Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Polbruk: Nowa kostka brukowa z kolekcji Petra

Kolekcja kostek brukowych Polbruk Petra to tylko z pozoru nieuporządkowane elementy, przypominające łupany kamień, ułożone tworzą spójną całość. Doskonale korespondują ze zmiennością przyrody i eksponują piękno ukrytej symetrii.

TEMAT NA CZASIE
Trendy na 2022 rok | TOP 20 modnych roślin doniczkowych
TEMAT NA CZASIE
Trendy na 2022 rok | TOP 20 modnych roślin doniczkowych
Kochasz rośliny doniczkowe? Szukasz idealnego sposobu, by zmienić wystrój domu i jednocześnie wprowadzić życie do swojego wnętrza? Wraz z ekspertami...

Kostka brukowa równa się ład i harmonia na naszej posesji

W przyrodzie nic nie dzieje się bez powodu, a wszystko zachodzi według określonych reguł. Podobnie jest z aranżacją przestrzeni naszej posesji, która nie może być dziełem przypadku. Tylko umiejętne stosowanie zasad kompozycji umożliwia stworzenie spójnej całości. Dlatego też elementy użyte do zagospodarowania terenu wokół domu muszą być starannie dobrane i krok po kroku dopasowane do otoczenia, nawet jeśli naszym celem jest osiągnięcie jak najbardziej naturalnego, wręcz dziewiczego wyglądu.

Nowa kolekcja Polbruk Petra (fot. Polbruk)
Nowa kolekcja Polbruk Petra (fot. Polbruk).

W tego typu stylizacje doskonale wpisuje się propozycja firmy Polbruk. Petra to niestandardowa kolekcja składająca się z elementów o nieregularnej fakturze i z pozoru zróżnicowanej formie. W rzeczywistości utrzymana w kolorach ziemi mozaika jest efektem połączenia kostek o jednakowym kształcie i identycznych rozmiarach, czego efektem końcowym jest zgrana i spójna nawierzchnia w ogrodzie.

Polbruk Petra (fot. Polbruk)
Polbruk Petra (fot. Polbruk).

Linia Polbruk Petra składa się z 12 podstawowych elementów o wymiarach 36,4 x 26,8 cm i zróżnicowanym układzie fug wewnętrznych, który sprawia, że każda część nabiera unikatowego charakteru. Jednocześnie jeden wymiar pozwala  na łatwe układanie nawierzchni i zagospodarowanie powierzchni. Estetyczne wykończenie, to z kolei zasługa dodatkowych elementów brzegowych o wymiarach 13,4 x 47,1, 13,4 x 35,2, 13,4 x 24,2 cm, które domykają ścieżki czy taras.

Kostka brukowa w kolorach natury

Kolekcja Polbruk Petra poza niepowtarzalnym wzornictwem czerpie z natury również bogatą paletą barw. Stonowane kolory - onyx, alpen i sahara to neutralne propozycje imitujące kamień występujący w tych opcjach w naturze. Dzięki temu kostka brukowa jest bardzo uniwersalna pod tym względem stylistyki i doskonale komponuje się z różnorodnymi materiałami wykończeniowymi.

Naturalna kolorystyka świetnie wpisuje się również w roślinne otoczenie. Brązowo-piaskowa kostka brukowa w tonacji sahary harmonizuje z bujną roślinnością przydomowych ogrodów - dodaje im odrobiny orientalnej tajemniczości oraz niepowtarzalnego uroku.

Szaro-grafitowy alpen w odcieniach ziemi znakomicie sprawdza się jako akcent dekoracyjny odpowiedni dla drewnianej elewacji lub nowoczesnych domów.

Onyx to z kolei intrygujące połączenie barw gór - bieli i szarości z odcieniami zachodu słońca.

Kolorystyczna mieszanka najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach - przestronnych tarasach, podjazdach oraz placach przed głównym wejściem, zwłaszcza, że ośmiocentymetrowa grubość kostek pozwala na ich układanie na mocno obciążonych płaszczyznach bez obaw o uszkodzenie poszczególnych elementów.

Nieregularna faktura, kolorystyka w odcieniach ziemi, unikatowe kształty - to cechy, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane jedynie dla nawierzchni z naturalnego kamienia. Za sprawą kostki brukowej Petra firmy Polbruk piękno naturalnych dekorów możemy z łatwością przenieść na teren naszych posesji, zmieniając ogród w miejsce wyjątkowe i harmonijne.

Kostka brukowa Polbruk Petra:

  • grubość: 8 cm
  • wymiary: 36,4 x 26,8 cm
  • liczba na palecie: 6,88 m2
  • cena brutto: 91,50 zł/m2

źródło i fot.: Polbruk

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!