Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2019
Do góry

Hiacynt modny wiosną 2010

Hitem nadchodzącej wiosny są kompozycje z hiacyntem ciętym. Obok obfitych bukietów floryści proponują niewielkie aranżacje, na przykład z kolorowych kwiatów umieszczonych w kieliszkach lub szklaneczkach. Hiacynty doniczkowe wspaniale ozdobią mieszkania i biura.

Hiacynt
fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Hiacynty idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych. Pięknie pachną i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego.

Kwiaty w pastelowych odcieniach zestawione z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelności i romantycznej atmosfery. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z elementami dekoracyjnymi (poduszkami czy zasłonami) w żywych barwach sprawią, że pomieszczenie będzie radosne.

Rośliny umieszczone w tradycyjnych pojemnikach lub osłonkach będą idealnie współgrać z wystrojem klasycznego wnętrza. Hiacynty z wyeksponowaną, oczyszczoną cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach pasują do nowoczesnych aranżacji. Tym, którzy lubią modne rozwiązania proponowane są metalowe osłonki, czy plastikowe doniczki o geometrycznych kształtach.

Może to Cię zainteresuje...
Nowe treści
Warto przeczytać
Twoja strona ogrodu