Logo
Logo

Nasiona buraków | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Jeśli zależy Ci na tym, żeby w Twoim ogrodzie rosły zdrowe warzywa, nie może zabraknąć w nim buraków. Buraki, obfite w cenne minerały, witaminy i kwas foliowy, posiadają również właściwości krwiotwórcze oraz wzmacniające, są też łatwe w uprawie. Sprawdź nasiona, jakich odmian warto kupić do Twojego ogrodu!

Spis treści
Dlaczego warto kupować nasiona buraków?
Które nasiona buraków warto wybrać? Sprawdź, gdzie kupić

Dlaczego warto kupować nasiona buraków?

Burak zwyczajny (łac. Beta vulgaris) stanowi ważny element kuchni polskiej. Dodatkowo jest też bogaty w różne składniki odżywcze, co sprawia, że jest wyjątkowo dobry dla naszego zdrowia. Warto włączyć to pyszne warzywo korzeniowe do tych, które uprawiamy w naszych warzywnikach i jeść je często, i w różnych formach!

Jeśli jesteś fanem barszczu czerwonego, chłodnika czy botwinki zaopatrz się w nasiona buraków ćwikłowych, z których wyrastają warzywa złożone z krwistej bulwy i aromatycznej zieleniny poprzetykanej czerwienią.

► Buraki ćwikłowe można podzielić ze względu na termin zbioru – wyróżniamy tutaj odmiany: wczesne (np. 'Cylindra'), średniowczesne oraz późne ('Czerwona Kula').

Mniej popularne, ale równie smaczne i zdrowe są buraki liściowe, które nie tworzą korzenia. W ich przypadku do spożycia przeznacza się liście oraz ogonki liściowe. Można je dodawać do zup, sałatek, a nawet przyrządzać z nich "rolsy" przypominające gołąbki.

► Buraki liściowe można podzielić ze względu na kolor ogonków liściowych – wyróżniamy tutaj czerwone (np. 'Rhubarb Chard'), białe ('Lucullus') i żółte ('Yellow').

Które nasiona buraków warto wybrać?

W zależności od własnych upodobań i preferencji kulinarnych, można wybierać spośród bardzo wielu odmian. Przy zakupie warto jednak zwracać szczególną uwagę na jakość nasion, gdyż da nam to gwarancje udanej uprawy. W naszym sklepie oferujemy nasiona renomowanej marki Kiepenkerl, która jest jedną z najlepszych w Europie.

Nasiona buraków - burak ćwikłowy 'Rote Kugel 2'
Nasiona buraków ćwikłowych
'Rote Kugel'
Odmiana ta ma kulisty, równomierny kształt oraz gładką i cienką skórkę. Miąższ ciemnoczerwony, soczysty, jednakowo wybarwiony bez tendencji do tworzenia jasnych pierścieni. Odmiana bardzo plenna i bardzo smaczna.
Sprawdź i kup online!
Nasiona buraków - burak ćwikłowy 'D'Egypte'
Nasiona buraków ćwikłowych
'D'Egypte'
Odmiana wczesna do wysiewu wiosennego i letniego. Burak o ciemnoczerwonym miąższu. Bardzo dobrze nadaje się do przechowywania.
Sprawdź i kup online!
Nasiona buraków - burak ćwikłowy 'Chioggia'
Nasiona buraków ćwikłowych
'Chioggia'
Odmiana o jasnoczerwonym miąższu o charakterystycznym, żywym prążkowaniu w kolorze różu i bieli. Bardzo słodki w smaku.
Sprawdź i kup online!
Nasiona buraków - burak ćwikłowy 'Taunus'
Nasiona buraków ćwikłowych
'Taunus'
Odmiana o walcowatych, soczystych bulwach o ciemnoczerwonym miąższu. Bez pierścieni. Zbiór przed mrozem i bardzo dobrze się przechowuje.
Sprawdź i kup online!
Nasiona buraków - burak ćwikłowy 'Boldor'
Nasiona buraków ćwikłowych
'Boldor'
Odmiana o bardzo dobrym, łagodnym, słodkim smaku. Skórka buraka jest pomarańczowa, a miąższ ma wyjątkową, żółtą barwę.
Sprawdź i kup online!
Nasiona buraków - burak liściowy 'Bright Lights'
Nasiona buraków liściowych
'Bright Lights'
Odmiana boćwiny, która występuje w wielu kolorach – jej ogonki liściowe mogą być białe, żółte, pomarańczowe, różowe i czerwone. Ma przyjemny, łagodny smak..
Sprawdź i kup online!
Nasiona buraków - burak liściowy 'Lukullus'
Nasiona buraków liściowych
'Lukullus'
Odmiana boćwiny, która ma żółto-zielony kolor, pomarszczone liście i biały nerw główny. W przypadku obrywania zewnętrznych liści możliwe wielokrotne zbiory.
Sprawdź i kup online!

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie: Melissa LeGette/Unsplash ed.

Autor
Nasiona buraków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nasiona buraków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane rośliny
To Cię zainteresuje
Zwiń Pokaż więcej (6)