Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
37
Okazje

Nawozy z mączką bazaltową | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Mączką bazaltową powinien zainteresować się każdy, kto uprawia rośliny. Dowiedz się dlaczego warto kupić i stosować nawozy z mączką bazaltową, poznaj ich główne zalety, skład oraz kiedy i pod jakie rośliny możesz ich używać.

 

Jaki skład mają nawozy z mączką bazaltową?

W składzie mączek bazaltowych znajdziemy ponad 40 różnych pierwiastków. Głównym z nich (około 50%) jest tlenek krzemu. Następny ważny element to tlenek glinu i tlenek żelaza. Dodatkowo w składzie mączki bazaltowej znajdziemy między innymi takie pierwiastki jak kobalt, jod, magnez, wapń, potas, sód, mangan, fosfor, tytan, bor, siarka, chrom, miedź czy cynk. Takich makro- i mikroelementów możemy spodziewać się w nawozach tworzonych z wykorzystaniem mączki bazaltowej.

Dlaczego warto stosować nawozy z mączką bazaltową w ogrodzie?

  • Są bezpieczne – mączki bazaltowej nie da się przedawkować ponieważ jej składniki rozpuszczają się w glebie stopniowo, dzięki czemu nawóz jest niezwykle bezpieczny i właściwie niemożliwe jest dostarczenie ich w złych proporcjach.
  • Są ekologiczne – brak toksyczności zarówno wobec ludzi jak i otaczającego środowiska to kolejna niewątpliwa zaleta mączki bazaltowej.
  • Są skuteczne i wszechstronne – mączka bazaltowa współdziała z mikroorganizmami występującymi w nawozach organicznych. Ponadto nawozy te zostają wzbogacone w minerały a także odkwaszone. Co więcej, mączka neutralizuje także przykry zapach np. gnojówki.

Ze stosowania nawozów z mączką bazaltową płynie niewątpliwie dużo korzyści, a działanie takich produktów jest niezwykle bezpieczne, ekologiczne i zrównoważone dlatego tego typu produkty powinny znaleźć zastosowanie w każdym ogrodzie.

Wybierz swój nawóz z mączką bazaltową

Nawóz z mączką bazaltową do borówek
Naturalny nawóz w postaci granulatu do borówek. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!
Nawóz z mączką bazaltową do hortensji
Naturalny nawóz w postaci granulatu do Hortensji. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!
Nawóz z mączką bazaltową do pomidorów i ogórków
Naturalny nawóz w postaci granulatu do pomidorów i ogórków. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!

Nawóz z mączką bazaltową do truskawek i malin
Naturalny nawóz w postaci granulatu do truskawek i malin. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!
Nawóz z mączką bazaltową do trawnika z mchem
Naturalny nawóz w postaci granulatu do trawnika z mchem. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne, dzięki czemu jest on odpowiednio wzmocniony i pięknie się wybarwia.
Kup online!
Nawóz z mączką bazaltową do róż
Naturalny nawóz w postaci granulatu do Róż. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!

Nawóz z mączką bazaltową do rododendronów i azalii
Naturalny nawóz w postaci granulatu do Rododendronów i Azalii. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!
Nawóz z mączką bazaltową do iglaków i tui
Naturalny nawóz w postaci granulatu do iglaków i tui. Zapewnia odpowiednie składniki mineralne roślinom, dzięki czemu są odpowiednio wzmocnione i pięknie się wybarwiają.
Kup online!
Nawóz z mączką bazaltową do trawnika
Nawóz granulowany na bazie mączki bazaltowej przeznaczony do nawożenia trawników. Wzmacnia i uodparnia rośliny przy zakładaniu i nawożeniu pogłównym trawnika.
Kup online!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Gabriel Jimenez / Unsplash ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu