Logo
Logo
218
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje!

Wdzięczne i kolorowe pelargonie to świetne akcenty kolorystyczne, które mogą zabłysnąć w twoim ogrodzie niczym wesołe iskierki i rozświetlić nudny zakątek. Oto ponad 50 prostych pomysłów na efektowne aranżacje z pelargoniami.

 
Pelargonii (Pelargonium) nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Ale ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami muszą pamiętać, że to miłośniczki ciepłych słonecznych stanowisk i stworzenia dość żarłoczne, które trzeba regularnie podlewać, nawozić. Usuwanie przekwitłych kwiatów sprawi, że będą kwitły przez całe lato do wczesnej jesieni, więc gra jest warta świeczki.

Przejrzyj 50+ aranżacji z pelargoniami!

Pomysłów na aranżacje z kwiatami jest mnóstwo. Ale kluczem do sukcesu przy sadzeniu wszystkich roślin jest dopasowanie doniczki, która nie będzie konkurowała z urodą roślin, ale ją podkreślała lub stanowiła dyskretne tło. A potem wystarczy już je tylko postawić w odpowiednim miejscu – w takim, w którym będą najlepiej się czuły.

Niektórzy lubią klasyczne zestawienia w ogrodzie i nie widzą pelargonii w innych donicach niż gliniane. To dobre, sprawdzone rozwiązanie, ale jeśli chcesz wprowadzić jakiś ciekawy, nowy akcent do ogrodu, pobawić się kolorem, pomajsterkować czy zachęcić rodzinę do spędzenia czasu na powietrzu, możesz postawić na coś nowego. Do zrobienia wielu dekoracji możesz wykorzystać to, co masz pod ręką – drewnianą drabinę, którą zagospodarowały pająki w składziku na narzędzia, niepotrzebny już lakier do paznokci, gałązki, które przyjechały w walizce z nad morza albo skrawki niepotrzebnego materiału, który został bo trudno ci jest się z nim rozstać. Zyskają drugie życie i z kwiatami będzie im do pary.

Zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe in Bloom

 

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (12)
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu