Logo
Logo
Do góry

Gardena: Pompy zanurzeniowe - jak sobie poradzić z wiosennymi roztopami?

Warto dużo wcześniej przygotować się do wypompowywania wód z pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Duże ilości zalegającego śniegu na ulicach, podwórkach, ogrodach oraz polach, po tegorocznej zimie, stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych domostw. GARDENA poleca w tym celu specjalne pompy zanurzeniowe, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w okresie roztopów.

TEMAT NA CZASIE
Preparaty na mszyce | Skuteczne sposoby na zwalczanie szkodników
TEMAT NA CZASIE
Preparaty na mszyce | Skuteczne sposoby na zwalczanie szkodników
Mszyce to najbardziej znienawidzone szkodniki – potwierdzi to każdy, kto z nimi walczył! Atakują i niszczą wiele różnych roślin ogrodowych i...

Usuwają wodę z powierzchni płaskich nawet do poziomu 1 mm, czyli prawie do sucha! Rozwiązania technologiczne zastosowane w wybranych modelach pomp do wody brudnej pozwalają na wypompowanie zanieczyszczeń o średnicy ziarna aż do 38 mm – powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Jak wybrać odpowiednią pompę?

Gardena, na stronie internetowej www.gardena.pl, przygotowała specjalną aplikację, dzięki której, można wybrać pompę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, a program zasugeruje wybór najlepszego rozwiązania w zakresie doboru modelu pompy.

Pompy przydadzą się nie tylko podczas wiosennych roztopów. Są pomocne przy usuwania skutków ulewnych deszczy, czy podniesienia poziomu wód gruntowych. Gdy pomieszczenie gospodarcze ulegnie zalaniu w wyniku awarii hydroforu, czy pękniętej rury, bez trudu osuszymy je przy użyciu pomp.

Pompa czuwająca nad bezpieczeństwem

Służbowy lub prywatny wyjazd nie pozwala nam na kontrolowanie gospodarstwa domowego. Pod naszą nieobecność roztopy lub pęknięta rura mogą zalać mieszkanie lub piwnice, co będzie nieprzyjemną niespodzianką po powrocie do domu. W takiej sytuacji pomocna będzie pompa Comfort aquasensor 13000 marki GARDENA. Pozwala ona na bezustannie kontrolowanie poziomu wody w pomieszczeniu. Gdy woda podniesie się do poziomu 5 mm pompa automatycznie ją wypompuje w wybrane miejsce. Od teraz roztopy nie będą nam spędzać snu z powiek nawet pod naszą nieobecność.

Wypompowywanie do sucha – przegląd produktów

GARDENA Classic Pompa zanurzeniowa 7000 jest poręczna, wytrzymała, służy jako pompa zanurzeniowa do poboru, jak również do przepompowywania i wypompowywania wody. Przeznaczona jest do wody czystej i lekko zabrudzonej o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm. Stopka pozwala na wypompowywanie wody do poziomu 1 mm. Wyłącznik pływakowy automatycznie włącza  i wyłącza pompę oraz daje możliwość ustawienia na wielu poziomach. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długie użytkowanie.

GARDENA Comfort Pompa zanurzeniowa 13000 aquasensor - pompa zanurzeniowa do poboru, jak również do przepompowywania i wypompowywania wody. Funkcja aquasensor uruchamia pompę automatycznie już przy minimalnym poziomie wody 5 mm oraz zapewnia możliwość precyzyjnego ustawienia wysokości włączenia i wyłączenia pompy. Przeznaczona jest do wody czystej i lekko zabrudzonej o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm.

GARDENA Comfort Pompa do brudnej wody 13000 aquasensor - poręczna i trwała pompa idealnie nadaj się do wypompowywania, jak
i przepompowywania zanieczyszczonej wody. Aquasensor uruchamia pompę automatycznie przy poziomie wody 65 mm oraz daje możliwość precyzyjnego ustawienia wysokości włączenia i wyłączenia. Maksymalna średnica ziarna zanieczyszczeń wynosi aż 30 mm.

GARDENA Premium Pompa do brudnej wody 20000 inox - jest to wyjątkowo mocna i wytrzymała pompa dzięki obudowie ze stali szlachetnej. Do wszechstronnego zastosowania przy przepompowywaniu i wypompowywaniu wody brudnej, o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 38 mm. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długi okres eksploatacji. Podczas pracy silnik pompy jest pod kontrolą zainstalowanego wyłącznika termicznego, który chroni go przed przeciążeniem podczas pracy.

Źródło: Gardena

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu