Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Black+Decker: Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie

Odkurzacz ogrodowy, sekator łańcuchowy Alligator oraz rozdrabniarka do gałęzi to narzędzia BLACK+DECKER, które pozwolą szybko i sprawnie poradzić sobie z jesiennymi porządkami w ogrodzie

Dla właścicieli ogrodów i działek jesień to czas porządkowania i przygotowania roślin do zimowych przymrozków. Strzyżenie i napowietrzenie trawnika, zbieranie opadłych liści, cięcie suchych gałęzi, nawożenie roślin kompostem, to tylko kilka z całej listy rzeczy, które czekają na zrobienie zanim nadejdzie zima.

Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie - odkurzacz ogrodowy

odkurzacz ogrodowy BLACK+DECKER GW3050

Najczęstszym jesiennym problemem w przydomowych ogrodach są masy liści zalegające na trawnikach i rabatach kwiatowych. Po pewnym czasie zaczynają one gnić tworząc nieprzepuszczającą powietrza warstwę, która powoduje zanikanie znajdujących się pod spodem roślin. Aby do tego nie dopuścić, warto jak najszybciej zebrać uschnięte liście. Pomocny w tym zadaniu okaże się odkurzacz ogrodowy BLACK+DECKER GW3050 o mocy 3000W. Został on wyposażono w trwały i cichy wentylator oraz dwie tuby – jedną do wydmuchu, drugą do rozdrabniania. Płynna regulacja prędkości wydmuchu od 230 do 418 km/godz., podwyższona o 30% moc zasysania, metalowy, wytrzymały wiatrak i pojemny 50 l worek pozwalają usunąć nawet najbardziej uporczywe i mokre liście.

GW3050 gwarantuje 16-krotną redukcję objętości odpadów, co wydłuża jego czas pracy oraz ułatwia i przyspiesza utylizację oraz kompostowanie liści. Aby jeszcze bardziej usprawnić prace ogrodowe model ten można podłączyć bezpośrednio do ogrodowego pojemnika na odpady. Swobodę posługiwania się odkurzaczem zapewniają lekka konstrukcja, uchwyt z regulowanym pozycjonowaniem i pas naramienny. Cena detaliczna GW3050 to ok. 519 zł.

Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie - sekator łańcuchowy i rozdrabniarka


sekator łańcuchowy Alligator

Kolejnym ważnym elementem jesiennych prac w ogrodzie jest przycinanie drzew i krzewów. To już ostatni moment przed zimą, aby pozbyć się suchych i chorych gałęzi, dobrze widocznych po opadnięciu liści. Do takich prac można wykorzystać sekator łańcuchowy Alligator®, model GK1000, 550 W od BLACK+DECKER. Dla większego bezpieczeństwa użytkownika ostrze narzędzia umieszczono pomiędzy dwoma szczękami. Alligator sprawdza się idealnie do szybkiego przycinania drzewek i krzewów, cięcia gałęzi o średnicy do 10 cm, a nawet cięcia drewna kominkowego. Cena detaliczna GK1000 to ok 455 zł.


rozdrabniarka BLACK+DECKER

Gałęzie, które zostały usunięte podczas pielęgnacji drzew i krzewów, najlepiej wrzucić do rozdrabniarki BLACK+DECKER, model GS2400, 2400 W z cichym trybem pracy. Rozdrobnione drewno i zebrane dzięki odkurzaczowi ogrodowemu liście stworzą razem kompost, który można będzie wykorzystać do naturalnego odżywienia roślin. Cena detaliczna GS2400 to ok. 1160 zł.

Wszystkie narzędzia ogrodnicze BLACK+DECKER dostępne są w renomowanych sklepach na terenie całego kraju.

Źródło: BLACK+DECKER


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu