Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne jesienią 2009

W ciągu kilku ostatnich lat kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne. Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz ożywimy kompozycjami z kwiatów o intensywnych kolorach.

„Kolory Natury” (True colours) to jesienna tendencja, która przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom przyrody. Kompozycje utrzymane w tym stylu idealnie pasują do wnętrz rustykalnych, ale również do bardzo nowoczesnych.

„Kolory natury” to feeria barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli. Intensywne kolory doskonale wyglądają na tle drewna i metalu, sprawiają, że dodatkowe ozdoby są zbędne. Kompozycje inspirowane jesienną tendencją są organiczne oraz mają prostą formę.

W tym sezonie floryści proponują proste, drewniane, szklane oraz metalowe wazony, które doskonale komponują się z kwiatami o intensywnych kolorach.

W jesiennych kompozycjach dominują: chryzantema (Chrysanthemum), mieczyk (Gladiolus), wyżlin (Antirrhinum), trojeść (Asceplias), floks (Phlox) oraz liatra (Liatris).

Styl nowoczesny
Styl nastrojowy
Styl klasyczny
Styl nowoczesny
fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Styl nastrojowy
fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Styl klasyczny
fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Jesienne kompozycje zostały utrzymane w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym.

  • Styl nowoczesny charakteryzuje się prostymi i rozłożystymi formami, a dominującymi kolorami są: fiolet, zieleń oraz żółć.
  • W nastrojowych aranżacjach kwiatowych dominują rustykalne motywy. Ważną rolę pełnią drewniane dodatki, z którymi kontrastują fiolety, żółcienie i pomarańcze.
  • Aranżacje kwiatowe zgodne ze stylem klasycznym nacechowane są nostalgią i spokojem. Kompozycje obfitują w kwiaty w odcieniach fioletu, bieli i czerwieni.

Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Twoja strona ogrodu