Logo
Logo

50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje!

Wdzięczne i kolorowe pelargonie to świetne akcenty kolorystyczne, które mogą zabłysnąć w twoim ogrodzie niczym wesołe iskierki i rozświetlić nudny zakątek. Oto ponad 50 prostych pomysłów na efektowne aranżacje z pelargoniami.

Pelargonii (Pelargonium) nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Ale ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami muszą pamiętać, że to miłośniczki ciepłych słonecznych stanowisk i stworzenia dość żarłoczne, które trzeba regularnie podlewać, nawozić. Usuwanie przekwitłych kwiatów sprawi, że będą kwitły przez całe lato do wczesnej jesieni, więc gra jest warta świeczki.

Przejrzyj 50+ aranżacji z pelargoniami!

Pomysłów na aranżacje z kwiatami jest mnóstwo. Ale kluczem do sukcesu przy sadzeniu wszystkich roślin jest dopasowanie doniczki, która nie będzie konkurowała z urodą roślin, ale ją podkreślała lub stanowiła dyskretne tło. A potem wystarczy już je tylko postawić w odpowiednim miejscu – w takim, w którym będą najlepiej się czuły.

Niektórzy lubią klasyczne zestawienia w ogrodzie i nie widzą pelargonii w innych donicach niż gliniane. To dobre, sprawdzone rozwiązanie, ale jeśli chcesz wprowadzić jakiś ciekawy, nowy akcent do ogrodu, pobawić się kolorem, pomajsterkować czy zachęcić rodzinę do spędzenia czasu na powietrzu, możesz postawić na coś nowego. Do zrobienia wielu dekoracji możesz wykorzystać to, co masz pod ręką – drewnianą drabinę, którą zagospodarowały pająki w składziku na narzędzia, niepotrzebny już lakier do paznokci, gałązki, które przyjechały w walizce z nad morza albo skrawki niepotrzebnego materiału, który został bo trudno ci jest się z nim rozstać. Zyskają drugie życie i z kwiatami będzie im do pary.

Zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe in Bloom

Autor
50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje!
50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje!
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (15)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl