Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Polbruk: Nowa kostka brukowa z kolekcji Petra

Kolekcja kostek brukowych Polbruk Petra to tylko z pozoru nieuporządkowane elementy, przypominające łupany kamień, ułożone tworzą spójną całość. Doskonale korespondują ze zmiennością przyrody i eksponują piękno ukrytej symetrii.

Kostka brukowa równa się ład i harmonia na naszej posesji

W przyrodzie nic nie dzieje się bez powodu, a wszystko zachodzi według określonych reguł. Podobnie jest z aranżacją przestrzeni naszej posesji, która nie może być dziełem przypadku. Tylko umiejętne stosowanie zasad kompozycji umożliwia stworzenie spójnej całości. Dlatego też elementy użyte do zagospodarowania terenu wokół domu muszą być starannie dobrane i krok po kroku dopasowane do otoczenia, nawet jeśli naszym celem jest osiągnięcie jak najbardziej naturalnego, wręcz dziewiczego wyglądu.

Nowa kolekcja Polbruk Petra (fot. Polbruk)
Nowa kolekcja Polbruk Petra (fot. Polbruk).

W tego typu stylizacje doskonale wpisuje się propozycja firmy Polbruk. Petra to niestandardowa kolekcja składająca się z elementów o nieregularnej fakturze i z pozoru zróżnicowanej formie. W rzeczywistości utrzymana w kolorach ziemi mozaika jest efektem połączenia kostek o jednakowym kształcie i identycznych rozmiarach, czego efektem końcowym jest zgrana i spójna nawierzchnia w ogrodzie.

Polbruk Petra (fot. Polbruk)
Polbruk Petra (fot. Polbruk).

Linia Polbruk Petra składa się z 12 podstawowych elementów o wymiarach 36,4 x 26,8 cm i zróżnicowanym układzie fug wewnętrznych, który sprawia, że każda część nabiera unikatowego charakteru. Jednocześnie jeden wymiar pozwala  na łatwe układanie nawierzchni i zagospodarowanie powierzchni. Estetyczne wykończenie, to z kolei zasługa dodatkowych elementów brzegowych o wymiarach 13,4 x 47,1, 13,4 x 35,2, 13,4 x 24,2 cm, które domykają ścieżki czy taras.

Kostka brukowa w kolorach natury

Kolekcja Polbruk Petra poza niepowtarzalnym wzornictwem czerpie z natury również bogatą paletą barw. Stonowane kolory - onyx, alpen i sahara to neutralne propozycje imitujące kamień występujący w tych opcjach w naturze. Dzięki temu kostka brukowa jest bardzo uniwersalna pod tym względem stylistyki i doskonale komponuje się z różnorodnymi materiałami wykończeniowymi.

Naturalna kolorystyka świetnie wpisuje się również w roślinne otoczenie. Brązowo-piaskowa kostka brukowa w tonacji sahary harmonizuje z bujną roślinnością przydomowych ogrodów - dodaje im odrobiny orientalnej tajemniczości oraz niepowtarzalnego uroku.

Szaro-grafitowy alpen w odcieniach ziemi znakomicie sprawdza się jako akcent dekoracyjny odpowiedni dla drewnianej elewacji lub nowoczesnych domów.

Onyx to z kolei intrygujące połączenie barw gór - bieli i szarości z odcieniami zachodu słońca.

Kolorystyczna mieszanka najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach - przestronnych tarasach, podjazdach oraz placach przed głównym wejściem, zwłaszcza, że ośmiocentymetrowa grubość kostek pozwala na ich układanie na mocno obciążonych płaszczyznach bez obaw o uszkodzenie poszczególnych elementów.

Nieregularna faktura, kolorystyka w odcieniach ziemi, unikatowe kształty - to cechy, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane jedynie dla nawierzchni z naturalnego kamienia. Za sprawą kostki brukowej Petra firmy Polbruk piękno naturalnych dekorów możemy z łatwością przenieść na teren naszych posesji, zmieniając ogród w miejsce wyjątkowe i harmonijne.

Kostka brukowa Polbruk Petra:

  • grubość: 8 cm
  • wymiary: 36,4 x 26,8 cm
  • liczba na palecie: 6,88 m2
  • cena brutto: 91,50 zł/m2

źródło i fot.: Polbruk


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu