Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje
Słownik
Poprzednie hasło Następne hasło
Wybierz literę

Klomb

Jest to rodzaj rabaty kwiatowej w postaci koła lub elipsy z lekkim wypiętrzeniem w celu podkreślenia wertykalności kompozycji. Rośliny w środku najwyższe do najniższych na zewnątrz.

Klomb to zwykle niewielki obszar ogrodu, najczęściej kolisty lub owalny o łagodnie zwiększającej się ku centrum wysokości, pokryty trawnikiem i roślinami ozdobnymi tworzącymi czytelny wzór.

Na środku klombu często ustawiana jest rzeźba, pojedyncze drzewo lub obiekt małej architektury, w większych założeniach fontannę lub zbiornik wodny.

Pozostałe hasła na literę "K"
Krzewinka

Niska roślina wieloletnia, dorastająca do 50 cm wysokości, o rozgałęzionych zdrewniałych pędach, bez wyraźnego pnia głównego.

Więcej →
Keramzyt

Porowate, lekkie i wytrzymałe kruszywo ceramiczne, powstałe przez wypalenie wysokoilastej gliny pęczniejącej w piecach obrotowych w temperaturze ...

Więcej →
Kompostowanie

Naturalna metoda unieszkodliwiania i zagospodarowania odpadów, polegająca na rozkładzie substancji organicznej przez mikroorganizmy – ...

Więcej →
Kompostownik

Specjalna skrzynia służąca do kompostowania odpadów organicznych.

Więcej →
Korzeń

Podziemna część rośliny, której zadaniem jest utrzymywanie rośliny w podłożu oraz pobieranie wody i składników pokarmowych z podłoża.

Więcej →
Kwiat

Organ roślin nasiennych, w którym wykształcają się wyspecjalizowane elementy służące do rozmnażania generatywnego roślin. Kwiat ...

Więcej →
 
Twoja strona ogrodu