Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
216
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje na 2021 rok

Wdzięczne i kolorowe pelargonie to świetne akcenty kolorystyczne, które mogą zabłysnąć w twoim ogrodzie niczym wesołe iskierki i rozświetlić nudny zakątek. Oto ponad 50 prostych pomysłów na efektowne aranżacje z pelargoniami.

 
Pelargonii (Pelargonium) nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Ale ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami muszą pamiętać, że to miłośniczki ciepłych słonecznych stanowisk i stworzenia dość żarłoczne, które trzeba regularnie podlewać, nawozić. Usuwanie przekwitłych kwiatów sprawi, że będą kwitły przez całe lato do wczesnej jesieni, więc gra jest warta świeczki.

Przejrzyj 50+ aranżacji z pelargoniami! 

Pomysłów na aranżacje z kwiatami jest mnóstwo. Ale kluczem do sukcesu przy sadzeniu wszystkich roślin jest dopasowanie doniczki, która nie będzie konkurowała z urodą roślin, ale ją podkreślała lub stanowiła dyskretne tło. A potem wystarczy już je tylko postawić w takim miejscu, w którym będą najlepiej się czuły.

Niektórzy lubią klasyczne zestawienia w ogrodzie i nie widzą pelargonii w innych donicach niż gliniane. To dobre, sprawdzone rozwiązanie, ale jeśli chcesz wprowadzić jakiś ciekawy, nowy akcent do ogrodu, pobawić się kolorem, pomajsterkować czy zachęcić rodzinę do spędzenia czasu na powietrzu, możesz postawić na coś nowego. Do zrobienia wielu dekoracji możesz wykorzystać to, co masz pod ręką – drewnianą drabinę, którą zagospodarowały pająki w składziku na narzędzia, niepotrzebny już lakier do paznokci, gałązki, które przyjechały w walizce z nad morza albo skrawki niepotrzebnego materiału, który został bo trudno ci jest się z nim rozstać. Zyskają drugie życie i z kwiatami będzie im do pary.

Zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe in Bloom

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Nowe treści
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Systematycznie sprawdzamy nasze rośliny na obecność chorób – przede wszystkim chorób grzybowych. Usuwamy porażone gałęzie i utylizujmy je zaraz po wycięciu.
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Na balkonie i tarasie w puste miejsca dosadzamy rośliny sezonowe, kwitnące jesienią, np. chryzantemy, wrzosy i jesienne wrzośce.
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Systematycznie zbieramy warzywa ciepłolubne, do których należą np. dynia, ogórki, papryka czy pomidory.
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 38, Sentencja nr:1
Tydzień 38, Sentencja nr:1
W połowie września możemy rozpocząć sadzenie roślin cebulowych (wybierajmy cebule duże i zdrowe). Głębokość sadzenia powinna być równa 2-3-krotnej wysokości cebul (na glebie piaszczystej cebule sadzimy nieco głębiej). Miejsce sadzenia cebul warto okryć na zimę korą lub słomianymi matami.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu