Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Gardena: Wiosenna pielęgnacja oczka

Nadchodzi czas wiosennych prac przy oczku wodnym. Gardena proponuje kilka narzędzi, które z pewnością nam to ułatwią.

Filtr
Filtr z lampą UVC F 12000
fot. Gardena

Combisystem – nożyce do stawu z uchwytem

Idealne do cięcia roślin w stawie i jego otoczeniu. Nożyce mają komfortowy uchwyt dla wygodniejszej pracy. Dzięki przekładni rolkowej oszczędzają siły użytkownika.

Filtr z lampą UVC F 12000

Kompaktowy filtr zapewniający biochemiczne oczyszczanie wody. Wskaźnik stopnia zanieczyszczenia i specjalny mechanizm czyszczenia gąbek filtrujących służą łatwemu czyszczeniu całego filtra. Filtr został wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na odkształcenia.

Aktywator
Aktywator do filtra
fot. Gardena

Aktywator do filtra (bakterie)

Do zastosowania w filtrach do oczek wodnych. Gwarantuje szybkie filtrowanie i optymalizuje biologicznie wydajność filtra podczas pierwszego zastosowania i po jego oczyszczeniu.

Odkurzacz do oczka wodnego SR 2000

Odpowiedni do wygodnego usuwania zanieczyszczeń, glonów, mułu i obumarłych resztek roślin z oczka. Służy również do zbierania wody, czyszczenia basenów, tarasów, garaży. Zapewnia ciągłą pracę, dzięki automatycznemu zasysaniu i opróżnianiu w jednym cyklu.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu