Logo
Logo

Nastrojowy ogród z pelargoniami | Pomysły na aranżacje

Jak stworzyć nastrojowy ogród? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy miłośnik ogrodów, który właśnie stoi przed tym niełatwym zadaniem, czyli aranżacją ogrodu. Szczególnie dla takich osób, ale również dla wszystkich innych hobbystów przygotowaliśmy trochę inspiracji na nastrojowy ogród z pelargoniami, czyli głównymi gwiazdami lata! 

Ogród z pelargoniami to feeria barw i faktur. Warto jest zaplanować swoją zieloną przestrzeń tak, by znalazło się w niej miejsce na te urokliwe kwiaty. Nie dość, że kwitną od maja do pierwszych przymrozków, to jeszcze nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych! Marzy ci się romantyczny zakątek wśród roślin? Pelargonie są w sam raz dla ciebie! 

Jak stworzyć nastrojowy ogród z pelargoniami?

Życie na świeżym powietrzu stało się popularne nie tylko od wybuchu pandemii koronawirusa. Przytulnie zaprojektowane tereny zewnętrzne oferują idealne warunki do oderwania się od codzienności. Oprócz wygodnych mebli i akcesoriów dekoracyjnych rośliny tworzą relaksującą atmosferę. Kolorowe i łatwe w pielęgnacji pelargonie to idealny wybór do dekorowania otwartych, słonecznych przestrzeni. Tworzą letni nastrój i zachęcają do relaksu.

Jak stworzyć nastrojowy ogród z pelargoniami_ - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe
1. Czerwone pelargonie w brązowych, ceramicznych doniczkach z filiżanką i okularami przeciwsłonecznymi na werandzie. Radosna eksplozja kolorów aż do jesieni: łatwe w utrzymaniu, odporne i obficie kwitnące pelargonie wzbogacają balkony, tarasy i ogrody od maja do października, zachęcając do relaksu i odprężenia.
2. Zielone meble ogrodowe na kamiennym tarasie z czerwonymi i różowymi pelargoniami w doniczkach przed żywopłotem. Przepis na urokliwy zakątek do wypoczynku. 
 
Jak stworzyć nastrojowy ogród z pelargoniami_ - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe
1. Ogrodowa sielanka z drewnianym krzesłem i stołem z pelargoniami w stylu shabby chic przed żółtawą, ceglaną ścianą domu porośniętą bluszczem. Ulubione miejsce w ogrodzie. Pelargonie dzięki bujnym kwiatom i intensywnym kolorom tworzą prawdziwy letni nastrój i zachęcają do relaksu i odprężenia.
2. Taras na dachu z wiklinowym krzesłem z kocem i poduszkami, stolikiem kawowym i dywanikiem oraz czerwonymi pelargoniami, roślinami i ziołami w metalowych donicach.
Nastrojowy ogród z pelargoniami - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe
1. Pelargonie pachnące wymagają niewielkiej pielęgnacji, pięknie wyglądają i mogą być dodatkiem do potraw. Wystarczy lekki powiew, aby uwolniły swój intensywny aromat. Niektóre odmiany dodatkowo odstraszają komary.
2. Szuflada, misa i inne pojemniki z upcyklingu z pelargoniami na drewnianym stole w ogrodzie. Dzięki modzie na upcykling przedmiotom, które nie są już potrzebne, można przy niewielkim wysiłku dać drugie życie. Jest to nie tylko przyjazne dla portfela, ale także dla środowiska. W tym zacisznym, ogrodowym zakątku, oprócz cynkowej donicy, nieużywana szuflada i stara emaliowana misa pełnią funkcję donic dla obficie kwitnących pelargonii, które mają miejsce do wzrostu i rozkwitu.
3. Drewniana komoda w stylu vintage z pelargoniami, zielonymi roślinami, glinianymi doniczkami i konewką w ogrodzie. Obok bluszczu, ziół i bakopy drobnolistnej uwagę przykuwa obficie kwitnąca, różowa pelargonia.
4. Kwiaty pelargonii, lawendy i kocanki włochatej (Helichrysum petiolare) w zabytkowej doniczce cynkowej na białym stole ogrodowym przed drewnianą ścianą z pachnącymi pelargoniami w skrzynce balkonowej. Otoczone bujną zielenią i kolorowymi kwiatami romantyczne miejsce zachęca do relaksu i odpoczynku. Na drewnianej ścianie pelargonie pachnące uwalniają swój intensywny aromat, podczas gdy na stole uwagę przykuwają pelargonie połączone z lawendą i kocanką włochatą.
5. Ogród w stylu shabby chic z cynkową konewką, drewnianym krzesłem i cynkowym pojemnikiem z różowymi pelargoniami. Delikatny róż pięknie kwitnących pelargonii ciekawie kontrastuje z metaliczną szarością cynkowych dodatków.

Romantyczny ogród z pelargoniami 

Nastrojowy ogród z pelargoniami - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe
1. Konewka i wiadro w stylu shabby chic oraz wiadro cynkowe z pelargoniami na tle białej, drewnianej ściany z pelargoniami pachnącymi w skrzynce balkonowej.
2. Jasnoróżowa pelargonia w białej, ozdobnej klatce dla ptaków, na białym stole ogrodowym i biała konewka na krześle ogrodowym na tle drewnianej ściany.
Nastrojowy ogród z pelargoniami - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe
1. Ta niewielka altana to idealne miejsce na odpoczynek i relaks. Wspaniale kwitnące pelargonie w różnych odcieniach tworzą letni nastrój.
2. Trzy donice z pelargoniami na trawniku przed drewnianymi leżakami w ogrodzie. Pelargonie zdobią ogród przez wiele miesięcy w okresie letnim i tworzą zdecydowane akcenty kolorystyczne na tle zieleni.
Nastrojowy ogród z pelargoniami - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe
1. Kolorowe miejsce dla ptaków w ogrodzie. Z tej kwitnącej stacji do karmienia miłośnicy kwiatów czerpią taką samą przyjemność jak miłośnicy ptaków: na małym, okrągłym stole ustawione są donice w budek z obficie kwitnącymi pelargoniami. Obok nich miseczki z wodą i pokarmem przyciągają pierzastych przyjaciół. Intensywny róż tej kompozycji przyciąga uwagę i wybija się na tle zieleni.
Wskazówka: przymocuj doniczki i miseczki klejem na gorąco, aby się nie przewróciły, gdy pojawią się większe ptaki.
2. Kolorowe pelargonie w metalowych wiaderkach i ceramicznych doniczkach w ogrodzie. Pelargonie wyróżniają się nie tylko jako obficie kwitnące, łatwe w utrzymaniu kwiaty balkonowe, ale także jako rośliny doniczkowe, które upiększają tarasy, schody i ogrody. Swoimi żywymi kolorami tworzą letnią atmosferę i pozytywne wibracje przez wiele miesięcy.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe In Bloom

Autor
Nastrojowy ogród z pelargoniami | Pomysły na aranżacje
Nastrojowy ogród z pelargoniami | Pomysły na aranżacje
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Twoja strona ogrodu