Logo
Logo
stdClass Object
(
  [id] => 10521
  [title] => PELARGONIE
  [categories_id] => 3699
  [ulubionykiosk_id] => 0
  [categories_type_id] => 457
  [alias] => temat-miesiaca
  [introtext] => 

Pelargonie są różnorodnymi, kolorowymi i łatwymi w pielęgnacji roślinami, które doskonale nadają się do dekoracji! Nie trzeba mieć ogrodu, żeby móc zorganizować udane garden party!

[ordering] => 1 [date_publish] => 2021-05-11 12:22:17 [categoryTitle] => Temat miesiąca [categoryAlias] => temat-miesiaca [parent_id] => 1 [categoryParentId] => 1 [categoryParentTitle] => ROOT [categoryAddressTitle] => dolnośląskie [categoryId] => 3699 [date_start] => 0000-00-00 00:00:00 [date_end] => 0000-00-00 00:00:00 [week] => 0 [disqus_likes] => 0 [disqus_posts] => 0 [content_id] => 12438 [images] => Array ( [0] => stdClass Object ( [content_id] => 10521 [id] => 88038 [width] => 3840 [height] => 2804 [alias] => lidowe [src] => /images/0/3/8/88038-pelargonie.jpg [title] => pelargonie [description] => pelargonie [zrodlo] => ) ) [tags] => Array ( [1] => Array ( [13] => stdClass Object ( [title] => Pomysł na balkon [parent_id] => 1 [tags_id] => 178 [content_id] => 10521 [alias] => pomysl-na-balkon [link] => /tagi/178-pomysl-na-balkon ) [14] => stdClass Object ( [title] => Kwiaty balkonowe [parent_id] => 1 [tags_id] => 99 [content_id] => 10521 [alias] => kwiaty-balkonowe [link] => /tagi/99-kwiaty-balkonowe ) ) ) [linkRoute] => index.php?option=com_avtcontent&view=article&id=10521&alias=temat-miesiaca&catid=3699&Itemid=1026 [link] => /temat-miesiaca/na-czasie [fields] => stdClass Object ( [item] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 57 [name] => Kolor tła [alias] => kolor-tla [value] => #76b852 ) ) [items] => Array ( ) ) )
PELARGONIE
Na czasie
168
Do góry
Artykuł na: 4-5 minut

50+ pomysłów na pelargonie | Kwiatowe inspiracje na 2021 rok

Wdzięczne i kolorowe pelargonie to świetne akcenty kolorystyczne, które mogą zabłysnąć w twoim ogrodzie niczym wesołe iskierki i rozświetlić nudny zakątek. Oto ponad 50 prostych pomysłów na efektowne aranżacje z pelargoniami.

 
Pelargonii (Pelargonium) nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. Ale ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami muszą pamiętać, że to miłośniczki ciepłych słonecznych stanowisk i stworzenia dość żarłoczne, które trzeba regularnie podlewać, nawozić. Usuwanie przekwitłych kwiatów sprawi, że będą kwitły przez całe lato do wczesnej jesieni, więc gra jest warta świeczki.

Przejrzyj 50+ aranżacji z pelargoniami! 

Pomysłów na aranżacje z kwiatami jest mnóstwo. Ale kluczem do sukcesu przy sadzeniu wszystkich roślin jest dopasowanie doniczki, która nie będzie konkurowała z urodą roślin, ale ją podkreślała lub stanowiła dyskretne tło. A potem wystarczy już je tylko postawić w takim miejscu, w którym będą najlepiej się czuły.

Niektórzy lubią klasyczne zestawienia w ogrodzie i nie widzą pelargonii w innych donicach niż gliniane. To dobre, sprawdzone rozwiązanie, ale jeśli chcesz wprowadzić jakiś ciekawy, nowy akcent do ogrodu, pobawić się kolorem, pomajsterkować czy zachęcić rodzinę do spędzenia czasu na powietrzu, możesz postawić na coś nowego. Do zrobienia wielu dekoracji możesz wykorzystać to, co masz pod ręką – drewnianą drabinę, którą zagospodarowały pająki w składziku na narzędzia, niepotrzebny już lakier do paznokci, gałązki, które przyjechały w walizce z nad morza albo skrawki niepotrzebnego materiału, który został bo trudno ci jest się z nim rozstać. Zyskają drugie życie i z kwiatami będzie im do pary.

Zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe in Bloom

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (2)

Komentarze

PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 19, Sentencja nr:5
Tydzień 19, Sentencja nr:5
Rabaty bylinowe odchwaszczamy, spulchniamy glebę i ściółkujemy ją torfem, a następnie nawozimy nawozem długo działającym, np. Osmocote.
Tydzień 19, Sentencja nr:4
Tydzień 19, Sentencja nr:4
Nawozimy trawnik. Nawożenie przeprowadzone 3-4 razy w sezonie zapewni murawie odporność i ładny wygląd. W maju można zastosować pełnoskładnikowy nawóz mineralny (np. Azofoska, Polifoska). Po rozsypaniu nawozu murawę trzeba obficie podlać. Nie należy nawozić trawnika w czasie suszy.
Tydzień 19, Sentencja nr:3
Tydzień 19, Sentencja nr:3
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Tydzień 19, Sentencja nr:2
Tydzień 19, Sentencja nr:2
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
Tydzień 19, Sentencja nr:1
Tydzień 19, Sentencja nr:1
Maj jest miesiącem, gdy trawa rośnie intensywnie, należy więc ją kosić regularnie, przynajmniej raz na dwa tygodnie. Kosimy w bezdeszczowe dni, kiedy trawa jest sucha (koszenie wilgotnej murawy może doprowadzić do zniszczenia sprzętu oraz zwiększyć ryzyko powstania chorób grzybowych na trawniku), na wysokość nie mniejszą niż 3,5 cm.
 
Twoja strona ogrodu