Logo
Logo

Nowe pompy ogrodowe Gardena – ciche, wydajne i energooszczędne

Innowacyjne rozwiązania, dzięki którym pracują cicho, a jednocześnie wydajnie, to największe walory nowych pomp ogrodowych Gardena. Jeśli dodać do tego komfort użytkowania, energooszczędne działanie i możliwość zdalnego zarządzania ich pracą, to nowe pompy 4300 Silent oraz 6300 i 6500 SilentComfort po prostu chce się mieć w ogrodzie.

Witamy moc. Żegnamy hałas

Nowe pompy ogrodowe Gardena zapewniają maksymalną wydajność i minimalny hałas: wyjątkowo cicha praca do 45 dB ciśnienia akustycznego w odległości 5 m. Nie będą więc przeszkadzać ani Tobie, ani Twoim sąsiadom! Ponadto są wytrzymałe i zużywają niedużo energii elektrycznej. Wykorzystując swoje zbiorniki wodne, takie jak studnie, beczki na deszczówkę czy cysterny, oszczędzasz również cenną wodę. Jest to dobre zarówno dla Twojego portfela, jak i dla środowiska.

Pompę możesz umieścić w trudnodostępnym miejscu: w pomieszczeniu gospodarczym, studzience lub piwnicy, ale nie musisz już włączać jej ręcznie za każdym razem, gdy potrzebujesz wody. Urządzenie ma wbudowany sterownik, dzięki któremu możesz obsługiwać je zdalnie. Bez znaczenia, czy jesteś w domu czy w ogrodzie (pamiętaj tylko, by być w odległości do ok. 10 m od urządzenia), wystarczy, że weźmiesz do ręki smartfon, otworzysz aplikację Gardena Bluetooth i bez problemu uruchomisz pompę i ustawisz tryb działania przy pomocy asystenta nawadniani, zmienisz harmonogram, oszczędzisz wodę przez aktywowanie funkcji przerwania podlewania w sterowniku nawadniania i wiele innych.

Korzystanie z nowych pomp Gardeny jest tak wygodne, jak to tylko możliwe i cichsze niż kiedykolwiek. Możliwość zdalnego sterowania pompą z dowolnego miejsca to nowy wymiar komfortu i kamień milowy w rozwoju tych urządzeń! 

Potrzebujesz pomocy przy wyborze pompy odpowiedniej do Twoich potrzeb? Sprawdź podpowiedź poradnika doboru pompy Gardena. Zobacz, które produkty spełniają Twoje potrzeby!

Nowe pompy ogrodowe Gardena
Fot. Gardena
Dzięki innowacyjnemu kilkustopniowemu wirnikowi i chłodzeniu wodą pompy są wyjątkowo ciche w trakcie pracy. Technologia ta nie wymaga wentylatora, gdyż ciepło jest rozpraszane w wodzie. Zapewnia to maksymalną wydajność i minimalny poziom hałasu. Ponadto pompy osiągają niezwykle wysoki przepływ wody przy umiarkowanych kosztach eksploatacji.

Zalety nowych pomp ogrodowych Gardena 

Pompy ogrodowe są bardzo pomocne w czasie nawadniania trawnika lub rabat z ulubionymi roślinami. Jak wszystkie urządzenia, powinny być maksymalnie wydajne, ale dodatkowo zużywać jak najmniej energii, aby ich użytkowanie nie generowało zbyt dużych kosztów. Nie mniej ważne w przypadku urządzeń ogrodowych jest niezbyt głośna praca, szczególnie gdy pracują przez dłuższy czas, a także najwyższa jakość materiałów zastosowanych przy ich produkcji. Nowe pompy ogrodowe Gardena, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, wychodzą naprzeciw tym potrzebom.

W nowej ofercie marki znajdziemy pompę ogrodową 4300 Silent (ok. 770 zł), która posiada obudowę redukującą hałas oraz regulowane stopki, zapewniające stabilność i niski poziom drgań. Natomiast kolejne dwie nowe pompy 6300 SilentComfort (ok. 1 589 zł) oraz 6500 SilentComfort (ok. 1 734 zł) są dodatkowo wyposażone w innowacyjny system chłodzenia silnika wodą, który sprawia, że urządzenia pracują niezwykle dyskretnie.

Modele Silent i SilentComfort to pompy wielostopniowe z innowacyjnym chłodzeniem wodnym, dzięki czemu są wyjątkowo ciche. Gumowe nóżki dodatkowo gwarantują cichą i pozbawioną wibracji pracę oraz stabilną podstawę.

Redukcja hałasu i energooszczędna praca 

W przypadku pompy ogrodowej 4300 Silent, priorytetem jest właśnie cicha praca i oszczędność energii przy jednoczesnej dobrej wydajności. Urządzenie zapewnia dużą wydajność przy stosunkowo niedużym zużyciu energii – jedynie 650 W, co wpływa na niskie koszty eksploatacji. Uzyskujemy dzięki temu przepływ wody 4300l/h i ciśnienie 4,3 bar.

Jednak podstawowa zaleta pompy to wyjątkowo cicha praca – zaledwie 51 dB w odległości 5 m od urządzenia. Udało się to uzyskać, dzięki zastosowaniu innowacyjnej obudowy z tworzywa sztucznego niwelującej poziom hałasu w układzie hydraulicznym pompy. Dodatkowo, dla zapewniania stabilności oraz zmniejszenia drgań w czasie pracy, urządzenie wyposażono w regulowane gumowe stopki. Ponadto, pompa Silent 4300 jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu może pozostawać w ogrodzie przez cały sezon. Możemy być także spokojni o jej trwałość, ponieważ w jej konstrukcji zastosowano specjalne zabezpieczenia, a komponenty wykonano z materiałów wysokiej jakości (ceramiczne uszczelki, wał ze stali nierdzewnej, podwójne uszczelnienia między silnikiem a napędem pompy oraz wyłącznik termiczny chroniący silnik przed przeciążeniami). 

Pompa ogrodowa 4300 Silent
Pompa ogrodowa 4300 Silent
Cicha pompa ogrodowa o dużej mocy, idealna dla początkujących
Dowiedz się więcej i kup online

System chłodzenia – cicha praca bez drgań 

Jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania proponują pompy serii SilentComfort, które poprzez system chłodzenia silnika wodą zapewniają ciche działanie, a także dużą wydajność oraz zdalną obsługę wszystkich funkcji. Dodatkowo w pompach został zainstalowany moduł Bluetooth, który umożliwia zdalną obsługę.

Pompa 6300 SilentComfort, to wydajny układ hydrauliczny i duża wydajność przy umiarkowanym zużyciu energii wynoszącym 1050 W. Dzięki temu możemy uzyskać maksymalną wydajność 6300 l/h i ciśnienie do 4,9 bar. Jeszcze większą moc (przy umiarkowanych kosztach eksploatacji) zapewnia pompa 6500 SilentComfort, która przy zużyciu energii 1300 W oferuje maksymalną wydajność 6500 l/h oraz ciśnienie do 6 bar.

Pompa ogrodowa 6300 SilentComfort
Pompa ogrodowa 6300 SilentComfort
Wyjątkowo cicha pompa ogrodowa o dużej mocy z technologią Bluetooth
Dowiedz się więcej i kup online

W modelach tych zastosowano innowacyjne rozwiązania: kilkustopniowy wirnik i chłodzenie silnika wodą. Dzięki temu nie tylko obniża się poziom hałasu w czasie pracy urządzeń – zaledwie 45 dB w przypadku modelu 6300 SilentComfort oraz 46 dB w modelu 6500 SilentComfort w odległości 5 m. Rozwiązanie wprowadzające chłodzenie silnika wodą jednocześnie tłumi drgania, co dodatkowo wpływa na bardziej dyskretne działanie pomp. 

Optymalne działanie i trwałość pomp 6300 SilentComfort i 6500 SilentComfort zapewniają także najwyższe jakości materiały z jakich są wykonane ich części składowe, np. przyłącza i obudowa silnika ze stali nierdzewnej, czy aluminiowe uchwyty.

Pompa ogrodowa 6500 SilentComfort
Pompa ogrodowa 6500 SilentComfort
Wyjątkowo cicha pompa ogrodowa o bardzo dużej mocy z technologią Bluetooth
Dowiedz się więcej i kup online

Pompy te wyposażono także w inne rozwiązania, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki systemowi automatycznego wyłączania (np. gdy nie można wypompować więcej wody lub w przypadku przegrzania pompy), urządzenie jest zabezpieczone przed tzw. pracą „na sucho”, które może prowadzić do przegrzania i uszkodzenia pompy. Dla zabezpieczenia urządzeń przed cząstkami zanieczyszczeń znajdującymi się wodzie, pompy zintegrowane są także z filtrami wstępnymi. 

Zarówno model 6300, jak i 6500 SilentComfort są także odporne na różne warunki pogodowe i mogą pozostawać oraz działać w ogrodzie przez cały sezon. Ponadto, są one wyposażone w ergonomiczne uchwyty oraz dwa praktyczne wyjścia, z których jedno można obrócić o 180°; pozwala to obsługiwać dwa urządzenia jednocześnie. Dodatkowo, wygodny dość szeroki otwór pompy ułatwia jej napełnianie wodą bez potrzeby użycia lejka oraz opróżnianie przed zimowymi chłodami. 

Nowe pompy ogrodowe Gardena
Fot. Gardena
Pompy ogrodowe Gardena są odporne na działanie warunków atmosferycznych, mogą więc pozostawać na zewnątrz przez cały sezon, nawet przy ciągłych opadach deszczu i dużej wilgotności powietrza. Dzięki aplikacji Bluetooth® pompę można obsługiwać z odległości do 10 m i korzystać z dostępnych funkcji dodatkowych. Można zdefiniować harmonogramy podlewania, ustawić timer lub otrzymać przypomnienie o ponownym czyszczeniu filtra.

Zdalne zarządzanie pompami 

Dzięki wyposażeniu pomp 6300 i 6500 SilentComfort w moduły Bluetooth, możliwa jest zdalna obsługa wszystkich ich funkcji za pomocą smartfona, komputera lub tabletu przy wykorzystaniu zainstalowanej wcześniej aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu można także zaplanować i ustawić harmonogram oraz czas nawadniania. Jednocześnie cały system można zoptymalizować i zaoszczędzić zużycie wody, za pomocą dostępnego osobno czujnika wilgotności gleby. Urządzenia można oczywiście w pierwszej kolejności obsługiwać i ustawiać także analogowo za pomocą wygodnego, podświetlanego ekranu LCD z dużymi przyciskami. 

Gardena logo  
Artykuł powstał we współpracy z marką Gardena.
Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na stronie: www.gardena.com

Autor
Nowe pompy ogrodowe Gardena – ciche, wydajne i energooszczędne
Nowe pompy ogrodowe Gardena – ciche, wydajne i energooszczędne
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy