Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne jesienią 2009

W ciągu kilku ostatnich lat kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne. Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz ożywimy kompozycjami z kwiatów o intensywnych kolorach.

„Kolory Natury” (True colours) to jesienna tendencja, która przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom przyrody. Kompozycje utrzymane w tym stylu idealnie pasują do wnętrz rustykalnych, ale również do bardzo nowoczesnych.

„Kolory natury” to feeria barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli. Intensywne kolory doskonale wyglądają na tle drewna i metalu, sprawiają, że dodatkowe ozdoby są zbędne. Kompozycje inspirowane jesienną tendencją są organiczne oraz mają prostą formę.

W tym sezonie floryści proponują proste, drewniane, szklane oraz metalowe wazony, które doskonale komponują się z kwiatami o intensywnych kolorach.

W jesiennych kompozycjach dominują: chryzantema (Chrysanthemum), mieczyk (Gladiolus), wyżlin (Antirrhinum), trojeść (Asceplias), floks (Phlox) oraz liatra (Liatris).

Styl nowoczesny
Styl nastrojowy
Styl klasyczny
Styl nowoczesny
fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Styl nastrojowy
fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Styl klasyczny
fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Jesienne kompozycje zostały utrzymane w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym.

  • Styl nowoczesny charakteryzuje się prostymi i rozłożystymi formami, a dominującymi kolorami są: fiolet, zieleń oraz żółć.
  • W nastrojowych aranżacjach kwiatowych dominują rustykalne motywy. Ważną rolę pełnią drewniane dodatki, z którymi kontrastują fiolety, żółcienie i pomarańcze.
  • Aranżacje kwiatowe zgodne ze stylem klasycznym nacechowane są nostalgią i spokojem. Kompozycje obfitują w kwiaty w odcieniach fioletu, bieli i czerwieni.

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu