Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje aranżacje kwiatowe modne jesienią 2009

W ciągu kilku ostatnich lat kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne. Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz ożywimy kompozycjami z kwiatów o intensywnych kolorach.

„Kolory Natury” (True colours) to jesienna tendencja, która przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom przyrody. Kompozycje utrzymane w tym stylu idealnie pasują do wnętrz rustykalnych, ale również do bardzo nowoczesnych.

„Kolory natury” to feeria barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli. Intensywne kolory doskonale wyglądają na tle drewna i metalu, sprawiają, że dodatkowe ozdoby są zbędne. Kompozycje inspirowane jesienną tendencją są organiczne oraz mają prostą formę.

W tym sezonie floryści proponują proste, drewniane, szklane oraz metalowe wazony, które doskonale komponują się z kwiatami o intensywnych kolorach.

W jesiennych kompozycjach dominują: chryzantema (Chrysanthemum), mieczyk (Gladiolus), wyżlin (Antirrhinum), trojeść (Asceplias), floks (Phlox) oraz liatra (Liatris).

Styl nowoczesny
Styl nastrojowy
Styl klasyczny
Styl nowoczesny
fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Styl nastrojowy
fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Styl klasyczny
fot. Biuro Kwiatowe Holandia


Jesienne kompozycje zostały utrzymane w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym.

  • Styl nowoczesny charakteryzuje się prostymi i rozłożystymi formami, a dominującymi kolorami są: fiolet, zieleń oraz żółć.
  • W nastrojowych aranżacjach kwiatowych dominują rustykalne motywy. Ważną rolę pełnią drewniane dodatki, z którymi kontrastują fiolety, żółcienie i pomarańcze.
  • Aranżacje kwiatowe zgodne ze stylem klasycznym nacechowane są nostalgią i spokojem. Kompozycje obfitują w kwiaty w odcieniach fioletu, bieli i czerwieni.

Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu