Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Black+Decker: Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie

Odkurzacz ogrodowy, sekator łańcuchowy Alligator oraz rozdrabniarka do gałęzi to narzędzia BLACK+DECKER, które pozwolą szybko i sprawnie poradzić sobie z jesiennymi porządkami w ogrodzie

Dla właścicieli ogrodów i działek jesień to czas porządkowania i przygotowania roślin do zimowych przymrozków. Strzyżenie i napowietrzenie trawnika, zbieranie opadłych liści, cięcie suchych gałęzi, nawożenie roślin kompostem, to tylko kilka z całej listy rzeczy, które czekają na zrobienie zanim nadejdzie zima.

Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie - odkurzacz ogrodowy

odkurzacz ogrodowy BLACK+DECKER GW3050

Najczęstszym jesiennym problemem w przydomowych ogrodach są masy liści zalegające na trawnikach i rabatach kwiatowych. Po pewnym czasie zaczynają one gnić tworząc nieprzepuszczającą powietrza warstwę, która powoduje zanikanie znajdujących się pod spodem roślin. Aby do tego nie dopuścić, warto jak najszybciej zebrać uschnięte liście. Pomocny w tym zadaniu okaże się odkurzacz ogrodowy BLACK+DECKER GW3050 o mocy 3000W. Został on wyposażono w trwały i cichy wentylator oraz dwie tuby – jedną do wydmuchu, drugą do rozdrabniania. Płynna regulacja prędkości wydmuchu od 230 do 418 km/godz., podwyższona o 30% moc zasysania, metalowy, wytrzymały wiatrak i pojemny 50 l worek pozwalają usunąć nawet najbardziej uporczywe i mokre liście.

GW3050 gwarantuje 16-krotną redukcję objętości odpadów, co wydłuża jego czas pracy oraz ułatwia i przyspiesza utylizację oraz kompostowanie liści. Aby jeszcze bardziej usprawnić prace ogrodowe model ten można podłączyć bezpośrednio do ogrodowego pojemnika na odpady. Swobodę posługiwania się odkurzaczem zapewniają lekka konstrukcja, uchwyt z regulowanym pozycjonowaniem i pas naramienny. Cena detaliczna GW3050 to ok. 519 zł.

Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie - sekator łańcuchowy i rozdrabniarka


sekator łańcuchowy Alligator

Kolejnym ważnym elementem jesiennych prac w ogrodzie jest przycinanie drzew i krzewów. To już ostatni moment przed zimą, aby pozbyć się suchych i chorych gałęzi, dobrze widocznych po opadnięciu liści. Do takich prac można wykorzystać sekator łańcuchowy Alligator®, model GK1000, 550 W od BLACK+DECKER. Dla większego bezpieczeństwa użytkownika ostrze narzędzia umieszczono pomiędzy dwoma szczękami. Alligator sprawdza się idealnie do szybkiego przycinania drzewek i krzewów, cięcia gałęzi o średnicy do 10 cm, a nawet cięcia drewna kominkowego. Cena detaliczna GK1000 to ok 455 zł.


rozdrabniarka BLACK+DECKER

Gałęzie, które zostały usunięte podczas pielęgnacji drzew i krzewów, najlepiej wrzucić do rozdrabniarki BLACK+DECKER, model GS2400, 2400 W z cichym trybem pracy. Rozdrobnione drewno i zebrane dzięki odkurzaczowi ogrodowemu liście stworzą razem kompost, który można będzie wykorzystać do naturalnego odżywienia roślin. Cena detaliczna GS2400 to ok. 1160 zł.

Wszystkie narzędzia ogrodnicze BLACK+DECKER dostępne są w renomowanych sklepach na terenie całego kraju.

Źródło: BLACK+DECKER


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu