Logo
Logo
Do góry

Den Braven: Olej na drewniane podłogi i deski tarasowej

Wykorzystanie drewna do aranżacji przestrzeni w mieszkaniach, domach, a także ogrodach jest od lat bardzo popularne poza naturalnym charakterem, drewno cechuje się wyjątkowym, szlachetnym wyglądem, co nadaje dodatkowego uroku miejscom, w którym zostało użyte. Tradycyjny materiał sprawdza się równie dobrze wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. By jednak służył nam przez długi czas, należy o niego odpowiednio zadbać.

Linia wysokiej jakości produktów do ochrony drewna Woodstar Professional System firmy Den Braven umożliwia precyzyjne zabezpieczenie drewna (wszelkiego rodzaju drewnianych elementów). W serii znajdują się  lakiery, lakierobejce oraz oleje przeznaczone do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz, a także preparat efektywnie czyszczący deski tarasowe.

Zobacz także: Przepis na ogrodową grillo-wędzarnię

Sposób na ochronę drewna w domu. Jak zabezpieczyć drewniane podłogi?

Aranżacja wnętrz przy pomocy drewna stosowana jest w wielu stylach. Niezależnie jednak od kompozycji, drewniane elementy, a zwłaszcza drewniane podłogi, wymagają zastosowania preparatów o wysokich właściwościach ochronno-dekoracyjnych. W zależności od charakteru pomieszczenia, do zabezpieczenia podłoża wykonanego z naturalnego surowca można wykorzystać lakier bądź olej.

Woodstar Lakier do Parkietu firmy Den Braven to bezbarwny produkt na bazie żywic uretanowo-alkidowych o krótkim czasie schnięcia, który nadaje się do zabezpieczenia zarówno starych, jak i nowych podłóg drewnianych. Umożliwia stworzenie elastycznej powłoki odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałej na działanie wody i środków czyszczących. Twarda warstwa lakieru sprawia, że podłoga drewniana jest łatwa do utrzymania w czystości, odporna na plamy i ścieranie.

Alternatywnym rozwiązaniem, które poza właściwościami ochronnymi, zapewnia także podkreślenie i utrwalenie naturalnej barwy oraz usłojenia drewna jest Woodstar Olej Naturalny do Drewna wykonany na bazie oleju tungowego. Tworzy on atrakcyjny wizualnie, satynowy efekt, nie powodując przy tym śliskości drewna.

Do ochrony pozostałych elementów drewnianych wykorzystywanych wewnątrz pomieszczeń można zastosować również produkty Woodstar Lakierobejca Ochronna, bądź Woodstar Lakierobejca Ochronna Wodna. Oba preparaty tworzą wytrzymałe powłoki odporne na działanie wody oraz promieni UV. Dzięki wysokim właściwościom zabezpieczającym, środki te można stosować także  na zewnątrz do lakierowania drewnianych słupów, balustrad, stolarki okienno-drzwiowej czy elementów małej architektury ogrodowej.

Ochrona drewna na zewnątrz. Ochrona desek tarasowych i nie tylko

Utrzymanie drewna w odpowiednim stanie na zewnątrz jest zadaniem o wiele bardziej wymagającym. Nieustanne oddziaływanie na jego strukturę zmiennych warunków atmosferycznych sprawia, że bez prawidłowej ochrony ulega ono stosunkowo szybkiej degradacji. Największym zagrożeniem jest nie tylko sama woda i promienie UV, ale ich połączone działanie, które powodować może rozsychanie się drewna, utratę naturalnej barwy i blaknięcie. Dodatkowo, nieustanny kontakt z wilgocią może doprowadzić również do rozwoju grzybów.

Lakier jachtowy
Lakier jachtowy (fot. Den Braven).

Efektywną ochronę drewnianych desek tarasowych oferuje Woodstar Olej do Tarasów, który działa hydrofobowo i uniemożliwia wnikanie wody. Zabezpiecza także przed wpływem promieni UV, a mikroporowata powłoka, którą tworzy, pozwala drewnu oddychać. Jednak czasami, nawet na najlepiej zabezpieczonej przestrzeni zauważyć można ślady użytkowania. Do czyszczenia tarasów przyda się więc specjalny preparat Woodstar, który dzięki zawartości soli sodowych usunie uporczywe zabrudzenia, przebarwienia, a także plamy i tłuszcz.

W przypadku małej architektury ogrodowej przydatny będzie natomiast Olej do Mebli Ogrodowych Woodstar, na bazie oleju lnianego, który doskonale uchroni akcesoria z drewna tekowego, egzotycznego oraz twardych gatunków krajowych.

Zabezpieczenie drewna w ekstremalnych warunkach

W nieco bardziej ekstremalnych warunkach sprawdzi się specjalistyczny Woodstar Lakier Jachtowy. Wodoodporny preparat na bazie żywic alkilowych jest nie tylko odporny na działanie intensywnego działania wody i promieni UV, ale równie dobrze radzi sobie w warunkach nadmorskich, w których drewno musi być wyjątkowo odporne na kontakt z solą morską. Powłoka, którą tworzy środek jest całkowicie wodoodporna, co sprawia, że z powodzeniem można ją stosować nie tylko na drewnianych elementach w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy morzu, ale także do zabezpieczenia pomostów.

źródło i fot: Den Braven


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu