Logo
Logo

Jak wyprosić mrówki z balkonu? Domowe metody, pułapki, spraye i inne preparaty do zabijania owadów

Filiżanka kawy, ulubiona książka, słońce, cisza...i nagle pojawiają się one. Mrówki spacerują sobie po balkonie jak gdyby nigdy nic. I nieważne, czy mieszkamy na parterze, czy na trzecim piętrze. Okazuje się, że mrówki są alpinistkami i wejdą wszędzie. Jak więc sobie z nimi poradzić? Warto zastosować domowe, naturalne metody, które tańsze i równie skuteczne (jak chemiczne preparaty), a przede wszystkim bardziej naturalne.

Czym odstraszyć/przepędzić mrówki z balkonu?

Balkon to zazwyczaj miejsce odpoczynku, dlatego by tak zostało, warto podjąć działania, by wyprosić nieproszonych gości – mrówki. Możemy użyć specjalnych preparatów, granulatu, żelu, produktu w formie aerozolu. Naturalne odstraszacze są nie tylko tańsze, ale i bezpieczniejsze dla środowiska. Nie zaszkodzą małym dzieciom i zwierzętom. A mrówki i balkon? Muszą sobie poszukać innego miejsca do mieszkania.

Mrówki nie lubią proszku do pieczenia. Wystarczy rozsypać go w miejscu, gdzie spacerują. Podobny efekt uzyskamy za pomocą sody oczyszczonej. Gdy dysponujemy dużym tarasem, podłogę można spryskać roztworem wody i sody oczyszczonej. Nie zaszkodzi położyć na podłodze (i parapecie) skórki z cytryny lub zmielony pieprz ziołowy. Mrówki nie lubią takich zapachów, dlatego szybko zrezygnują ze spacerów po naszym balkonie.

Oczywiście można próbować szukać balkonowego gniazda, ale jest to trudne w mieszkaniu w bloku, ponieważ gniazdo może być zupełnie poza naszym zasięgiem. Takie rozwiązanie jest bardziej trafne, gdy mrówki ulokowały się w mieszkaniu.

Jeśli mrówki występują w dużej liczebności, niezbędne będzie zastosowanie silniejszych, sprawdzonych preparatów chemicznych. Oto one: 


Spray do zwalczania mrówek
Preparat w formie gotowego do użycia płynu. Skutecznie zwalcza mrówki i inne owady biegające i pełzające. Do stosowania na tarasach, ścieżkach i podjazdach. Można także stosować w pomieszczeniach domowych oraz biurowych. Wygodny w użyciu. Efekt skutecznego działania produktu jest widoczny po około 30 minutach i utrzymuje się do 48 godzin.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Granulat do zwalczania mrówek
Fastion na Mrówki to gotowy do użycia granulat w opakowaniu typu solniczka, dla wygodnej aplikacji. Jest to silny preparat do zwalczania mrówek wokół budynków (tarasy, chodniki, patia, wejścia do szop i garaży). Zawiera imidachlopryd, substancję owadobójczą, która używana jest również w preparatach dla profesjonalistów. Już 8 g granulatu wystarcza do zwalczenia jednego gniazda.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Żel do zwalczania mrówek
Środek w formie żelu do zwalczania mrówek i innych owadów biegających. Można stosować w domu i wszelkich pomieszczeniach zamkniętych. Zwalczane insekty: mrówki (w tym mrówki faraona), karaczany, prusaki, karaluchy, rybiki cukrowe (srebrzyki), inne owady biegające.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Pułapka do zwalczania mrówek
Fastion pułapka na mrówki to trutka w postaci gotowej do wyłożenia pułapki przeznaczona do zwalczania insektów w domach, mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych oraz na zewnątrz budynków. Preparat zwalcza: mrówki zwykłe i mrówki faraona.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: area0404 / Pixabay G.T.

Autor
Jak wyprosić mrówki z balkonu? Domowe metody, pułapki, spraye i inne preparaty do zabijania owadów
Jak wyprosić mrówki z balkonu? Domowe metody, pułapki, spraye i inne preparaty do zabijania owadów
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl