Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry

Gardenia 2017: Najszersza oferta ogrodnicza tylko w Poznaniu!

Na początku marca 2017 roku warto odwiedzić Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbędą się w dniach 2-4 marca w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski spotka się cała branża ogrodnicza, by zaprezentować najnowsze rozwiązania pomagające pielęgnować przydomowe ogrody.

Atrakcje, pokazy, wykłady

Podobnie jak w latach ubiegłych odwiedzający będą mogli uczestniczyć w wielu inspirujących wykładach, warsztatach czy pokazach na żywo prowadzonych przez znane w kraju autorytety i gwiazdy telewizyjne. Pobyt na targach umożliwi odpowiednie przygotowanie się do nowego sezonu, dzięki wiedzy zaczerpniętej ze wszystkich sektorów ogrodniczych. Odwiedzający będę mieć okazję do rozmowy o tym, jak utrzymać kwiaty, krzewy i trawniki w dobrej kondycji.

GARDENIA to najlepsze miejsce by zdobyć wiadomości o aktualnych trendach w aranżacji, nawożeniu czy nawadnianiu i informacji o oryginalnych aranżacjach ogrodowych, tarasowych czy balkonowych.

Targi to także „Pogotowie projektowe”, konkurs „Aranżacje-Inspiracje” czy pełne natchnienia pokazy, które poprowadzi Marek Jezierski. Ważnym punktem programu będzie również Kiermasz Ogrodniczy, który umożliwi zakup najpiękniejszych odmian roślin i praktycznych narzędzi. Wielką atrakcją dla uczestników Targów będą także ciekawe kompozycje kwiatowe oraz oryginalne elementy dekoracyjne.

Na targach gościć będzie także Maja Popielarska. Święto miłośników zieleni stanie się zatem tłem do jednego z odcinków programu „Maja w ogrodzie”.

Targi ogrodnicze GARDENIA w Poznaniu
Targi ogrodnicze GARDENIA w Poznaniu

Wystawcy

Wzorem lat ubiegłym ekspozycja zlokalizowana będzie w 6 pawilonach. Znaczna część ekspozycji skupiona będzie wokół narzędzi, sprzętu ogrodniczego, akcesoriów do nawadniania oraz elementów małej architektury ogrodowej. Nie zabraknie największych dostawców drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych czy nasion traw.

Na liście wystawców znajduje się obecnie ponad 350 firm z kilkunastu krajów świata. – Liczba wystawców będzie zdecydowanie wyższa – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu – Cały czas zgłaszają się nowe firmy, które rezerwują powierzchnię wystawienniczą – dodaje.

Targi ogrodnicze GARDENIA w Poznaniu
Targi ogrodnicze GARDENIA w Poznaniu

2016-11-17
Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!