Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
Okazje

Lilie i kalie - kwiatki na Dzień Matki

W tym dniu wszystkie mamy zasługują na szczególną uwagę. To dzień, w którym w wyjątkowy sposób dziękujemy naszym mamom za wszystko co dla nas robią i podkreślamy ile dla nas znaczą. Co może być lepszym sposobem na wyrażenie uczuć niż podarunek w postaci bukietu lilii i kalijek etiopskich?

 

Dzień Matki po raz pierwszy obchodzono w drugą niedzielę maja 1907 roku. Amerykanka Anne Jarwis rozdała wtedy wśród matek zgromadzonych w kościele 500 goździków. W Holandii Dzień Matki obchodzony jest od 1928 roku. Od tamtej pory Dzień Matki nie byłby pełny bez odświętnego bukietu kwiatów.

lilie - kwiatki na Dzień Matki kalie - kwiatki na Dzień Matki

Lilia

Lilie mają bardzo szeroki wachlarz kolorów i kształtów. Ich rozmiar jest zróżnicowany i waha się pomiędzy 7 cm a 25 cm. Niektóre z kwiatów są zwrócone na zewnątrz i lekko zwisają, płatki innych są zakrzywione do tyłu lub mają kształt trąbki, miseczkowaty bądź gwiaździsty.

Kalia

Kalijki etiopskie (cantedeskie, kalie) znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Obecnie dostępny jest jeszcze większy wybór kolorów i rodzajów. Nowoczesny wygląd kwiatów sprawia, że są one bardzo modnymi kwiatami.

lilie i kalie - bukiet na Dzień Matki lilie i kalie wiązanka kwiaty cięte

Zarówno lilie jak i kalie to kwiaty cięte, które długo zachowują piękny wygląd w wazonie.

Dłuższe utrzymywanie świeżego bukietu Sekretem pięknego bukietu jest czysty wazon i częste dodawanie świeżej wody. Wodę w wazonie wymieniaj co trzy dni. Za każdym razem myj wazon z zastosowaniem niewielkiej ilości płynu do mycia, a następnie dokładnie go wypłukaj. Na wewnętrznej powierzchni wazonu często osadzają się bakterie, które powodują szybsze usychanie kwiatów.

Źródło: iBulb

To Cię zainteresujeKomentarze


Twoja strona ogrodu