Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Aplikacja Drzewa z klimatem - darmowy atlas polskich drzew

Idziesz do lasu i zastanawiasz się, jakie rosną w nim drzewa? To już nie musi być problem. Dzięki aplikacji „Drzewa z klimatem” zyskasz dostęp do specjalnego atlasu z informacjami o polskich drzewach ciekawych przyrodniczo i historycznie, a także trasach wycieczkowych szlakiem pomników przyrody.

Gościu, siądź pod mym liściem… i sprawdź mnie w aplikacji

Drzewa to nie tylko przyjemny cień, szum liści oraz możliwość kontaktu z naturą. Wiele z tych roślin ma interesujące historie, jak choćby tzw. drzewa Sobieskiego. Na 150-kilometrowym szlaku rośnie ich osiem i wszystkie są związane z legendami o królu i jego marszem na odsiecz wiedeńską. „Aplikacja »Drzewa z klimatem« pomoże dotrzeć do zielonych pomników oraz poznać ich dzieje” – mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Bożek, prezes organizacji ekologicznej Klub Gaja.

Ludzie szukają ciekawych obiektów, czemu nie mają to być drzewa? Program wykorzystuje GPS, więc nie ma problemów ze znalezieniem danej rośliny. Jeśli nie wystarczą współrzędne, pomocne będą zdjęcia. Warto dodać, że aplikacja zawiera również informacje o innych atrakcjach znajdujących się w pobliżu drzew zaznaczonych na mapie.

„Drzewa z klimatem” dają doskonałą okazję do łączenia turystyki z edukacją oraz dobrą zabawą. Jest to program darmowy i dostępny dla każdego.


Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja

 

Źródło: infoWire.pl, fot. Rudy and Peter Skitterians Pixabay


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu