Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Hiacynt modny wiosną 2010

Hitem nadchodzącej wiosny są kompozycje z hiacyntem ciętym. Obok obfitych bukietów floryści proponują niewielkie aranżacje, na przykład z kolorowych kwiatów umieszczonych w kieliszkach lub szklaneczkach. Hiacynty doniczkowe wspaniale ozdobią mieszkania i biura.

Hiacynt
fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Hiacynty idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych. Pięknie pachną i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego.

Kwiaty w pastelowych odcieniach zestawione z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelności i romantycznej atmosfery. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z elementami dekoracyjnymi (poduszkami czy zasłonami) w żywych barwach sprawią, że pomieszczenie będzie radosne.

Rośliny umieszczone w tradycyjnych pojemnikach lub osłonkach będą idealnie współgrać z wystrojem klasycznego wnętrza. Hiacynty z wyeksponowaną, oczyszczoną cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach pasują do nowoczesnych aranżacji. Tym, którzy lubią modne rozwiązania proponowane są metalowe osłonki, czy plastikowe doniczki o geometrycznych kształtach.


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu