Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Hiacynt modny wiosną 2010

Hitem nadchodzącej wiosny są kompozycje z hiacyntem ciętym. Obok obfitych bukietów floryści proponują niewielkie aranżacje, na przykład z kolorowych kwiatów umieszczonych w kieliszkach lub szklaneczkach. Hiacynty doniczkowe wspaniale ozdobią mieszkania i biura.

Hiacynt
fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Hiacynty idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych. Pięknie pachną i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego.

Kwiaty w pastelowych odcieniach zestawione z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelności i romantycznej atmosfery. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z elementami dekoracyjnymi (poduszkami czy zasłonami) w żywych barwach sprawią, że pomieszczenie będzie radosne.

Rośliny umieszczone w tradycyjnych pojemnikach lub osłonkach będą idealnie współgrać z wystrojem klasycznego wnętrza. Hiacynty z wyeksponowaną, oczyszczoną cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach pasują do nowoczesnych aranżacji. Tym, którzy lubią modne rozwiązania proponowane są metalowe osłonki, czy plastikowe doniczki o geometrycznych kształtach.


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu