Logo
Logo

Mączka bazaltowa do odkwaszania gleby

Mączka bazaltowa to w pełni naturalny produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Może być stosowana jako nawóz, środek do zwalczania chorób i insektów, a także do kompostu, aby go wzbogacić i przyspieszyć naturalnie zachodzące procesy. Mączka bazaltowa pozwala również regulować pH gleby, dlatego często stosowana jest do odkwaszania podłoża.

Działanie odkwaszające mączki bazaltowej

Mączka bazaltowa ma lekko zasadowy odczyn (pH 7,6), więc jej stosowanie do podłoża działa odkwaszająco, umożliwiając stworzenie odpowiednich warunków dla mniej kwasolubnych roślin. To również doskonały sposób na wyeliminowanie mchu z trawnika, który najlepiej rośnie na kwaśnych glebach. Mączka bazaltowa zawiera wiele cennych dla roślin minerałów, dlatego jej stosowanie nie tylko odkwasza glebę, ale również ją wzbogaca.

Mączka bazaltowa do odkwaszania gleby
Mączka bazaltowa do odkwaszania gleby
Wysokiej jakości mączka bazaltowa, dzięki której wiele Twoich problemów z roślinami w ogrodzie odejdzie w zapomnienie! Mączka jest w pełni bezpieczna dla środowiska, ludzi, zwierząt i owadów. Posiada wiele niezbędnych i cennych składników mineralnych bardzo potrzebnych roślinom w okresie wzrostu i nie tylko. Dodatkowo, pośrednio wspomaga też walkę z chorobami i szkodnikami roślin. Może być stosowana w uprawach ekologicznych.
Kup w naszym sklepie!

Jak stosować mączkę bazaltową do odkwaszania gleby?

Mączkę bazaltową wystarczy rozsypać w ilości zalecanej przez producenta i lekko zagrabić podłoże. Dzięki temu zostanie ona równomiernie wymieszana, wzbogacając i odkwaszając glebę. Mączkę bazaltową można również dodawać do kompostu, dzięki czemu zadziała odkwaszająco i zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: kolaż – alexKharkov / Depositphotos oraz Pixabay

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Twoja strona ogrodu