Logo
Logo

Pelargonie idealne do strefy relaksu | Ogrodowe SPA tylko z kwiatami!

Dzięki swoim kolorowym kwiatom pelargonie od wiosny aż do jesieni roztaczają wokół siebie pozytywne wibracje, czyniąc życie piękniejszym. Te łatwe w pielęgnacji rośliny błyskawicznie przekształcają słoneczne balkony, tarasy, ogrody oraz wnętrza w kwitnące oazy szczęścia stające się naszymi prywatnymi, ogrodowymi SPA. Eksperci z Pelargonium for Europe (PfE) dzielą się swoimi pomysłami jak dzięki pelargoniom stworzyć kwitnący raj zachęcający do relaksu i odprężenia.

Spis treści
Pelargoniowe SPA na tarasie
Relaks wśród pelargonii na balkonie
Galeria inspiracji na strefę relaksu z pelargoniami

 

Pelargoniowe SPA na tarasie

Tarasy urządzone gustownymi meblami, dopieszczone poduszkami i samodzielnie wykonanymi dekoracjami oferują latem dodatkową przestrzeń. Niezależnie czy sami spędzamy popołudnie  zanurzając się w wygodnym, wiklinowym fotelu czy spędzamy romantyczny wieczór z partnerem czy spotykamy się z przyjaciółmi lub rodziną na niedzielnym brunchu, pelargonie tworzą doskonałą oprawę przyjemnych chwil na świeżym powietrzu.

Ich przepiękne kwiaty stanowią również doskonały element dekoracyjny stołu. Oprócz eleganckiej zastawy wystarczy ustawić na nim jedną lub kilka roślin w atrakcyjnych donicach. Doskonale prezentują się także cięte pelargonie w wazonach.

Relaks wśród pelargonii na balkonie

Dzięki pelargoniom nawet małe balkony mogą w mgnieniu oka stać się kwiatową przystanią. Te piękne, pochodzące z RPA rośliny są efektownymi, kolorowymi akcentami, tworzącymi relaksujący, letni nastrój. Wyglądają również fantastycznie jako dekoracje ścienne. Dzięki swoim przepięknym kolorom zmieniają zwykłe ściany w ciekawe aranżacje. W przykładzie na dole po lewej stronie wiszące pelargonie zostały połączone z dichondrą srebrzystą (Dichondra argentea).

Te niewymagające rośliny dobrze sobie radzą w miejskim klimacie. Nawet letnie fale upałów nie stanowią problemu dla tych wytrzymałych, afrykańskich roślin. W ekstremalnych temperaturach należy jedynie uważać, aby gleba całkowicie nie wyschła i regularnie je podlewać.

Pelargonie są w stanie bez żadnych uszczerbków przetrwać kilka dni bez wody. Zawdzięczają to łodygom i liściom, które potrafią ją magazynować. Jest to wielka zaleta dla mieszkańców miast, którzy często przebywają poza domem.

Galeria inspiracji na strefę relaksu z pelargoniami

Tekst i zdjęcia: Pelargonium for Europe

Autor
Pelargonie idealne do strefy relaksu | Ogrodowe SPA tylko z kwiatami!
Pelargonie idealne do strefy relaksu | Ogrodowe SPA tylko z kwiatami!
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
 

Komentarze

Dodaj komentarz