Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Kwazar: Opryskiwacze do pielęgnacji roślin doniczkowych

Jeśli nie mamy ogródka przed domem, możemy stworzyć go u siebie na balkonie. Takie miejsce może sprzyjać relaksowi w długie letnie popołudnia. Jednak warunki panujące na balkonie są niełatwe dla kwiatów. Spowodowane jest to wyższą temperaturą od tej panującej na otwartej przestrzeni – nagrzane ściany domów dodatkowo ogrzewają powietrze. Jak więc dbać o rośliny balkonowe?

Porady - jak pielęgnować rośliny doniczkowe?

Rośliny balkonowe sadzimy zazwyczaj w donicach czy skrzyniach. Ziemia w nich szybko wysycha, przez co korzenie roślin są bardziej narażone na przegrzewanie. Kwiaty powinny być zatem regularnie podlewane. Mimo, że w czasie upału rośliny potrzebują więcej wody, nie można ich przelewać. Mokre środowisko może wyrządzić dużo szkody. Dlatego trzeba znaleźć złoty środek, sprawdzając wilgotność środowiska. Dobrym sposobem jest wsadzenie palca głęboko do ziemi, by sprawdzić, czy na dnie jest woda.

Rośliny najlepiej podlewać wczesnym rankiem albo późnym wieczorem, by woda szybko nie wyparowała. Najlepsza do tego jest deszczówka, wystudzona, przegotowana woda lub odsalana z kranu. Jednak jeśli chodzi o tą ostatnią nie może być zbyt twarda. Ziemię polewamy powoli, czekając aż wsiąknie i wycieknie przez otwory w doniczkach. Jeżeli woda utrzyma się na podstawkach dłużej niż pół godziny, to oznacza, że ziemia jest już odpowiednio nawilżona i trzeba ją wylać.

Częstym zagrożeniem dla roślin balkonowych są choroby i szkodniki: przędziorki, mszyce, chrząszcze, ślimakami, mączniak prawdziwy czy szara pleśń. Szkodniki przenoszą się z sąsiednich balkonów lub podwórka, a choroby przedostają się z wiatrem. Ryzyko pojawienia się tych zagrożeń można zminimalizować dbając o to, by gleba była bogata w składniki odżywcze. Ponadto na rośliny dobrze wpływa regularna pielęgnacja, np. nawożenie.

Opryskiwacze Kwazar do pielęgnacji roślin doniczkowych

Warto także postawić na dobry opryskiwacz, który pomoże w walce z chorobami i szkodnikami, zagrażającymi naszemu balkonowemu ogródkowi. Opryskiwacze doskonałe do balkonowego ogródka i nie tylko!

Opryskiwacz Venus Super

Opryskiwacz Venus Super

To ręczny opryskiwacz ciśnieniowy, który umożliwia oprysk regularnym, stałym strumieniem. Zupełnie nowa pompa oraz konstrukcja głowicy zwiększają zawirowanie cieczy, a ruchoma końcówka pozwala na swobodną regulację kąta oprysku.

Venus jest idealny do pielęgnacji zarówno roślin domowych (np. paproci), balkonowych, jak i roślin ogrodowych – krzewów, drzewek itp. Innowacyjny system 360o pozwala na aplikację nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem!

Cena: 45zł - 49zł (w zależności od pojemności)
Producent: Kwazar

Opryskiwacz Mercury Super

Opryskiwacz Mercury Super

Opryskiwacz o pojemności 0,5l oraz 1l jest idealnym urządzeniem do pielęgnacji roślin domowych czy niedużych krzewów.

Innowacyjny system 360 pozwala na aplikację nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem. System oprysku Double Action® dodatkowo zwiększa jego wydajność – rozpylenie cieczy następuje zarówno przy naciśnięciu jak i zwolnieniu dźwigni pompki.

Cena: 13zł – 15zł ( w zależności od pojemności)
Producent: Kwazar

Tekst i zdjęcia produktów: Kwazar, zdjęcie tytułowe: Anja Osenberg Pixabay Public Comain CC0

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu