Logo
Logo
38
Do góry

Kurier do transportu roślin – kilka porad w kwestii bezpieczeństwa

Przewóz roślin to dość wymagający i skomplikowany temat. Wydawałoby się, że rośliny – choć są obiektami o szczególnych potrzebach – to jednak można transportować w sposób zupełnie normalny, wraz z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz. Nic bardziej mylnego. Stawiane przez rośliny wymogi są niekiedy tak wyśrubowane, że do ich transportu należy wybrać specjalnego i doświadczonego kuriera. Jak go znaleźć? Poniżej udzielimy kilku podpowiedzi w tym temacie.

 

Kurier do transportu roślin – i jak go znaleźć?

Usługi kurierskie i transportowe są w naszym kraju na dość wysokim poziomie. Dotyczy to nie tylko cennika, ale również zakresu świadczonych usług i przygotowania poszczególnych kierowców. Mówiąc wprost – wysoki poziom konkurencji na polskim rynku firm kurierskich sprawia, że wiele z nich prześciga się w kwestii jakości świadczonych usług.

Przykładowo – znajdziemy wiele firm, które oferują nie tylko możliwość przewozu zwykłych obiektów – mebli, materacy, kartonów z książkami, ubraniami – ale również obiektów delikatnych, wrażliwych. Do tych ostatnich należą np. dzieła sztuki, instrumenty muzyczne, przedmioty szklane, a także – rośliny.

Jeśli zależy ci na odnalezieniu kuriera specjalizującego się w pracy z tego typu obiektami, wówczas warto skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek kurierów. Te internetowego, niezwykle pomocne narzędzia pozwalają nam na wybór wielu opcji wyszukiwania – w tym właśnie: transportu obiektów o szczególnych wymaganiach.

Profesjonalny transport roślin – na co wrócić uwagę i jak się do niego przygotować

Wysyłka roślin kurierem nie jest więc zadaniem specjalnie trudnym, a dzięki wysokiemu poziomowi konkurencji – jest możliwa do dość szybkiego „ogarnięcia”. Przede wszystkim – należy upewnić się jaki jest rodzaj pojazdu, którym dany kurier będzie transportował nasze rośliny. Czy jest on wyposażony w specjalne udogodnienia, mechanizmy, elementy usprawniające transport? Ważne jest m.in., aby rośliny w czasie transportu były od siebie odseparowane – np. umieszczone w stabilizujących boksach, w których nie będą mogły się przewrócić.

Ważne jest także, by rośliny nie stały zbyt blisko siebie. Chodzi m.in. o uniemożliwienie przejścia potencjalnych szkodników z jednej doniczki z rośliną do drugiej. Warto także podkreślić, że donice o dużej powierzchni powinny być specjalnie osłonięte, w sposób uniemożliwiający wysypanie się z nich ziemi.

Warto też przygotować się do transportu umieszczając rośliny w mniej dekoracyjnych doniczkach, wykonanych z materiałów tanich – na przykład plastikowych. Dzięki temu, doniczki gliniane, ceramiczne lub wykonane z innych estetycznych, ale i droższych materiałów, nie będą narażone na usterki powstające w czasie transportu.

Polecamy też odpuścić sobie podlewanie roślin na dzień przed ich transportem. Dlaczego? Rośliny z nieco suchą ziemią lepiej zniosą potencjalne drgania, wibracje i inne oddziaływania mechaniczne mogące powstawać w czasie jazdy samochodem. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo ich korzeni. Polecamy natomiast podlać rośliny po tym, jak ich transport się zakończy, co dodatkowo pomoże im się zregenerować po trudach transportu.

Materiały prasowe, zdjęcie: logoff / Depositphotos

Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu