwiatów ale warto wiedzieć, że poradzi sobie również w półcieniu. Najlepiej rośnie na glebach świeżych, próchniczych i umiarkowanie wilgotnych, o odczynie pH od lekko zasadowego do lekko kwaśnego.

  Rośliny te są mrozoodporne i bez problemu przetrzymują zimę dzięki organom podziemnym (korzeń spichrzowy).

  Pielęgnacja kuklika 'Bohema Pink'

  Opieka nad odmianą 'Bohema Pink' nie różni się od pielęgnacji innych kuklików. Roślinę trzeba podlewać, szczególnie w okresie letnich upałów, dobrze reaguje na nawożenie zarówno środkami uniwersalnymi jak i nawozami dla roślin kwitnących.

  Aby wzmocnić roślinę i sprawić, by długo kwitła / powtarzała kwitnienie, należy systematycznie usuwać z niej przekwitłe kwiaty.

  Zastosowanie kuklika 'Bohema Pink'

  Polecana do sadzenia na rabatach i kwietnikach, w kompozycjach naturalistycznych. Bardzo dobrze sprawdza się w towarzystwie niskich traw oraz płożących się bylin.

  Ciekawostki o odmianie

  Kuklik 'Bohema Pink' PBR otrzymał specjalne wyróżnienie w Konkursie Roślin NOWOŚCI 2020 na 28. Międzynarodowej Wystawie Zieleń To Życie Online. Został zgłoszona przez szkółkę Ogrody o Zielonych Progach.

  Gdzie można kupić sadzonki kuklika 'Bohema Pink'?

  Kuklika najszybciej kupimy w sklepach internetowych. Niektóre z nich proponują rośliny różnej wielkości, więc warto zwrócić uwagę jakie parametry mają wybierane przez nas okazy. Odmianę znajdziesz np. w:

   

  Zdjęcia: Przemysław Godlewski/Ogrody o Zielonych Progach

  Autor
  Kuklik 'Bohema Pink'
  Kuklik 'Bohema Pink'
  Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

  Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

   
  Powiązane tematy
  Powiązane rośliny

  Komentarze

  Dodaj komentarz
  Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl