Logo
Logo

Pałeczki nawozowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Nawożenie roślin to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych, która zapewnia uprawianym gatunkom dostęp do wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. To sprawia, że rośliny szybko rosną, wspaniale wyglądają i obficie kwitną, stając się prawdziwą ozdobą każdego domu.

Nawóz w formie pałeczek to jedna z popularniejszych form nawożenia roślin doniczkowych, która zapewnia wiele korzyści. Na rynku dostępne są również środki o specjalistycznym przeznaczeniu np. pałeczki owadobójcze.

Spis treści
Dlaczego warto stosować pałeczki nawozowe i owadobójcze? Korzyści używania pałeczek nawozowych i owadobójczych Jakie zalety mają pałeczki nawozowe i owadobójcze?

Dlaczego warto stosować pałeczki nawozowe i owadobójcze?

Pałeczki do roślin to wyjątkowa forma zastosowania pożądanych środków, która zapewnia wygodę i łatwość stosowania. Wystarczy włożyć dopasowaną do wielkości donicy, ilość pałeczek do podłoża, aby korzystne związki były stopniowo uwalniane, stale zasilając glebę. Specjalnie dobrana formuła zapewnia działanie pałeczek nawet przez 3 miesiące.

Stosowanie pałeczek nie wpływa na sposób podlewania roślin.


Pałeczki nawozowe są uniwersalne i zapewniają dostęp do odpowiedniej ilości składników pokarmowych wiele gatunków roślin doniczkowych. Zawarte w pałeczkach związki są powoli uwalniane przez długi czas, zapewniając roślinom stały dostęp do pokarmu.

Pałeczki nawozowe są często łączone ze środkami owadobójczymi! Są zalecane są do roślin, które są osłabione przez szkodniki glebowe lub owady żerujące na liściach.

Sanium Pin pałeczki nawozowe owadobójcze Protect Garden, Sklep ZielonyOgródek.pl
Sanium PIN – 2w1 pałeczki nawozowe, zwalczanie mszyc – 2 g | Protect Garden
Sanium Pin to preparat 2 w 1 łączący działanie na szkodniki z nawozem. Środek w postaci pałeczek doglebowych do stosowania na rośliny ozdobne wewnątrz pomieszczeń.
Zobacz w sklepie online
Czy pielęgnacja roślin doniczkowych może być łatwiejsza? Tak, z tymi narzędziami to przyjemność
Przeczytaj także
Czy pielęgnacja roślin doniczkowych może być łatwiejsza? Tak, z tymi narzędziami to przyjemność
Pałeczki nawozowe do roślin kwitnących Target, Sklep ZielonyOgródek pl
Pałeczki nawozowe do roślin kwitnących 40 szt. | Target
Wieloskładnikowy nawóz WE typu NPK w postaci pałeczek nawozowych przeznaczony do nawożenia wszystkich roślin kwitnących domowych i balkonowych, o odpowiednio skomponowanym składzie.
Zobacz w sklepie online
Pałeczki nawozowe do storczyków 20 szt. | Target
Pałeczki nawozowe do storczyków 20 szt. | Target
Wieloskładnikowy nawóz WE typu NPK w postaci pałeczek nawozowych przeznaczony do nawożenia wszystkich odmian storczyków, o odpowiednio skomponowanym składzie.
Zobacz w sklepie online
Owadobójczy pałeczki nawozowe i owadobójcze Substral, Sklep ZielonyOgrodek pl
TARCZNIK ULTRA insektycyd + nawóz – 2w1 długo działający – 12.5 g | Substral
Preparat przeznaczony jest do zwalczania mszyc na begonii zimowej, misecznika cytrusowca na bluszczu i mączlika szklarniowego.
Zobacz w sklepie online

Pałeczki nawozowe i owadobójcze – korzyści

Główną korzyścią stosowania pałeczek jest ich prostota oraz bezpieczeństwo. Tak zaaplikowany środek, niezależnie, czy jest to nawóz, czy środek owadobójczy trudno jest przedawkować, a ryzyko porażenia lub poparzenia roślin praktycznie nie istnieje przy tej formie nawożenia i wspierania kwiatów.

Wzmacniają roślinę i jej system korzeniowy, pozytywnie wpływając na jej odporność na niekorzystne czynniki oraz zdolność do pobierania wody i składników pokarmowych.

Jakie zalety mają pałeczki nawozowe i owadobójcze?

  • Składniki pokarmowe dobrze dopasowane do potrzeb roślin kwitnących zarówno pod względem doboru rodzaju, jak i ilości zastosowanych związków.
  • Pałeczki mogą zasilać podłoże nawet przez kilkadziesiąt dni!
  • Nie trzeba pamiętać o nawożeniu roślin i pilnować odpowiednich terminów.
  • Związki uwalniane są stopniowo, dzięki czemu roślinom nie grozi niedobór ani nadmiar poszczególnych składników.
  • Brak konieczności samodzielnego dopasowania stosowanych środków składników pokarmowych.
  • Zniwelowanie błędów w nawożeniu.
  • Atrakcyjna cena.

Jak widać, zalet stosowania pałeczek o różnym przeznaczeniu jest mnóstwo. I to właśnie dlatego cieszą się one tak wielką popularnością.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Severin Candrian / Unsplash

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Pałeczki nawozowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Pałeczki nawozowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)