Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Kärcher: Systemy automatycznego nawadniania

Bogata oferta akcesoriów Kärcher do nawadniania począwszy od spryskiwaczy, pistoletów poprzez zraszacze, węże ogrodowe, wózki, bębny i adaptery po systemy automatycznego nawadniania zadowoli każdego ogrodnika.

Na systemy automatycznego nawadniania Kärcher składają się moduły sterujące, które włączają i wyłączają nawadnianie zgodnie z zaprogramowanym czasem. Moduł w połączeniu z czujnikiem deszczu, stanowi samowystarczalny system, który uwzględniając ilość opadów włącza podlewanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Pozwala to na oszczędność wody i pozytywnie wpływa na środowisko, zapobiegając marnotrawieniu wody i utrzymując właściwy poziom wilgotności gleby.

Moduł sterujący WU 90/72 reguluje czas podlewania nawet do 90min. Wyposażony jest w ekran LCD jak również w adapter na kran i filtr wstępny, ułatwiając tym samym wszelkie czynności w ogrodzie.

Praktycznym rozwiązaniem jest wzajemna kompatybilność poszczególnych akcesoriów, dzięki ujednoliconemu systemowi ich łączenia click-on. Tak więc idealnym zestawem są moduły automatycznego nawadniania w połączeniu z zraszaczami ogrodowymi, które można dobierać w zależności od zapotrzebowania.

Systemy automatycznego nawadniania Kärcher Systemy automatycznego nawadniania Kärcher Systemy automatycznego nawadniania Kärcher

Zraszacze można podzielić na dwie grupy:

  • montowane na szpilce (zraszacze pulsacyjne),
  • montowane na płozach (zraszacze oscylacyjne i obrotowe). Nowością są zraszacze oscylacyjne wyposażone w specjalną przesłonę, która chroni przed ochlapaniem wodą osobę ustawiającą zraszanie.

Wybierając akcesoria, pamiętajmy, że nie bez znaczenia są efektowny wygląd i ergonomiczna konstrukcja – takim sprzętem pracuje się przyjemniej i łatwiej. Przy wyborze sprzętu należy się kierować jakością materiałów, z jakich zostały wykonane. Anodyzowane aluminium czy mosiądz, z jakich urządzenia Kärcher zostały wykonane sprawiają, że akcesoria Kärcher są niezawodne i wyjątkowo trwałe.

źródło i zdjęcia: Kärcher

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!