Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pozbruk: Betonowa kostka brukowa Rustice Epoka

Na otwarcie sezonu wiosna/lato 2014 firma POZBRUK wprowadziła do swojej oferty betonową kostkę RUSTICA EPOKA inspirowaną tradycyjnym brukiem.

Betonowa kostka RUSTICA EPOKA - klasyczna elegancja

Szlachetny wygląd nowego produktu doskonale komponuje się z otoczeniem wieloletniej zabudowy oraz budynków w klasycznym stylu. Postarzana nawierzchnia kostki podkreśla ich dostojny charakter i tworzy unikalną, klimatyczną przestrzeń. RUSTICA EPOKA to doskonały sposób na zaaranżowanie terenu wokół „domu z duszą”.

Klasyczne budynki tworzą przyjazny klimat, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Bez względu na to, czy są to nowopowstałe budowle, czy wielopokoleniowe domy, niezmiennie urzekają one swoją uniwersalnością i prostą elegancją. Aby uwydatnić unikalny charakter klasycznej architektury, należy zadbać o odpowiednie wykończenie terenu wokół niej.

Chodniki, alejki, murki, a także zielone skwery powinny być adekwatne do stylu budynku i tworzyć z nim spójną kompozycję. Kostka brukowa RUSTICA EPOKA firmy POZBRUK powstała z myślą o przestrzeniach przy takich obiektach. Jej wyjątkowe właściwości wizualne w połączeniu z doskonałymi parametrami technicznymi gwarantują uzyskanie atrakcyjnego i trwałego efektu.

Betonowa kostka RUSTICA EPOKA - charakterystyka produktu

Kostka RUSTICA EPOKA firmy POZBRUK charakteryzuje się głęboko tłoczoną fakturą nawierzchni, którą uzyskuje się wskutek specjalnego procesu postarzania. Dzięki temu kostka posiada szlachetny wygląd przypominający tradycyjny bruk i efektownie wkomponowuje się w krajobraz klasycznej zabudowy.

RUSTICA EPOKA składa się z dwóch elementów o wymiarach 15x15 i 22,5x15, co umożliwia układanie różnych wzorów.

W zależności od koncepcji projektanta oraz warunków technicznych, można tworzyć z niej rozmaite mozaiki lub układy równoległych linii.

Betonowa kostka RUSTICA EPOKA

Niewielkie rozmiary kostki pozwalają na wyłożenie nawet małych powierzchni, np. wąskich alejek. Ponieważ jej grubość wynosi jedynie 6 cm, znajduje zastosowanie również jako wykończenie podjazdów czy ścieżek.

W ofercie jest dostępnych pięć wariantów kolorystycznych:

  • grafit epoka i melanż zimowy epoka utrzymane w chłodnej tonacji szarości,
  • melanż klasyczny epoka w kolorze szarym z delikatną domieszką czerwieni,
  • melanż letni epoka w ciepłej tonacji czerwieni i żółci
  • melanż jesienny epoka, będący połączeniem czerwieni, żółci i szarości.

Poza walorami estetycznymi, kostka wyróżnia się również wyjątkowymi własnościami fizycznymi. Posiada zabezpieczenie hydrofobowe h-plus. Technologia ta wypiera wilgoć ze struktury betonu i znacznie zmniejsza jego nasiąkliwość na poziomie kapilarnym, co zapewnia mu trwałość i niezmienny wygląd na wiele lat.

Źródło: POZBRUK


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu