Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Kärcher: Systemy automatycznego nawadniania

Bogata oferta akcesoriów Kärcher do nawadniania począwszy od spryskiwaczy, pistoletów poprzez zraszacze, węże ogrodowe, wózki, bębny i adaptery po systemy automatycznego nawadniania zadowoli każdego ogrodnika.

Na systemy automatycznego nawadniania Kärcher składają się moduły sterujące, które włączają i wyłączają nawadnianie zgodnie z zaprogramowanym czasem. Moduł w połączeniu z czujnikiem deszczu, stanowi samowystarczalny system, który uwzględniając ilość opadów włącza podlewanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Pozwala to na oszczędność wody i pozytywnie wpływa na środowisko, zapobiegając marnotrawieniu wody i utrzymując właściwy poziom wilgotności gleby.

Moduł sterujący WU 90/72 reguluje czas podlewania nawet do 90min. Wyposażony jest w ekran LCD jak również w adapter na kran i filtr wstępny, ułatwiając tym samym wszelkie czynności w ogrodzie.

Praktycznym rozwiązaniem jest wzajemna kompatybilność poszczególnych akcesoriów, dzięki ujednoliconemu systemowi ich łączenia click-on. Tak więc idealnym zestawem są moduły automatycznego nawadniania w połączeniu z zraszaczami ogrodowymi, które można dobierać w zależności od zapotrzebowania.

Systemy automatycznego nawadniania Kärcher Systemy automatycznego nawadniania Kärcher Systemy automatycznego nawadniania Kärcher

Zraszacze można podzielić na dwie grupy:

  • montowane na szpilce (zraszacze pulsacyjne),
  • montowane na płozach (zraszacze oscylacyjne i obrotowe). Nowością są zraszacze oscylacyjne wyposażone w specjalną przesłonę, która chroni przed ochlapaniem wodą osobę ustawiającą zraszanie.

Wybierając akcesoria, pamiętajmy, że nie bez znaczenia są efektowny wygląd i ergonomiczna konstrukcja – takim sprzętem pracuje się przyjemniej i łatwiej. Przy wyborze sprzętu należy się kierować jakością materiałów, z jakich zostały wykonane. Anodyzowane aluminium czy mosiądz, z jakich urządzenia Kärcher zostały wykonane sprawiają, że akcesoria Kärcher są niezawodne i wyjątkowo trwałe.

źródło i zdjęcia: Kärcher


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu