Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Hiacynt modny wiosną 2010

Hitem nadchodzącej wiosny są kompozycje z hiacyntem ciętym. Obok obfitych bukietów floryści proponują niewielkie aranżacje, na przykład z kolorowych kwiatów umieszczonych w kieliszkach lub szklaneczkach. Hiacynty doniczkowe wspaniale ozdobią mieszkania i biura.

Hiacynt
fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Hiacynty idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych. Pięknie pachną i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego.

Kwiaty w pastelowych odcieniach zestawione z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelności i romantycznej atmosfery. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z elementami dekoracyjnymi (poduszkami czy zasłonami) w żywych barwach sprawią, że pomieszczenie będzie radosne.

Rośliny umieszczone w tradycyjnych pojemnikach lub osłonkach będą idealnie współgrać z wystrojem klasycznego wnętrza. Hiacynty z wyeksponowaną, oczyszczoną cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach pasują do nowoczesnych aranżacji. Tym, którzy lubią modne rozwiązania proponowane są metalowe osłonki, czy plastikowe doniczki o geometrycznych kształtach.

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu