Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
2
Okazje

Husqvarna: Jak wybrać odpowiednią kosiarkę?

Zachwycający wygląd trawnika to przede wszystkim efekt doskonale skoszonej trawy. Aby to osiągnąć potrzebujemy dobrej kosiarki, która będzie dopasowana do naszych oczekiwań i potrzeb trawnika. Przed zakupem sprzętu koszącego należy sobie zadać kilka podstawowych pytań, aby sprecyzować nasze oczekiwania i wybrać kosiarkę idealną.

TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
TEMAT NA CZASIE
10 jesiennych prac, które musisz zrobić w ogrodzie!
Jesień to doskonały moment na przycinanie żywopłotu, usunięcie suchych i chorych gałęzi z drzew oraz krzewów, przekopanie warzywnego ogródka,...

Kosiarki i porady ekspertów Husqvarna

Zakup dobrze dobranej kosiarki to inwestycja na lata, dzięki której zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane na trawniku dadzą najlepsze rezultaty, a nasz zieleniec będzie cieszył oko przez wiele miesięcy.

Każdy trawnik jest inny pod względem wielkości obszaru, ukształtowania terenu czy ilości drzew i przeszkód, dlatego wymaga zastosowania różnych urządzeń. Wybór odpowiedniej kosiarki zależy również od indywidualnych preferencji użytkownika - czy ma być to urządzenie spalinowe czy elektryczne.

Ważnym parametrem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze kosiarki jest powierzchnia naszego trawnika. Jeśli w ogrodzie jest dużo przeszkód warto zastanowić się nad małą kosiarką, której budowa ułatwia manewrowanie. Warto także zwrócić uwagę na to czy kosiarka posiada kosz, dzięki któremu unikniemy problemu związanego ze zbieraniem skoszonej trawy” - powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

O czym należy pamiętać przy zakupie kosiarki?

  • Odpowiednią szerokość roboczą kosiarki dobieramy na podstawie wielkości obszaru.
  • W celu ułatwienia koszenia średniego lub dużego trawnika warto zaopatrzyć się w urządzenie z napędem własnym.
  • Jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, a trawnik jest małej wielkości – warto pomyśleć o zakupie ręcznej kosiarki wrzecionowej, która nie wytwarza żadnych zanieczyszczeń.
  • Jeśli zależy nam na urządzeniu cichym, nowoczesnym i przyjaznym środowisku najlepiej wybrać kosiarkę zautomatyzowaną.
  • Jeżeli nie mamy pewności, co do najwłaściwszego systemu i częstotliwości koszenia, należy wybrać kosiarkę oferującą kilka możliwości: wyrzutu, zbierania i rozdrabniania (BioClip®).

Kosiarka spalinowa

Kosiarki spalinowe nadają się zarówno do małych, jak i dużych trawników. Sprawdzają się na powierzchniach od 300 do 2500m². Kosiarki spalinowe często posiadają funkcję rozdrabniania trawy na mniejsze części, które szybko się rozkładają zamieniając się w nawóz. Kosiarki spalinowe to na ogół urządzenia o dużej mocy i wielu funkcjach, wymagają jednak regularnych zabiegów konserwacyjnych.

Husqvarna AB - Husqvarna kosiarka spalinowa LC 153

Husqvarna kosiarka spalinowa LC 153

Kosiarka tradycyjna o szerokiej, solidnej, stalowej obudowie. Oferuje dwa różne systemy koszenia: zbieranie i funkcję BioClip (rozdrabnianie). Inne udogodnienia to duże tylne koła ułatwiające manewrowanie oraz pojemny kosz na trawę.

Traktory koszące

Traktor koszący doskonale sprawdzi się na trawnikach o powierzchni przekraczającej 2500m². Szerokość robocza tych urządzeń waha się od 77 cm do nawet 137 cm, dzięki temu traktory koszące są w stanie skosić dużą powierzchnię w stosunkowo krótkim czasie. Maszyny te wyposażyć można w różnorodny osprzęt jak: brona, lemiesz do odśnieżania, mocowana z przodu szczotka, przyczepa. Dodając dodatkowe wyposażenie traktory stają się maszynami wielofunkcyjnymi i wykorzystywanymi przez cały rok.

Husqvarna AB - Husqvarna traktor TS 138

Husqvarna traktor TS 138 TS 138

To łatwy w obsłudze traktor ogrodowy idealny dla właścicieli domów o średnich i dużych ogrodach. Wydajna maszyna z wyrzutem bocznym, ergonomiczna, o przemyślanej konstrukcji. Wyposażona w potężny silnik Husqvarna Series niewymagający użycia ssania przy rozruchu i automatyczną, mechaniczną przekładnię bezstopniową sterowaną pedałami.

Robot koszący - Automower®

Są to urządzenia nowoczesne, w pełni zautomatyzowane (zarówno koszenie jak i ładowanie urządzenia odbywa się automatycznie, bez udziału użytkownika). Kiedy akumulator jest na wyczerpaniu, kosiarka kieruje się do stacji ładującej, uzupełnia energię i wraca do pracy. Kosiarki te radzą sobie na terenach o różnym ukształtowaniu powierzchni i mogą pracować w każdych warunkach pogodowych, 24 godziny, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki zastosowaniu specjalnych silników są bardzo ciche , a wykorzystanie napędu akumulatorowego całkowicie eliminuje produkcję spalin. W nowoczesnych modelach kosiarek spotkać można także takie funkcje jak zegar pogodowy, który dostosowuje pracę kosiarki do tempa wzrostu trawy.

Husqvarna AB -Husqvarna kosiarka automatyczna Automower  330X

Kosiarka zautomatyzowana Husqvarna Autmower 330X

Model mogący kosić trawniki o powierzchni do 3 200 m2. Funkcjonuje znakomicie zarówno na terenach poziomych jak i pochyłych i o złożonym kształcie. Kosiarka ma dużą wydajność, czyli trawa na danym terenie zostaje skoszona szybciej. Model 330 X posiada donośny alarm, podświetloną klawiaturę i wyświetlacz. Aby móc poradzić sobie na większych terenach, bądź trawnikach o skomplikowanym układzie, kosiarka wyposażona jest również w bogatszą wersję pakietu instalacyjnego, niż pozostałe modele.

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT