Logo
Logo
Do góry

Róże znów zakwitły

W dniach 11-12 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz kolejny odbyło się Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż.

W ramach imprezy organizatorzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia, zadbali o liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Miłośnicy kwiatów uczestniczyli w dwóch pokazach florystycznych prowadzonych przez Klub Florystów SITO.

Odwiedzający ogród mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat cennych właściwości dzikiej róży, zapoznać się z techniką zdobienia decoupage, obejrzeć i zakupić ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu, ceramikę z motywem kwiatowym oraz oryginalną biżuterię. W ogrodzie można było zakupić także sadzonki róż ogrodowych. 

Oprócz róż ogrodowych można było zobaczyć kompozycje z róż ciętych, oryginalne rzeźby kwiatowe wykonane przez znakomitych florystów i 14 bukietów, których autorzy wzięli udział w konkursie "Bukiet dla Anny". Odbyła się również ekspozycja roślin doniczkowych o właściwościach korzystnych dla zdrowia, której towarzyszyła wystawa zdjęć.

Ogród jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane jest 160 odmian róż. Na założonej na początku XX wieku różance można podziwiać unikalne odmiany, dostępne jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych. Podczas święta ogromne zainteresowanie wzbudziła ciekawa odmiana róży w kolorze niebieskim nazwana 'Blue Moon'.

Tłumy osób przyciągnął pokaz Salsy połączony z nauką czy pokaz Flamenco i tańców Bollywood. Najmłodsi wysłuchali pięknych bajek w interpretacji aktorki Sylwii Najah, wzięli udział w konkursie plastycznym z licznymi nagrodami oraz oddali się w ręce plastyczki, która pomalowała im buzie.

Impreza miała charakter społeczny a jej celem było zachęcenie rodzin do obcowania z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Podczas dwóch dni Ogród Botaniczny odwiedziło blisko 8 000 osób.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
TUJE
Na czasie
TUJE
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51646
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-dobrze-ulozyc-bukiet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51140
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => miejskie-tropiki-mieszkanie-w-trendzie-urban-jungle
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu