Logo
Logo

Lilie i kalie – czyli kwiatki na Dzień Matki

W dniu 26 maja wszystkie mamy zasługują na szczególną uwagę. To moment, w którym w wyjątkowy sposób możemy im podziękować za wszystko, co dla nas robią i podkreślamy ile dla nas znaczą. Co może być lepszym sposobem na wyrażenie uczuć niż podarunek w postaci bukietu lilii i kalijek etiopskich? Zobacz, dlaczego te kwiaty są wyjątkowe i jak piękne bukiety można tworzyć z ich pomocą.

Spis treści
Krótka historia Dnia Matki
Lilie i kalie – piękne bukiety
Jak przedłużyć świeżość ciętych lilii i kalii?

Dzień Matki wśród kwiatów
Historia pięknego dnia

Dzień Matki po raz pierwszy obchodzono w drugą niedzielę maja 1907 roku. Amerykanka Anne Jarwis rozdała wtedy wśród matek zgromadzonych w kościele 500 goździków. W Holandii Dzień Matki obchodzony jest od 1928 roku. Od tamtej pory Dzień Matki nie byłby pełny bez odświętnego bukietu kwiatów.

Piękne i dojrzałe lilie i kalie
Przykłady bukietów

kwiatki na Dzień Matki
Lilia
Lilie mają bardzo szeroki wachlarz kolorów i kształtów. Ich rozmiar jest zróżnicowany i waha się pomiędzy 7 cm a 25 cm. Niektóre z kwiatów są zwrócone na zewnątrz i lekko zwisają, płatki innych są zakrzywione do tyłu lub mają kształt trąbki, miseczkowaty bądź gwiaździsty.
Dowiedz się więcej o liliach
kwiatki na Dzień Matki
Kalia
Kalijki etiopskie (cantedeskie, kalie) znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Obecnie dostępny jest jeszcze większy wybór kolorów i rodzajów. Nowoczesny wygląd kwiatów sprawia, że są one bardzo modnymi kwiatami.
Dowiedz się więcej o kaliach
bukiet na Dzień Matki
Lilie z kaliami
Tworząc bukiety warto łączyć ze sobą lilie i kalie, ponieważ ich kwiaty wspaniale ze sobą współgrają. Wręcz emanują świeżą aurą ale też zdają się zdobić "dojrzałym wdziękiem" dzięki swoim niezwykłym kształtom i wyrazistym kolorom.
Dowiedz się więcej i posadź lilie z kaliami
Zarówno lilie jak i kalie to kwiaty cięte, które długo zachowują piękny wygląd w wazonie.

Dłuższe utrzymywanie świeżego bukietu
Zadbaj o lilie i kalie w wazonie

Sekretem pięknego bukietu jest czysty wazon i częste dodawanie świeżej wody. Wodę w wazonie wymieniaj co trzy dni. Za każdym razem myj wazon z zastosowaniem niewielkiej ilości płynu do mycia, a następnie dokładnie go wypłukaj. Na wewnętrznej powierzchni wazonu często osadzają się bakterie, które powodują szybsze usychanie kwiatów.


Tekst i zdjęcia: źródło - iBulb

Autor
Lilie i kalie – czyli kwiatki na Dzień Matki
Lilie i kalie – czyli kwiatki na Dzień Matki
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz