Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Aplikacja Drzewa z klimatem - darmowy atlas polskich drzew

Idziesz do lasu i zastanawiasz się, jakie rosną w nim drzewa? To już nie musi być problem. Dzięki aplikacji „Drzewa z klimatem” zyskasz dostęp do specjalnego atlasu z informacjami o polskich drzewach ciekawych przyrodniczo i historycznie, a także trasach wycieczkowych szlakiem pomników przyrody.

Gościu, siądź pod mym liściem… i sprawdź mnie w aplikacji

Drzewa to nie tylko przyjemny cień, szum liści oraz możliwość kontaktu z naturą. Wiele z tych roślin ma interesujące historie, jak choćby tzw. drzewa Sobieskiego. Na 150-kilometrowym szlaku rośnie ich osiem i wszystkie są związane z legendami o królu i jego marszem na odsiecz wiedeńską. „Aplikacja »Drzewa z klimatem« pomoże dotrzeć do zielonych pomników oraz poznać ich dzieje” – mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Bożek, prezes organizacji ekologicznej Klub Gaja.

Ludzie szukają ciekawych obiektów, czemu nie mają to być drzewa? Program wykorzystuje GPS, więc nie ma problemów ze znalezieniem danej rośliny. Jeśli nie wystarczą współrzędne, pomocne będą zdjęcia. Warto dodać, że aplikacja zawiera również informacje o innych atrakcjach znajdujących się w pobliżu drzew zaznaczonych na mapie.

„Drzewa z klimatem” dają doskonałą okazję do łączenia turystyki z edukacją oraz dobrą zabawą. Jest to program darmowy i dostępny dla każdego.


Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja

 


Źródło: infoWire.pl, fot. Rudy and Peter Skitterians Pixabay


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu