Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

Sokółka: Jak wybrać okna i drzwi tarasowo-balkonowe?

Już Starożytni Egipcjanie i Rzymianie upodobali sobie tarasy. Współcześnie nawet niewielkie balkony w oczach swoich właścicieli urastają do tego miana. I nie ma w tym nic złego. Często też słowa „taras” i „balkon” używane są jako synonimy.

 

Bez względu na to, czy ma się balkon lub taras i mieszka w domku, bloku czy willi, najważniejsze to dobrać właściwe okna tarasowe. Właściwe, czyli takie, które nie tylko będą godnie się prezentować, ale i skutecznie ochronią dom przed chłodem i wiatrem.

Silne i delikatne

Okna na taras czy balkon pozwalają optycznie powiększyć wnętrza i dają dostęp nie tylko światłu słonecznemu, ale też świeżemu powietrzu. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy domownicy cenią sobie duże przeszklenia oraz wrażenie otwartych i jasnych przestrzeni. Jednak ze względu na swoją wielkość, muszą sprostać większym wymaganiom, jeśli chodzi o parametry, niż inne okna. Nowoczesna stolarka drewniana firmy Sokółka zapewnia energooszczędność i najlepsze parametry cieplne – współczynnik przepuszczalności termicznej na poziomie Uw=0,9 W/m2K, który gwarantuje bardzo dobry poziom izolacyjności.

Okna z energią

Tak jak dom tętni życiem wszystkich domowników, tak okna, które są jednym z najważniejszych elementów muszą zatrzymać wytworzone ciepło, aby nie uciekło na zewnątrz – czyli innymi słowy być energooszczędne. Drewnianym oknom balkonowym Sokółka Thermo HS nie straszne są mroźne zimy i ulewne jesienne deszcze, które dzięki wzmocnionej konstrukcji, nawet przy swoich dużych rozmiarach gwarantują, że w nigdy nie odczuje się chłodu czy tzw. „ciągnięcia” od okna.

Okna balkonowe podnoszono-przesuwne Thermo HS mają ościeżnicę grubości 188 mm, a skrzydło 80 mm. Ponadto niski próg podłogowy jest bardzo wygodny podczas przechodzenia i nie stanowi przeszkody, dla dzieci czy osób starszych. System cichego i wygodnego zamykania pozwala swobodnie otwierać i zamykać okna przy użyciu minimalnej siły. Dla jeszcze większej wygody użytkowników, Sokółka oferuje możliwość, zastosowania w pełni automatycznego napędu, który zapewnia pełen komfort otwierania i zamykania, a żądaną pozycję okna można łatwo ustawić przy pomocy pilota zdalnego sterowania lub przycisku umieszczonego w klamce.

Nie tylko drewno

Dla osób szukających wzmocnionych okien balkonowo-tarasowych, idealnym rozwiązaniem będzie linia drewniano-aluminiowych Sokółka Thermo HS Alu, których ramy mają (łącznie z elementami aluminium) 206 mm grubości, a skrzydła 91,5 mm. Drzwi aluminiowo-drewniane wyróżniają się dodatkowymi zabezpieczeniami drewnianej ramy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w postaci aluminiowej nakładki montowanej na ramę od strony elewacji. Wybierając okna i drzwi Sokółka, masz pewność najwyższej jakości, ciepła i trwałości. Niech Twój dom zyska nowe spojrzenie na świat. Odwiedź stronę firmy Sokółka i przekonaj się, że jesteś o jeden klik od komfortu.

„Sokółka Okna i Drzwi” S.A.

Spółka posiada ponad 40-letnie doświadczenie i jest jednym z najbardziej zaufanych producentów stolarki drewnianej i okiennej na polskim rynku. Misją spółki jest produkcja okien i drzwi o jakości spełniającej najwyższe wymagania klientów. Firma posiada kadrę profesjonalistów, którzy dokładają największych starań, aby produkt docierający do inwestora cechował się najwyższym poziomem jakości i staranności wykonania.

Z firmą skontaktować się można, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 122 822,
www: http://www.sokolka.com.pl , email: biuro@sokolka.com.pl

Warto przeczytać
 
Twoja strona ogrodu