Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
Do góry

Aplikacja Drzewa z klimatem - darmowy atlas polskich drzew

Idziesz do lasu i zastanawiasz się, jakie rosną w nim drzewa? To już nie musi być problem. Dzięki aplikacji „Drzewa z klimatem” zyskasz dostęp do specjalnego atlasu z informacjami o polskich drzewach ciekawych przyrodniczo i historycznie, a także trasach wycieczkowych szlakiem pomników przyrody.

Gościu, siądź pod mym liściem… i sprawdź mnie w aplikacji

Drzewa to nie tylko przyjemny cień, szum liści oraz możliwość kontaktu z naturą. Wiele z tych roślin ma interesujące historie, jak choćby tzw. drzewa Sobieskiego. Na 150-kilometrowym szlaku rośnie ich osiem i wszystkie są związane z legendami o królu i jego marszem na odsiecz wiedeńską. „Aplikacja »Drzewa z klimatem« pomoże dotrzeć do zielonych pomników oraz poznać ich dzieje” – mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Bożek, prezes organizacji ekologicznej Klub Gaja.

Ludzie szukają ciekawych obiektów, czemu nie mają to być drzewa? Program wykorzystuje GPS, więc nie ma problemów ze znalezieniem danej rośliny. Jeśli nie wystarczą współrzędne, pomocne będą zdjęcia. Warto dodać, że aplikacja zawiera również informacje o innych atrakcjach znajdujących się w pobliżu drzew zaznaczonych na mapie.

„Drzewa z klimatem” dają doskonałą okazję do łączenia turystyki z edukacją oraz dobrą zabawą. Jest to program darmowy i dostępny dla każdego.


Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja

 


Źródło: infoWire.pl, fot. Rudy and Peter Skitterians Pixabay

Komentarze

Nowe treści
Remont ogrodu
Temat miesiąca
Remont ogrodu
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.