Logo
Logo
185
Do góry
Artykuł na: 4-5 minut

50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje na 2021 rok

Wdzięczne i kolorowe pelargonie to świetne akcenty kolorystyczne, które mogą zabłysnąć w twoim ogrodzie niczym wesołe iskierki i rozświetlić nudny zakątek. Oto ponad 50 prostych pomysłów na efektowne aranżacje z pelargoniami.

 
Pelargonii (Pelargonium) nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Ale ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami muszą pamiętać, że to miłośniczki ciepłych słonecznych stanowisk i stworzenia dość żarłoczne, które trzeba regularnie podlewać, nawozić. Usuwanie przekwitłych kwiatów sprawi, że będą kwitły przez całe lato do wczesnej jesieni, więc gra jest warta świeczki.

Przejrzyj 50+ aranżacji z pelargoniami! 

Pomysłów na aranżacje z kwiatami jest mnóstwo. Ale kluczem do sukcesu przy sadzeniu wszystkich roślin jest dopasowanie doniczki, która nie będzie konkurowała z urodą roślin, ale ją podkreślała lub stanowiła dyskretne tło. A potem wystarczy już je tylko postawić w takim miejscu, w którym będą najlepiej się czuły.

Niektórzy lubią klasyczne zestawienia w ogrodzie i nie widzą pelargonii w innych donicach niż gliniane. To dobre, sprawdzone rozwiązanie, ale jeśli chcesz wprowadzić jakiś ciekawy, nowy akcent do ogrodu, pobawić się kolorem, pomajsterkować czy zachęcić rodzinę do spędzenia czasu na powietrzu, możesz postawić na coś nowego. Do zrobienia wielu dekoracji możesz wykorzystać to, co masz pod ręką – drewnianą drabinę, którą zagospodarowały pająki w składziku na narzędzia, niepotrzebny już lakier do paznokci, gałązki, które przyjechały w walizce z nad morza albo skrawki niepotrzebnego materiału, który został bo trudno ci jest się z nim rozstać. Zyskają drugie życie i z kwiatami będzie im do pary.

Zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe in Bloom

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 24, Sentencja nr:5
Tydzień 24, Sentencja nr:5
Prężnie usuwamy chwasty wyrywając je dokładnie z korzeniami. W drugim roku od założenia trawnika, można zastosować oprysk herbicydem aby oczyścić go z chwastów.
Tydzień 24, Sentencja nr:4
Tydzień 24, Sentencja nr:4
Kwiatom balkonowym może być bardzo gorąco, zwłaszcza gdy okna wychodzą na południowy zachód dlatego przestawmy je jeśli możemy. 
Tydzień 24, Sentencja nr:3
Tydzień 24, Sentencja nr:3
Rośliny domowe należy regularnie podlewać. Bardzo ważne jest także zasilanie roślin roztworem nawozu wieloskładnikowego.
Tydzień 24, Sentencja nr:2
Tydzień 24, Sentencja nr:2
Około miesiąc po posadzeniu do skrzynek kwiatów jednorocznych należy rozpocząć ich nawożenie (aksamitki, pelargonie, surfinie). Nie można także zapomnieć o ich systematycznym podlewaniu.
Tydzień 24, Sentencja nr:1
Tydzień 24, Sentencja nr:1
Rośliny wrażliwe na zimno można teraz wystawić na taras lub balkon (agawy, cytrusy, palmy, oleandry, itd). Rośliny trzeba chronić przed ostrym słońcem i podlewać jedynie rano lub wieczorem.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu