Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Sokółka: Jak wybrać okna i drzwi tarasowo-balkonowe?

Już Starożytni Egipcjanie i Rzymianie upodobali sobie tarasy. Współcześnie nawet niewielkie balkony w oczach swoich właścicieli urastają do tego miana. I nie ma w tym nic złego. Często też słowa „taras” i „balkon” używane są jako synonimy.

Bez względu na to, czy ma się balkon lub taras i mieszka w domku, bloku czy willi, najważniejsze to dobrać właściwe okna. Właściwe, czyli takie, które nie tylko będą godnie się prezentować, ale i skutecznie ochronią dom przed chłodem i wiatrem.

Silne i delikatne

Okna na taras czy balkon pozwalają optycznie powiększyć wnętrza i dają dostęp nie tylko światłu słonecznemu, ale też świeżemu powietrzu. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy domownicy cenią sobie duże przeszklenia oraz wrażenie otwartych i jasnych przestrzeni. Jednak ze względu na swoją wielkość, muszą sprostać większym wymaganiom, jeśli chodzi o parametry, niż inne okna. Nowoczesna stolarka drewniana firmy Sokółka zapewnia energooszczędność i najlepsze parametry cieplne – współczynnik przepuszczalności termicznej na poziomie Uw=0,9 W/m2K, który gwarantuje bardzo dobry poziom izolacyjności.

Okna z energią

Tak jak dom tętni życiem wszystkich domowników, tak okna, które są jednym z najważniejszych elementów muszą zatrzymać wytworzone ciepło, aby nie uciekło na zewnątrz – czyli innymi słowy być energooszczędne. Drewnianym oknom balkonowym Sokółka Thermo HS nie straszne są mroźne zimy i ulewne jesienne deszcze, które dzięki wzmocnionej konstrukcji, nawet przy swoich dużych rozmiarach gwarantują, że w nigdy nie odczuje się chłodu czy tzw. „ciągnięcia” od okna.

Okna balkonowe podnoszono-przesuwne Thermo HS mają ościeżnicę grubości 188 mm, a skrzydło 80 mm. Ponadto niski próg podłogowy jest bardzo wygodny podczas przechodzenia i nie stanowi przeszkody, dla dzieci czy osób starszych. System cichego i wygodnego zamykania pozwala swobodnie otwierać i zamykać okna przy użyciu minimalnej siły. Dla jeszcze większej wygody użytkowników, Sokółka oferuje możliwość, zastosowania w pełni automatycznego napędu, który zapewnia pełen komfort otwierania i zamykania, a żądaną pozycję okna można łatwo ustawić przy pomocy pilota zdalnego sterowania lub przycisku umieszczonego w klamce.

Nie tylko drewno


Dla osób szukających wzmocnionych okien balkonowo-tarasowych, idealnym rozwiązaniem będzie linia drewniano-aluminiowych Sokółka Thermo HS Alu, których ramy mają (łącznie z elementami aluminium) 206 mm grubości, a skrzydła 91,5 mm. Drzwi aluminiowo-drewniane wyróżniają się dodatkowymi zabezpieczeniami drewnianej ramy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w postaci aluminiowej nakładki montowanej na ramę od strony elewacji. Wybierając okna i drzwi Sokółka, masz pewność najwyższej jakości, ciepła i trwałości. Niech Twój dom zyska nowe spojrzenie na świat. Odwiedź stronę firmy Sokółka i przekonaj się, że jesteś o jeden klik od komfortu.

„Sokółka Okna i Drzwi” S.A.

Spółka posiada ponad 40-letnie doświadczenie i jest jednym z najbardziej zaufanych producentów stolarki drewnianej i okiennej na polskim rynku. Misją spółki jest produkcja okien i drzwi o jakości spełniającej najwyższe wymagania klientów. Firma posiada kadrę profesjonalistów, którzy dokładają największych starań, aby produkt docierający do inwestora cechował się najwyższym poziomem jakości i staranności wykonania.

Z firmą skontaktować się można, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 122 822,
www: http://www.sokolka.com.pl , email: biuro@sokolka.com.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu